Niewydolność żylna, czyli żylaki to znacznie więcej niż problem estetyczny.
Na świat przyszła dziewczynka z masą ciała 1550 gramów.
"Nie komunikowała, że jest w ciąży".
Właściwości lecznicze rumianku są znane i wykorzystywane od stuleci. Cieszy się on dużą popularnością, zarówno jako prozdrowotny napój, jak i składnik kosmetyków. Czy rumianek w ciąży jest lekiem bezpiecznym, który nie zagraża zdrowiu matki i dziecka?
Kobieta zaszła w ciąże dzięki in vitro.
Co jeszcze powinno się zmienić na porodówkach?
Gdzie i jak kobieta może urodzić swoje dziecko? O tym opowiedziała Agnieszka Mucha, położna ze Szpitala Karowa.
Jak się czują mama i maleństwo?
Niektórzy twierdzą, że karmienie na leżąco jest niebezpieczne ze względu na ryzyko zachłyśnięcia.
Szczepienie zabezpiecza dziecko już od dnia narodzin.
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
"To naprawdę rozjaśniło mi dzień".
Marita Sürma Majewska, znana jako Deynn, już wkrótce zostanie mamą. O swojej nowej roli influencerka opowiedziała na Instagramie, gdzie opublikowała wzruszający film. Choć nie kryła radości związanej z posiadaniem dziecka, okazuje się, że nie zawsze wiązała swoją przyszłość z macierzyństwem.
Przebieg porodu może zależeć od tego, jak się do niego przygotujemy. O ćwiczeniach, które znać powinna każda ciężarna, w studiu Dzień Dobry TVN opowiadała położna, Izabela Dembińska.
- Kilku pacjentów zwróciło uwagę - komentuje pracująca w szpitalu pielęgniarka.
O dokonywaniu niemożliwego w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała sama Aleksandra, a tajnikami rozwoju neonatologii podzieliła się towarzysząca jej na naszej kanapie położna - Monika Całko.
Przyszli rodzice wielokrotnie zastanawiają się, kiedy jest odpowiedni moment na to, by rozpocząć starania o dziecko. Powszechnie uważa się, że im młodszy organizm matki, tym lepiej dla przyszłego potomka. Ostatnie badania naukowe wskazują na to, że nie do końca jest to prawda.
Nadchodzi zmiana przepisów dotyczących przekazywania do rejestru zdarzeń medycznych informacji o ciąży.
Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą się przytrafić każdemu z nas, niezależnie od tego, kim jesteśmy i co robimy. Na szczęście dzięki odpowiedniej terapii chorobę można opanować.
"Jestem z siebie dumna".
Karmienie piersią, choć jest jedną z najbardziej naturalnych czynności u ssaków, budzi spore emocje wśród ludzi. Kobiety, które karmią swoje dziecko w ten sposób, często spotykają się z nieprzyjemnymi komentarzami.
Na dworcu kolejowym w Rzepinie (województwo lubuskie) doszło do niecodziennej sytuacji. Ciężarna, która podróżowała z malutką córką niespodziewanie zaczęła rodzić. Kobiecie na pomoc ruszyli policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego.
To nagranie ma miliony odsłon.
"Zapobiega poważnym konsekwencjom, ze zgonem włącznie".
Na kobietę wylała się fala krytyki.
Pomysł podzielił internautów.
Kobiece ciało zmienia się w czasie ciąży. Rośnie brzuch, piersi, ale też pojawiają się rozstępy. Wielu przyszłym mamom puchną też nogi.
Badania prenatalne pozwalają wykryć lub wykluczyć wady genetyczne u rozwijającego się płodu. Wykonywano je jedynie u kobiet obciążonych lub tych, które zaszły w ciążę po 35. roku życia. Teraz to się zmieniło. Od 5 czerwca może z nich skorzystać każda przyszła mama. Co o tej zmianie sądzą lekarze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr n.med. Anna Fuchs, ginekolog-położnik.