Polska

  Roztoczański Park Narodowy to wyjątkowe miejsce, które powstało w celu ochrony różnych gatunków grzybów, roślin i zwierząt. Turyści przyjeżdżają tu nie tylko, aby odpocząć w otoczeniu przyrody, ale także po to, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach jej ochrony. Zobacz, co wyróżnia Roztoczański Park Narodowy oraz co ciekawego można zwiedzić na jego terenie.

  Hala Gąsienicowa od lat przyciąga miłośników górskich wspinaczek. Uważa się ją za jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Powstało na niej schronisko PTTK Murowaniec, do którego z pewnością prędzej czy później trafią miłośnicy wędrówek po polskich Tatrach.

  Rozpoczął się Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022. Impreza będzie trwała do 11 września. Jej organizatorzy przewidzieli moc atrakcji. Jakich? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Pieniński Park Narodowy to jeden z 23 polskich parków i jednocześnie najstarszy z całej grupy. Powstał w 1932 r. Mimo niewielkich rozmiarów stanowi jeden z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych obszarów tego typu. Pieniński Park Narodowy obfituje w szlaki turystyczne, które prowadzą przez najbardziej atrakcyjne punkty, takie jak zamek w Czorsztynie, Trzy Kopce czy Trzy Korony. Jakie zwierzęta żyją w parku i co warto uwzględnić podczas zwiedzania?

  Baseny termalne, ekstremalne zjeżdżalnie, piaszczyste plaże, akwarium z rekinami, baseny z wodą morską – oto, czego można doświadczyć w polskich aquaparkach. Od Wielkopolski po Małopolskę – na terenie całego kraju zlokalizowane są dziesiątki interesujących parków wodnych. Które polskie aquaparki są najlepsze?

  Nadmorski Park Krajobrazowy to idealne miejsce na wędrówki. Odkryj, co go wyróżnia. Północne tereny naszego kraju słyną z nadbałtyckich plaż. Wielu wczasowiczów wybiera formę relaksu nad morzem. Jednak wakacje w tych rejonach nie muszą ograniczać się do opalania i kąpieli w spienionych falach

  Od początku sierpnia z Odry wyławiane są tony śniętych ryb. Problem ten dotyczy między innymi województwa zachodniopomorskiego, co przekłada się na rosnący niepokój osób korzystających z nadbałtyckich kąpielisk. Plażowicze póki co mogą jednak czuć się bezpiecznie. W trakcie niedzielnego briefingu prasowego na terenie powiatu gryfickiego przekonywał o tym wojewoda Zbigniew Bogucki.

  Zoo w Borysewie to wyjątkowy punkt na turystycznej mapie Polski. Zlokalizowany w malowniczym rejonie obiekt już od czternastu lat zapewnia schronienie rozmaitym gatunkom zwierząt, a tym samym stanowi nie lada atrakcję dla dzieci i dorosłych. W Dzień Dobry Wakacje liczne uroki prywatnego ogrodu zoologicznego odkrywał Bartek Jędrzejak.

  Szukasz pomysłu na aktywny weekend? Sprawdź, jak wiele atrakcji oferuje turystom Bielsko-Biała! W tym urokliwym mieście położonym u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego znajdziesz malownicze szlaki turystyczne, ciekawe zabytki i piękną starówkę. Wycieczka po Studiu Filmów Rysunkowych w towarzystwie Bolka i Lolka, Reksia i Baltazara Gąbki będzie nie lada gratką zarówno dla małych, jak i dużych miłośników bajek. Sprawdź, co warto zobaczyć podczas pobytu w Bielsku-Białej!

  Beskid Śląski to pasmo górskie stanowiące część Beskidów Zachodnich. Leży przy granicy z Czechami i Słowacją. Choć wciąż nie jest odkryty przez turystów, ma do zaoferowania wiele atrakcji – zarówno dla miłośników przyrody, jak i koneserów architektury. Beskid Śląski to nie tylko kilometry szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich, ale również piękne miasta uzdrowiskowe i różnorodne atrakcje dla dzieci. Które atrakcje wybrać?