Technologiczne kierunki studiów cieszą się coraz większą popularnością. Decydują się na nie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nieustające zmiany we współczesnym świecie sprawiają, że wiedza i praktyczne umiejętności związane z nową technologią niosą za sobą wiele możliwości zawodowych.
Inteligentne gadżety ułatwiają nam życie oraz wpisują się w ideę smart shopping, czyli mądrych i świadomych zakupów. W Dzień Dobry TVN Konrad Koterba zaprezentował kilka z nich. W które warto zainwestować?
Sieć 3G zostaje zastępowana nowszymi technologiami i stopniowo wyłączana. Sieci w Polsce również od niej odchodzą. Dla wielu użytkowników może to oznaczać wymianę karty SIM lub nawet całego telefonu.
W marca 2022 roku w Polsce rozpoczęła się zmiana standardu nadawania kanałów przesyłanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki temu mamy mieć więcej programów do wyboru, znacząco poprawi się także jakość obrazu. Co to oznacza dla zwykłego obywatela? Czy konieczna będzie wymiana telewizorów?
Cyberprzestępcy zastawili kolejną pułapkę na użytkowników smartfonów. Tym razem podszywają się pod PGE. Informują o nieuregulowanych rachunkach i grożą odłączeniem prądu. Jak się chronić przed oszustwem na PGE?
Słoneczna wiosna trwa. Obecnie mamy doskonałe warunki do pieszych wędrówek, grillowania, odpoczynku na działce itd. Wśród gadżetów, które umilą ten czas, warto mieć przydatne aplikacje. Dostępne są do pobrania bezpłatnie w Google Play. Polecamy 3.
Cyfrowe nadawanie telewizji naziemnej rozpoczęło się w 2013 roku i od tego czasu stosowany był standard DVB-T. W 2022 roku czeka nas zmiana na nowy standard - DVB-T2/HEVC. 25 kwietnia została przełączona druga grupa odbiorców. Co to jest sygnał DVB-T2/HEVC? Jakie są terminy dla poszczególnych województw?
Latanie dronem może sprawiać dużo frajdy. Aby tak się stało, trzeba nauczyć się podstawowych zasad pilotowania drona. Podczas pierwszego lotu warto lecieć wolno i przez cały czas trzymać palce na drążkach kontrolera. W początkowej fazie lotu najważniejsza jest orientacja drona.
Hasła do różnych kont, aplikacji, stron czy urządzeń z założenia mają chronić dostępu do nich. W praktyce jednak to one są najsłabszym elementem całego systemu zabezpieczeń. Czym można je zastąpić?
Najpopularniejsze hasła nie uchronią nas przed utratą danych. Ekspert radził w Dzień Dobry TVN, jak stworzyć zabezpieczenie, które uchroni nas przed kradzieżą np. kont w mediach społecznościowych czy wrażliwych danych.
Uzależnienie od komputera należy do grupy uzależnień behawioralnych, czyli takich, które są związane z przymusem wykonywania konkretnej czynności. Jest to problem, który dotyczy najczęściej młodzieży i dzieci. Skutki uzależnienia od komputera to pogorszenie zdrowia i relacji społecznych.
Z polskiej aplikacji mObywatel korzysta obecnie już 7,5 mln użytkowników. Jej twórcy właśnie poinformowali o nowych usługach, które pojawią się w tym narzędziu.
Aktualnie najpopularniejszą metodą oszustw jest wyłudzanie pieniędzy z bankowości elektronicznej. Oszuści robią to tak, abyśmy "okradali samych siebie", bez konieczności hakowania strony banku. Jak uchronić się przed oszustami? Co zrobić, aby nie stracić pieniędzy?
Rozpoczął się proces zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji. Co przyniesie użytkownikom DVB-T2? Które województwa w najbliższym czasie muszą się przygotować? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Konradem Koterbą, poszukiwaczem gadżetów.
Kilka tygodni temu media obiegła informacja, że udało się odkryć tzw. tarczę niewidzialności. Na czym ona polega? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział ekspert ds. nowych technologii, Maciej Kawecki.
Cyberprzestępcy nigdy nie śpią. Ciągle szukają sposobów, by przejąć dane lub pieniądze osób korzystających ze smartfonów i internetu. Jedną z dróg „wkradania” się są fałszywe aplikacje.
Ban na Messengerze zdarza się wielu użytkownikom tego komunikatora, czasami nie wiadomo z jakiego powodu. Za co można go otrzymać? Jak długo może potrwać blokada? Jak tego uniknąć?
Trzech braci stworzyło algorytm i niezwykle praktyczną aplikację PhotoAID, która pozwala zamienić zwykłe selfie w profesjonalne, urzędowe zdjęcie biometryczne. Działają już na 4 kontynentach i w ponad 80 krajach na całym świecie. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział współtwórca aplikacji, Tomasz Młodzki.
Zjawisko spoofingu jest w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Podczas jednej rozmowy telefonicznej osoby podszywają się pod pracowników banków i czyszczą ofiarom konta. Według szacunków NBP w ubiegłym roku takich transakcji mogło być nawet 250 tysięcy.
Polaków dotyka nowa forma oszustwa w sieci, co ma związek z wojną rosyjsko-ukraińską. Jak chronić się przed wyłudzeniem loginów i haseł do naszych kont w mediach społecznościowych?
Przedstawiciel Banku Pekao ostrzega przed fałszywymi SMS-ami rozsyłanymi do klientów. Rzecznik prasowy apeluje o ostrożność i zapewnia, że bank nie wysyła tego typu wiadomości. To kolejna kampania phishingowa skierowana do klientów bankowości elektronicznej.
Ruszyła nowa kampania spamerska, rozsyłane są wiadomości z rosyjskich domen z wiadomością rekrutacyjną. Oszuści próbują zdobyć dane wrażliwe i wciągnąć w piramidę finansową. Na co należy uważać? Jak zareagować?
Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Minach i Działań Zapobiegających Minom został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 roku. Od tego czasu, co roku święto obchodzone jest 4 kwietnia. Dlaczego jest ważne? Co trzeba wiedzieć o minach?