Uwaga TVN

  "Nikt nie chciał przyjść mi z pomocą".

  "Nie ma ani pomnika, ani pieniędzy".

  Kopacze z okolic Wałbrzycha zaczęli otwierać biedaszyby i na własną rękę wydobywać węgiel.

  "Robiłam to, bo wydawało mi się, że na tym polega miłość".

  Franciszek Pieczka, wybitny aktor, który zasłynął z setek ról w polskich i zagranicznych serialach oraz filmach, zmarł w wieku 94 lat. Redakcja programu Uwaga! TVN przypomina materiał o jego Kulisach Sławy.

  "Spotykają nas dziwne rzeczy, które utrudniają nam byt".

  Państwo Curyło kupili dom na licytacji komorniczej wiosną 2018 roku. Nadal jednak nie mogą się do niego wprowadzić, ponieważ lokal zajmują poprzedni właściciele. Jak sytuacja wygląda z perspektywy prawnej?

  - Po prostu się dusiła. Nie było już ratunku - mówi mama zmarłej.

  Ksenia Cichocka miała poważny wypadek podczas zabawy na trampolinie. Mimo że ubezpieczyciel zrobił wszystko, by nastolatka otrzymała odszkodowanie, to przez lata pieniądze nie wpływały na jej subkonto. Dlaczego? Kto utrudniał ich wypłatę? Sprawę postanowili zbadać reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Zbigniew Łuczyński ma za sobą lata doświadczenia pracy w redakcji, która dotyka niezwykle trudnych i wrażliwych tematów. - Trzeba być silnym , żeby prowadzić ten program. Silnym psychicznie - wyznał w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl, w ramach cyklu "Wakacje z gwiazdą". Gdzie prowadzący "Uwagę!" łapie oddech? Poznajcie bliżej jego azyl.

  Pani Marta trafiła do szpitala w 20. tygodniu ciąży. Choć była pod stałą opieką personelu, to według jej męża, lekarze nie postawili właściwej diagnozy na czas. Pani Marta i ich synek zmarli w szpitalu. Jak to możliwe? Reporterzy programu Uwaga! TVN

  - W tym miesiącu na życie zostało mi 50 zł. Miałam 2400 zł wypłaty i 2400 zł poszło mi na hipotekę i czynsz – mówi pani Monika z Bydgoszczy. Reporteży programu Uwaga! TVN rozpoczęli nowy cykl: Uwaga! na kryzys!

  "Mówimy o kradzieży tożsamości".

  W spokojnej do tej pory wsi na Pomorzu Zachodnim rozgrywa się sąsiedzki konflikt. Ponad roku wprowadziła się tam para z dwójką dzieci i kilkoma psami. Od tego czasu życie mieszkańców zamieniło się w koszmar. W sprawie uporczywych sąsiadów toczą się procesy, zapadły nawet wyroki, ale nie zmienia to nic w ich zachowaniu. Sprawą zainteresowali się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Jacek Jaworek, według śledczych, zastrzelił trójkę swoich bliskich - brata, bratową i nastoletniego bratanka. Od ponad roku nie ustalono ani miejsca jego pobytu, ani nie zidentyfikowano zwłok.

  Uwaga! TVN świętuje 20. urodziny. Tomasz Kubat to jeden z tych dziennikarzy, którzy z "Uwagą" są od początku. W cyklu "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl" zdradził Karolinie Kalatzi, jakie cechy pomogły mu przetrwać w zawodzie przez tyle lat. Opowiedział też o tym, jak wspomina swoje początki i co go najbardziej zaskoczyło.

  Rodzice 14-letniej Matyldy nie ukrywają, że tym, co pozwoliło im ocalić córkę, są oszczędzane resztkami sił pieniądze.

  Schorowany pan Bogusław po samobójstwie żony zdany był na łaskę sąsiadów.

  Pan Łukasz cieszył się na rodzinne wakacje na Cyprze. Niestety, w trakcie odprawy na lotnisku, jego życie obróciło się o 180 stopni. Niespodziewanie zatrzymała go straż graniczna.

  Niedługo minie rok od śmierci Izabeli z Pszczyny, która zgłosiła się do szpitala w 22. tygodniu ciąży. Po trwającym rok śledztwie prokuratura postawiła trzem lekarzom zarzuty.

  Marta Szwonder urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Lekarze nie dawali jej wielkich szans na normalne funkcjonowanie. Jej rodzice nie poddali się i postanowili zawalczyć o normalne życie córki. 34-latka przeszła wiele operacji, ale niestety zmaga się z ogromnym bólem. Z powodu powikłań po zabiegu, młoda kobieta przestała chodzić, grozi jej paraliż, a nawet śmierć. Można jej jednak pomóc. Zapraszamy na reportaż programu Uwaga TVN.

  Reporterzy programu Uwaga! TVN postanowili sprawdzić, czy i dlaczego profesor Marian Zembala otrzymał przed śmiercią ultimatum od pracowników szpitala i dlaczego jego syn, również kardiochirurg, został zwolniony z pracy. Co na to pracownicy szpitala?

  Śmierć Mariana Zembali, wybitnego kardiochirurga, wstrząsnęła całą Polską. Agnieszka Madejska, dziennikarka Uwagi! TVN, stara się ustalić, dlaczego profesor targnął się na swoje życie. Czy nagonka w pracy przyczyniła się do tej decyzji?

  - Bóg tak chciał? Nie! U mojego męża to były konkretne działania innych osób. Psychicznie tego nie wytrzymał, nie wytrzymał tego ciężaru i tej nagonki – mówi reporterom programu Uwaga! TVN wdowa po prof. Marianie Zembali, który zmarł w marcu tego roku.

  11-letnia Oliwka trafiła na oddział pediatryczny, ponieważ szkolna pielęgniarka nie mogła zatamować jej krwotoku z nosa. W szpitalu czuła się już dobrze. Kiedy siostra i mama przyjechały po dziewczynkę, zastały ją reanimowaną.

  Którzy bohaterowie utkwili w jego pamięci?

  Choć personel jest w nim na zabój zakochany, Filipek nie może spędzić całego życia w szpitalu.

  "Lubię, żeby wszystko ode mnie zależało".

  "Dla mnie to jest horror, co ona wymyśliła".

  Oscypek to najczęściej kupowany produkt w Zakopanem. Stragany na Krupówkach uginają się pod ich szerokim wyborem, a sprzedawcy zapewniają, że wszystkie są świeże, przywiezione prosto z bacówki i posiadają certyfikat oryginalności. A jak jest naprawdę? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu "Uwaga TVN".