O tym, że ruch to zdrowie wiedzą już chyba wszyscy. Mimo to, polskie dzieci coraz rzadziej uprawiają sport. Mistrzyni olimpijska we wspinaczce sportowej Aleksandra Mirosław oraz dyrektorka wykonawcza Orlen ds. sponsoringu Lidia Kołucka opowiedziały o kampanii zachęcającej młodzież do podjęcia wysiłku fizycznego. Na czym będzie polegała?
Jak zachęcić dzieci do sportu?
Sport nie powinien być przykrym obowiązkiem, a zabawą i częścią codzienności. Jak przekonuje Aleksandra Mirosław - gdy była dzieckiem, idealnym pretekstem do treningów był kontakt z rówieśnikami. Olimpijka postanowiła dołączyć do kampanii Sportowy Orlen, by zwrócić uwagę na drastyczny spadek aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Program poprzez sponsoring ma wesprzeć najmniejsze, niezawodowe sportowe kluby lokalne.
- Chcieliśmy dołożyć się do tego, żeby dzieciaki w całej Polsce miały możliwość praktykowania sportu. [...] My traktujemy to nie tylko jako program aktywizujący, przede wszystkim aktywizujący ruchowo dzieciaki w całej Polsce, ale też program anty-samotnościowy. [...] By dzieci były ze sobą razem - tłumaczyła Lidia Kołucka.
Młodzież znów pokocha sport
Programowi Sportowy Orlen towarzyszy kampania społeczna "Sport to Szkoła Życia". Ambasadorką akcji jest m.in. Aleksandra Mirosław, Anita Włodarczyk oraz Bartek Kurek. Jak przekonywała nasza rozmówczyni - wspomniane autorytety mają nakłonić dzieci do ruchu w duchu dobrej zabawy.
- Sport to jest przede wszystkim zabawa, zwłaszcza u dzieciaków, u młodzieży. Myślę, że na tym się trzeba skupić i na tym też powinni się skupić instruktorzy, trenerzy, żeby się bawić ruchem, żeby pokazywać, że to jest fajny sposób spędzania wolnego czasu. Dużo fajniejszy niż ekrany, tabletów czy telefonów - podsumowała Aleksandra Mirosław.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Twoje dziecko mruży oczy? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny
- Dziecko słyszy, ale nie słucha? To może być objaw zaburzenia CAPD
- "Co trzeci uczeń ma nadmierną masę ciała". Specjalistki podpowiadają, jak to zmienić
Źródło zdjęcia głównego: DDTVN