Kraków

  Kraków

  Kraków zamienił się w polską stolicę kina niezależnego. A to wszystko za sprawą festiwalu Mastercard OFF Camera. O swojej drodze do aktorstwa opowiedział jeden z jego uczestników, Sebastian Stankiewicz.

  Jednym ze sposobów na to, jak miło spędzić weekend z grupą znajomych, zrobić niespodziankę ukochanej osobie lub zafundować rodzinie niezapomnianą wycieczkę, jest zwiedzenie Krakowa. To jedno z bardziej klimatycznych miast Polski, które łączy w sobie wiele kultur i zachwyca architekturą. Dogodne połączenia lotnicze nam to ułatwią.

  Niewiele jest miast takich jak Kraków. Tutaj podczas zaledwie weekendowego wypadu zostaniesz, kim chcesz: koneserem wysokiej kultury, aktywnym turystą od rana do nocy, smakoszem, czy amatorem pięknych widoków. Czym Kraków może nas zaskoczyć? Jaką kuchnią może nas przyjąć i co warto tutaj zobaczyć? O tym opowiedzieli nam Jakub Błaszczykowski, piłkarz oraz Szymon Gatlik, przewodnik.

  Kraków to miasto z niesamowitym duchem. Niemal na każdym kroku możemy dotknąć tu historii. Korzystają z tego mieszkańcy, odkrywając swoje miasto na nowo, a także turyści, którzy stęsknieni za klimatem Krakowa, znów chętnie przyjeżdżają pod Wawel. Jedni i drudzy poszukują tu skarbów. O nich nieco więcej opowiedzieli nam prof. Andrzej Betlej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu oraz dr Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa.

  Podczas festiwalu Wodecki Twist muzycy wystąpią na wybudowanym niedawno najwyższym wieżowcu w Krakowie Unity Tower. Już 4 czerwca widzowie będą mogli śledzić, co dzieje się ponad 100 metrów nad ziemią na telebimie oraz podczas transmisji online. Za wszystko odpowiada córka muzyka, Katarzyna Wodecka-Stubbs.