Święta to czas gorączkowych zakupów. W pośpiechu łatwo się zapomnieć i dać się oszukać. Jak chronić się przed cyberoszustami w czasie przedświątecznych sprawunków i nie tylko? Zapraszamy na czat z inżynierką bezpieczeństwa ds. strategii i technologii antyfraudowych w mBanku Magdaleną Koroną.
Klienci na całym świecie czekają na Black Friday, by zrobić zakupy w okazyjnych cenach. Propozycji ze strony producentów jest tak wiele, że czasami trudno o wybór tej jednej. Z pomocą widzom Dzień Dobry TVN przyszedł Paweł Pilarczyk, dziennikarz komputerowy.
Dla tych z nas, dla których design i estetyka mają szczególne znaczenie, KIVI, europejski producent smart TV, oferuje telewizor z cienkimi ramkami i eleganckimi nóżkami. Modele telewizorów w kolorze białym zostały stworzone z myślą o jasnych wnętrzach, których na rynku jest niewiele. W tym artykule opowiemy więcej o marce KIVI i doradzimy, jak harmonijnie dopasować nowy telewizor do nowoczesnego wnętrza.
FIRST Robotics Competition to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów robotycznych na świecie. Do udziału w nim przygotowują się uczniowie z warszawskich szkół średnich. Co daje udział w takim konkursie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli członkowie drużyny FaroTech oraz Małgorzata Biszczuk, nauczycielka informatyki, opiekunka zespołu.
Tylko w poprzednim roku zgłoszono 322 tys. tzw. niebezpiecznych zdarzeń, a to oznacza, że działalność cyberprzestępców rośnie, bo w porównaniu do 2021 r. zwiększyła się aż o 178 proc. Jednym z oszustw, które stosują jest tzw. przekręt na sedes. Na czym polega? Jaka jest skala zjawiska? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarką Natalią Szewczak i ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa, Danielem Suchockim.
W ostatnim czasie wiele osób otrzymało bardzo wysokie, nawet kilkanaście tysięcy złotych, rachunki za telefon komórkowy. Czy wina leży po stronie samego użytkownika, który wykonywał drogie połączenia, czy to działanie złośliwego oprogramowania? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Robert Grabowski, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa oraz Adam Haertle, redaktor portalu zaufanatrzeciastrona.pl.
Robot planetarny to urządzenie umożliwiające wykonywanie wielu czynności w kuchni – mieszanie, ucieranie, ubijanie. Zaawansowane technologicznie modele pozwalają nawet na duszenie, gotowanie i smażenie. Określenie "planetarny" pochodzi od ruchu mieszadeł – wokół własnej osi i po obwodzie misy.
Telewizory UHD i FHD są sprzedawane na rynku od ponad 10 lat. Jednak ogromna część nowoczesnych treści nadal nie obsługuje tych formatów. Na przykład ulubionych klasyków filmowych, programów telewizyjnych, które oglądamy w telewizji kablowej lub satelitarnej czy filmów z YouTube. Telewizory smart KIVI, które obsługują technologie poprawy obrazu i dźwięku sprawiają, że każda zawartość wideo, nawet poniżej jakości 4K, będzie tak efektowna, bogata i kontrastowa, jak to tylko możliwe.
Wielu z nas ochoczo korzysta z ładowania telefonu przy pomocy publicznych portów USB dostępnych w centrach handlowych, transporcie publicznym czy restauracjach. Sęk w tym, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z istnienia juice jackingu.
Elon Musk pracuje nad kontrowersyjnym projektem. Chodzi o Neuralink, czyli wszczepialny do mózgu implant. Przedtem testowano go na zwierzętach, teraz badaniom chce poddać ludzi.
Konferencja Nowoczesne Technologie to podsumowanie III edycji programu mentorskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. To niezwykła platforma wymiany doświadczeń, pomysłów oraz możliwości w otoczeniu pięknych wnętrz Teatru Polskiego w Szczecinie.
Po sześćdziesięciu latach polscy naukowcy jako jedyni na świecie powtórzyli eksperyment Miligrama. Dokonali tego na czele z socjologiem Konradem Majem. Badanie ma odpowiedzieć na pytanie, czy ludzie zmienili się od czasów II wojny światowej, czy rządzą nimi podobne schematy?
Elektryczne hulajnogi biją rekordy popularności. To łatwy i szybki sposób dotarcia do celu w zakorkowanym mieście, jednak ma swoją ciemną stronę. Statystyki są nieubłagane, do szpitali w całej Polsce trafia coraz więcej osób, które przeliczyły swoje umiejętności poruszania się na tym sprzęcie. Jeżdżą zbyt szybko, zbyt brawurowo oraz często po alkoholu. W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy sprawdzić realną skalę problemu.
Wybierając się na grzyby do lasu warto mieć ze sobą naładowany telefon, a najlepiej dodatkowo powerbanka. Dzięki niemu będziemy mogli nie tylko zadzwonić pod numer alarmowy w kryzysowej sytuacji, ale również pobrać przydatne aplikacje. Mogą nam one pomóc rozpoznać grzyby lub ustalić naszą lokalizację.
Jak zostać programistą? To pytanie bardzo często staje przed oczami tych wszystkich, którzy wiedzą, że zawód programisty ma ogromną przyszłość. Jeżeli zastanawiamy się, jak zostać programistą gier, aplikacji lub oprogramowania, to wiedzmy, że możemy zacząć już teraz – we własnym domu. Z okazji Dnia Programisty podpowiadamy, co zrobić, aby zacząć pracę w tym zawodzie.