Sprawdź, jak znaleźć Gwiazdę Polarną i poznaj najbardziej rozpowszechnione mity na jej temat.
Były specjalista NASA opowiada potencjalny scenariusz wydarzeń.
Wybór odpowiedniej oferty internetu może być trochę jak dobieranie idealnych butów – musi być szybki, wygodny i niezawodny. Dlatego, zanim wciśniesz "kup teraz", sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając internet.
W przypadku klęsk żywiołowych, gdy tradycyjna łączność przestaje działać, krótkofalowcy pomagają zarówno lokalnie, krajowo, jak i światowo.
Wirtualną kartę SIM obsługuje coraz więcej urządzeń – nie tylko smartfonów, ale również smartwatchy czy tabletów. Nic w tym dziwnego – nowa technologia wiąże się z wieloma korzyściami dla użytkownika. Jakie są główne zalety eSIM-a?
Hasła, którymi zabezpieczamy pocztę czy konto bankowe mają przede wszystkim chronić nasze dane i pieniądze. Niestety, spora część z nas nie specjalnie przykłada się do wymyślenia hasła. W konsekwencji wybieramy przypadkową kombinację znaków, co jak się okazuje jest bardzo popularnym rozwiązaniem i ogromnym ułatwieniem dla cyberprzestępców. Z jakich haseł korzystamy najczęściej?
Zaglądamy do jednej z gdyńskich firm zajmującej się produkcją rakiet.
O szczegółach projektu opowiedzieli nam uczniowie, nauczyciel i dyrektorka placówki.
O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli psycholożka Katarzyna Kucewicz oraz Zbigniew Urbański, specjalista od nowinek technicznych w TVN Turbo i były policjant.
"Miliony programów będą zarządzać bankami, wojskiem".
Czy AI zacznie mieć swoich wyznawców?
Konto zmarłego może nadal "żyć" w sieci.
Jeszcze do niedawna o sztucznej inteligencji słyszeliśmy w kontekście medycyny czy motoryzacji dziś weszła z impetem do naszego codziennego życia. Dokąd zmierza świat i czy rozwój technologii zastąpi pracę człowieka?
Były pracownik Microsoftu i Facebooka Nick Berry podał listę najpopularniejszych kodów PIN, które używamy, a które pozyskali cyberprzestępcy. Czy twój jest na tej liście?
Podczas konferencji Masters&Robots wielu mówców z całego świata wyraziło swoje nadzieje, ale także obawy związane z AI.
Głos Jarosława Juszkiewicza zna każdy, kto choć raz korzystał z Google Maps. Niestety twórca aplikacji postanowił zrezygnować z usług dziennikarza i lektora. Jego miejsce zajmie sztuczna inteligencja.
Jedna z rozgłośni radiowych w Krakowie zastąpiła prawdziwych dziennikarzy, tymi wykreowanymi przez sztuczną inteligencję. Co więcej, ci "dziennikarze" przeprowadzili wywiad z poetką i noblistką Wisławą Szymborską, która od wielu lat już nie żyje. Czy tak będą wyglądały media? Jakie mogą być teko konsekwencje? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Marcinem Sawickim, dziennikarzem, Mateuszem Demskim, dziennikarzem i krytykiem filmowym oraz Janem Pirowskim, prowadzącym programy radiowe i telewizyjne.
Sztuczna inteligencja rodzi coraz więcej obaw ze strony tych, którzy niezbyt dobrze są z nią zaznajomieni. Jowita Michalska, ekspertka AI, próbuje rozwikłać wszelkie niedomówienia w tej materii.
Czy ich kupowanie jest opłacalne?
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Warstwy Ozonowej dowiedz się, jak ją chronić.
O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli prof. Aleksandra Przegalińska, specjalistka AI oraz prof. dr hab. Robert Sabiniewicz, kardiolog dziecięcy.
"Pomoże zrozumieć kontekst realnego świata".
"Dzieła stworzone za pomocą algorytmów".
Szukasz oferty z superszybkim światłowodem i szeroką ofertą telewizyjną, która może spełnić wszystkie nasze potrzeby? Zapewnia ją Play.
Jak zostać programistą? To pytanie bardzo często zadają sobie ci wszyscy, którzy wiedzą, że zawód ten ma ogromną przyszłość. Jeżeli zastanawiasz się, jak zostać programistą gier, aplikacji lub oprogramowania, to wiedz, że możesz zacząć już teraz - we własnym domu. Jak? Z okazji Dnia Programisty podpowiadamy, co zrobić, aby zacząć swoją przygodę z programowaniem.
Jak wygląda to w praktyce? Jakie mogą być tego skutki?
AI zmienia świat i tak też może być z kinematografią. Coraz częściej wykorzystuje się ją do tworzenia obrazów, nagrań.
Definicję tego coraz bardziej powszechnego zjawiska przedstawił w Dzień Dobry TVN dziennikarz Marcin Sawicki.
W erze dynamicznie postępującej cyfryzacji ochrona danych osobowych i poufnych informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.