Związki i seks

  Związki i seks

  Trudno powiedzieć, kiedy wymyślona została pierwsza prezerwatywa. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że ten środek antykoncepcji swoje początki miał jeszcze w starożytności. Kondomy podobne do tych, jakie znamy dzisiaj, powstały pod koniec XIX wieku. Od tego czasu wiele się zmieniło, a świat nieustannie gna do przodu. Przełomowe niegdyś wynalazki w końcu wychodzą z mody - czy prezerwatywy są jednym z nich?

  Mama to dla chłopca pierwsza, ważna kobieta w życiu. Wiele osób twierdzi, że ta relacja ma również wpływ na wybór przyszłej partnerki syna. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli terapeuta i psycholog, Piotr Mosak oraz Sylwia Bomba, uczestniczka programu "Gogglebox. Przed telewizorem".

  Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez pasji. Praca i obowiązki domowe to przecież niejedyne aktywności, którym warto poświęcać uwagę. Satysfakcjonujące hobby pozwala oderwać się od wyzwań dnia codziennego i stanowi o naszej indywidualności. Zdarza się jednak, że pociąg do sportów ekstremalnych, polowań czy czasochłonnego majsterkowania staje się poważną przeszkodą dla związku. Co zrobić w sytuacji, gdy zainteresowania partnera burzą spokój w romantycznej relacji?

  Randkujący często dysponują długą listą wymagań, według których akceptują lub odrzucają potencjalnego partnera. Na jakie cechy najczęściej zwracają uwagę? Skąd biorą się wygórowane oczekiwania? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Anną Klimczewską, dziennikarką i producentką telewizyjną oraz Jakubem Zającem, psychoterapeutą i socjologiem.

  Pierwsze randki zazwyczaj bywają stresujące. Co przeraża nas najbardziej i jak się z tym uporać, by spotkanie z nieznajomym było ciekawym doświadczeniem, a nie traumą? Swoimi radami podzieliła się z nami Anna Szlęzak, ekspertka od relacji, dziennikarka, autorka książek i kursów dla kobiet oraz prowadząca najpopularniejszy na polskim Youtube kanał o relacjach damsko-męskich.

  Współczesny język miłości brzmi jak niezrozumiały slang samotników z działu IT, którego nie rozumie nikt, włącznie z jego użytkownikami. Relacje romantyczne wkroczyły mocno w świat internetu, a to przedefiniowało sposób komunikacji. Justyna Czekaj, coach i mentorka, wyjaśnia, jak rozpoznać techniki manipulacji i jak się przed nimi bronić.

  Serwisy społecznościowe pozwalają dzielić się ze światem wybranymi informacjami i kontaktować się z przyjaciółmi czy rodziną, ale ich potencjał nierzadko wykorzystywany jest także przez osoby pragnące ukoić ból po rozstaniu. Zdarza się, że ofiary nieszczęśliwej miłości tworzą w sieci fałszywe konta, by móc swobodnie przyglądać się poczynaniom byłego partnera, a nawet nawiązywać z nim kontakt. Czy takie rozwiązanie niesie za sobą jakiekolwiek korzyści? Zapytaliśmy o to psychoterapeutkę Zuzannę Butryn.