Kobiecy wytrysk nadal stanowi dla naukowców nie lada zagadkę. Trudno bowiem o jednoznaczną jego definicję i wskazanie przyczyny jego powstawania. Uznaje się natomiast, że kobiecy wytrysk stanowi wyraz pełnego, bogatego orgazmu. Niestety nie przeżywa go każda kobieta, są jednak sposoby, aby nieco w jego osiągnięciu dopomóc.

  Gynofobia, a więc strach przed kobietami, wydaje się czymś bardzo dziwnym. Lęk przed ponad połową ludzkości brzmi jak żart. Jest jednak inaczej – gynofobia to jedna z wielu fobii. I pomimo że nie jest fobią często występującą, to jak można sobie wyobrazić, jest niezwykle uciążliwa.

  Gra wstępna to wszystkie zachowania, które mają doprowadzić do podniecenia seksualnego i zwiększyć doznania obojga partnerów. Zdaniem psychologów, gra wstępna to nie tylko pieszczoty przed aktem seksualnym, ale ogólnie wszystkie zachowania partnerów w ciągu dnia, które zwiększają wzajemne uczucia i popęd seksualny.

  Parasol wędkarski to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wędkarza, który nie chce zwracać uwagi na warunki atmosferyczne, tylko poświęca się swojemu hobby. Wśród nowoczesnych modeli warto wyróżnić parasol wędkarski z osłoną (inna nazwa: parasol wędkarski z bokami), który zabezpiecza także przed opadami bocznymi i powiewem wiatru.

  Włosi kojarzą się z ludźmi z dużym temperamentem, lubiący zabawę, dobre towarzystwo, wino i śpiew. Bardzo mało jednak mówi się o włoskich ludowych i tradycyjnych tańcach. Czy Włosi mogą w ogóle pochwalić się tańcami ludowymi? Oczywiście, że tak!

  Od 19 do 25 września na całym świecie trwa Tydzień Zakazanych Książek. Inicjatywa ta pochodzi bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych, gdzie nosi nazwę Banned Books Week. Wspomniane święto jest bezpośrednio związane z poprawką do amerykańskiej konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jakie książki są zakazane?

  Mars, czyli czwarta planeta Układu Słonecznego, do niedawna stanowił dla ludzi całkowitą tajemnicę. Wiadomo było jedynie, że znacząco różni się od Ziemi kolorem, brakiem wody na swojej powierzchni, a co za tym idzie, również brakiem życia. Najnowsze badania wskazują, jakie są przyczyny nieistnienia życia na tej planecie.

  Quidditch to nazwa, która z pewnością jest znana wszystkim fanom "Harrego Pottera" J.K Rowling. W książkach jej autorstwa ta dyscyplina rozgrywana była nad ziemią. W rzeczywistości została sprowadzona na ziemię, a zawodnicy zamiast czarodziejskimi miotłami posługują się rurkami PCV.