Smartwatch to akcesorium wyposażone w szereg przydatnych funkcji. Nie tylko wyświetla powiadomienia z telefonu, liczy kroki i monitoruje sen, ale może także zwiastować ważne zmiany w życiu kobiety. Przekonała się o tym pewna Amerykanka, która dzięki inteligentnemu zegarkowi dowiedziała się, że zostanie mamą. Jak to możliwe?
Dla niektórych kobiet poród i związany z nim ból stanowi traumatyczne wspomnienie, ale są i takie panie, które prawie nic nie czują. Do tych ostatnich zalicza się jedna z użytkowniczek TikToka, której zdarzyło się nawet drzemać między skurczami. - To niesamowite
20. tydzień ciąży to połowa ciąży, płód coraz bardziej zaczyna przypominać dziecko. Kobieta natomiast mocniej odczuwa zmiany, jakie zachodzą w jej ciele. Waga dziecka uzależniona jest od rozwoju jego ciała i organów, natomiast wagę matki warunkuje wiele czynników.
Kobiety z tą chorobą nie powinny zachodzić w nieplanowane ciąże.
Ginekolog: "Z zajściem w kolejną ciążę nie powinno się spieszyć".
Jedna "spała" w nienaruszonym worku owodniowym, a druga - wydała pierwszy krzyk.
Ciało kobiety w czasie ciąży bardzo się zmienia. Rośnie jej brzuch, powiększają się piersi. Na tym jednak nie koniec. Jakie jeszcze zmiany zachodzą? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały prezenterka Anna Dec oraz ginekolog-położnik dr n. med. Anetta Karwacka.
Waga nienarodzonego jeszcze dziecka oceniana jest w odniesieniu do siatki centylowej. Płody w podobnym wieku powinny osiągnąć podobną wagę. Zatrzymanie wzrostu wagi nienarodzonego dziecka może być efektem poważnych zaburzeń rozwoju i jest sygnałem do rozpoczęcia diagnostyki.
Pewna mama pochwaliła się w sieci swoim szczęściem. W mediach społecznościowych oznajmiła, że urodziła "irlandzkie bliźnięta". Szczere wyznanie nie spodobało się jednak internautom. Na kobietę i jej partnera spadła ogromna fala hejtu.
Pojawienie się skurczów u kobiet w ciąży kojarzone jest przede wszystkim z rozpoczęciem akcji porodowej. Tymczasem nie zawsze zwiastują one rychłe przyjście dziecka na świat. Jakie skurcze mogą pojawić się u kobiet w ciąży? Które z nich faktycznie zapowiadają poród? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Małgorzata Gierada-Radoń, położna, doradczyni laktacyjna.
Istnieje kilka metod, by szybko obliczyć długość cyklu miesiączkowego. Czy znajdą zastosowanie również w przypadku kobiet karmiących piersią i przed menopauzą?
Jeżeli jesteś w 21 tygodniu ciąży, to oznacza, że połowa tego magicznego czasu za tobą. Przeżyłaś i doświadczyłaś już bardzo wiele – zwłaszcza, jeżeli jesteś w ciąży po raz pierwszy. Przed tobą jednak nie mniej wymagający czas.
Jesteś trzy tygodnie przed przewidywanym terminem rozwiązania. Twój maluszek jest już w pełni rozwinięty – w 37. tygodniu ciąży waga dziecka wynosi około 2600-2800 gramów. Ruchy dziecka są więc już bardzo mocno ograniczone przez jego rozmiary. Prawdopodobnie jest już odwrócony główką w dół i przygotowany do przyjścia na świat.
Poszukiwanie wygodnej pozycji do snu to wyzwanie, z którym mierzy się każda kobieta w ciąży. Przyszłe mamy często decydują się na zakup specjalnych poduszek, choć tego rodzaju akcesoria nie zawsze stanowią gwarancję wygody.
Szpital zbiera pieniądze na większe ubranka dla chłopca.
Ciąża to czas wielkich zmian w życiu i organizmie kobiety. Oprócz braku miesiączki i tak oczywistych dolegliwości, jak mdłości i tkliwość piersi, kobiecie mogą dolegać także m.in.: zgaga, skurcze, ból pleców, omdlenia czy problemy z oddychaniem. W ciąży takie objawy są całkiem normalne, jednak mogą skutecznie uprzykrzyć życie, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Pamiętaj jednak, że w razie jakiegokolwiek niepokoju o stan zdrowia Twój lub maluszka, powinnaś niezwłocznie udać się do lekarza.
- Nie potrafię opisać bólu, który przeżyliśmy - opowiada z perspektywy czasu Kloe Matthews.
14. tydzień ciąży to przyjemny czas - przyszłej mamie na ogół nie dokuczają już uciążliwe objawy, a maluch spokojnie rośnie.
Czy to możliwe?
17. tydzień ciąży to koniec 4 miesiąca. Brzuch robi się coraz większy i cięższy. Płód już nie tylko rośnie, ale zaczyna przybierać na wadze. Mimo intensywnego wzrostu płodu, jest to bardzo spokojny okres ciąży. Warto wykorzystać go na budowanie więzi z dzieckiem, które zaczyna już słyszeć.
Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Oczekiwanie na dziecko zwykle wiąże się z wielką ekscytacją, ale także zmianami w samopoczuciu. Zdecydowana większość przyszłych mam mierzy się z rozmaitymi dolegliwościami. Małgorzata Rozenek-Majdan i bohaterki programu "In Vitro. Nauka czy cud? 2" postanowiły pochylić się nad tym tematem, opowiadając o swoich doświadczeniach.
Rośnie liczba przeziębionych i chorych Polek i Polaków. To niebezpieczna sytuacja dla kobiet w ciąży. Jak mogą wesprzeć swoją odporność? Jakich substancji powinny unikać? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym ginekolog dr Jacek Tulimowski.
Okazuje się, że to nie tylko wzruszające doświadczenie dla przyszłej mamy.
- To jeden z najbardziej powszechnych problemów, jeśli chodzi o położnictwo i ginekologię - podkreśliła gościni "Miasta kobiet".
Karolina i Łukasz marzą o dziecku, dlatego zdecydowali się zastosować procedurę in vitro. W trzecim odcinku programu dokumentalnego "In Vitro. Nauka czy cud? 2" para w towarzystwie Małgorzaty Rozenek-Majdan była świadkiem połączenia swoich komórek. - To jest coś wyjątkowego - stwierdziła Karolina.
Dla wielu par szansą na posiadanie dziecka jest skorzystanie z procedury in vitro. Niestety, metoda jest droga, wymaga przyjmowania hormonów, do tego nikt nie może zagwarantować, że pierwsza próba zakończy się sukcesem. O tym, jak wygląda walka o bycie rodzicem opowiada program "In vitro. Nauka czy cud?". Gdzie i kiedy można go oglądać?
O tym, że smog i zanieczyszczone powietrze szkodzą naszemu zdrowiu, naukowcy informują od dawna. Najnowsze badania sugerują, że toksyny, które znajdują się w powietrzu, są bardzo niebezpieczne dla kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci. W ocenie badaczy zła jakość powietrza sprzyja martwym urodzeniom.
Ciąża jest skomplikowanym procesem, w czasie którego wykształca się w pełni zdolny do przeżycia człowiek. Trwa to tylko 9 miesięcy, dlatego z tygodnia na tydzień zachodzi ogromny rozwój płodu.
Ciąża przez wiele kobiet traktowana jest za najpiękniejszy czas w życiu. Niestety nie każda z pań dobrze znosi czas połogu, w tym mdłości, dodatkowe kilogramy i zmiany hormonalne. Pewna 22-latka, bez owijania w bawełnę, stwierdziła nawet, że przez córkę straciła urodę.