Kraków

  Kraków

  17 albumów, 25 lat na scenie, rzesza fanów i multum nagród. Justyna Steczkowska naprawdę ma co świętować. A że wiele razy udowodniła, że muzyka jest zmienna - to zaprezentowała się publiczności z nieoczekiwanej strony. O swoich inspiracjach, jubileuszu i współpracy z synem opowiedziała w Dzień Dobry Wakacje.

  Kąpiele leśne, spływy kajakowe, czy może treningi fitness?

  O zielonej twarzy miasta rozmawialiśmy z aktywistką Agata Bloswick oraz Ewą Całus, pełnomocniczką prezydenta Krakowa do spraw edukacji klimatycznej.

  Co aktorka przekazuje na zajęciach młodym ludziom?

  To wyjątkowe miasto pełne jest zabytków i atrakcji turystycznych. Czym Kraków może nas "zasmoczyć" tego lata?

  W każdym mieście są zakątki, o których krążą niezbyt pochlebne opinie – Kraków nie jest na tym polu żadnym wyjątkiem. Miejscem, od którego krakowianie przez długie lata się konsekwentnie odgradzali, była Nowa Huta – dzielnica robotnicza stworzona wkrótce po zakończeniu II wojny światowej.

  Marta Gołębiowska i Kamil Papis to nowe gwiazdy "Gogglebox. Przed telewizorem". Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl, Oskar Netkowski, przeprowadził z nimi pierwszy w ich karierze wywiad.

  W ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Krakowa. Nasza reporterka miała okazję zobaczyć mieszkanie w starej kamienicy urządzone przez wykładowczynię. Jak wyglądają cztery kąty, w których mieszka naukowiec? Dowiecie się tego z reportażu w Dzień Dobry TVN.

  Polskie miasto trafiło do europejskiego rankingu.

  Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ma wyjątkowe szczęście do nietypowych zgłoszeń. Po tym jak w mieście grasował egzotyczny lagun, który okazał się być rogalikiem z ciasta francuskiego, przyszedł czas na niebezpieczne pająki. Zgłoszenie o czyhającym w wannie niebezpiecznym okazie stało się internetowym hitem.

  W MOCAK-u, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, trwa wyjątkowa wystawa. "Polityka w sztuce" pokazuje, jak polityka w imię ambicji i zachowania władzy potrafi kłamać, manipulować, a nawet zabijać. W Dzień Dobry TVN o tej ekspozycji opowiedziała Maria Anna Potocka, dyrektorka placówki.

  Od początku wojny w Ukrainie na wielu dworcach w Polsce zorganizowano punkty pomocowe dla uchodźców oraz ich zwierząt. Jeden z nich funkcjonuje w Krakowie. Wolontariuszki stają tam na wysokości zadania, a w Dzień Dobry TVN opowiedziały o szczegółach swojej pracy.

  Anna K. została skazana za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

  Muzeum Narodowe Sukiennic jako oddział Muzeum Narodowego w Krakowie jest jedną z największych atrakcji turystycznych dawnej stolicy Polski. Co to są Sukiennice, skąd pochodzi ich nazwa i jaka jest historia tego budynku?

  Smok Bronisława Chromego od 50 lat zdobi podnóże Wawelu. Niewiele brakowało, a symbol Krakowa stanąłby w zupełnie innym miejscu. Jaka jest historia słynnej rzeźby?

  Tegoroczna edycja pobiła własny rekord.

  Noc Muzeów 2022 odbędzie się 14 maja. To jedyna okazja w ciągu roku do odwiedzenia wielu różnych miejsc kultury bezpłatnie.

  Dziennikarka wymieniła pięć reżyserek młodego pokolenia.

  Kto gości na krakowskiej imprezie?

  Miłośnicy kina niezależnego przybywający na festiwal Mastercard OFF Camera z całą pewnością nie mogą narzekać na brak atrakcji. "The Falconer" to kolejny nieprzeciętny obraz, który został zaprezentowany podczas tegorocznej edycji wydarzenia.

  Tu zabawa łączy się z nauką. "Wystarczy oszukać trochę nasz mózg" .

  Koniec tygodnia na Festiwalu Mastercard OFF CAMERA to mnóstwo wyśmienitych wydarzeń. Przyznanie nagród w konkursie Script Pro, nowe kino plenerowe w Nowej Hucie, aktywności w ramach Pro Industry i kilkuset gości.

  Na które filmy zwrócić uwagę? Przedstawiamy osobistą selekcję dyrektora programowego, Grzegorza Stępniaka.

  Ruszyła kolejna edycja festiwalu Mastercard OFF Camera, uznawanego za największe święto kina niezależnego w naszym kraju. Organizatorzy imprezy przewidzieli wyjątkowe nagrody dla najlepszych twórców.

  "Nieobecność" - to tytuł wyjątkowego koncertu, który odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

  W Krakowie odbyła się uroczysta Gala Otwarcia 15. edycji Mastercard OFF Camera. Organizatorzy zadbali o niepowtarzalną atmosferę wieczoru, a na czerwonym dywanie nie zabrakło przedstawicieli świata show-biznesu.

  Ruszyła kolejna edycja uwielbianego przez publiczność z całego świata festiwalu Mastercard OFF Camera. Inspirujące spotkania z wyjątkowymi gośćmi, projekcje filmów oraz nagrody dla najlepszych twórców to zaledwie część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy wydarzenia.

  Dlaczego inwestycja wzbudza tak duże kontrowersje wśród krakowian?

  Wkrótce rozpoczną się letnie festiwale muzyczne. Długo wyczekiwane wydarzenia wracają po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Również Kraków Live Festiwal 2022 zapowiada doskonałą zabawę, a fani zachwycili się pierwszą ujawnioną gwiazdą.

  Dlaczego realizacja produkcji stała pod znakiem zapytania?