Finanse i Praca

  Finanse i Praca

  Wiele osób marzy o własnym domu czy mieszkaniu. Ogromna większość z nich, aby spełnić to marzenie, musi wziąć kredyt. Niestety inflacja i wysokie stopy procentowe sprawiły, że uzyskanie pożyczki nie jest takie proste. Co gorsza, dotyczy to nie tylko kredytów hipotecznych. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Marek Zuber, ekonomista.

  Rząd podwyższył kwotę najniższych emerytur, 13 emerytury zostały wypłacone w kwietniu. Ogłoszona została również 14 emerytura na 2022 rok. Pierwszy raz wypłacana była rok temu. Kiedy można się spodziewać wypłaty w 2022? Rząd zapowiedział, że będzie pracować nad ustawą, dzięki której miałoby się to stać już w sierpniu.

  WIBOR ma zostać zlikwidowany, a na jego miejscu może pojawić się stawka POLONIA. Będzie wprowadzona przymusowo, jeśli banki nie wypracują zamiennika opartego na stawce ON (overnight) dla kredytów hipotecznych. Co to za stawki i czym się od siebie różnią?

  Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2022 roku? Obostrzenia związane z handlem w drugi dzień weekendu obowiązują już od 4 lat. W nadchodzącym roku będzie 7 takich dni, w które będzie można zrobić zakupy w sklepach. Ponadto uszczelnione zostały przepisy odnośnie placówek pocztowych. Kiedy zrobimy zakupy w niedzielę w 2022 roku?

  Stopy procentowe i inflacja rosną w zastraszającym tempie. Spora część z nas musiała mocno ograniczyć wydatki, aby podołać wszystkim zobowiązaniom. Czy w tych trudnych czasach da się jeszcze oszczędzać? W ocenie Anny Grochowskiej, autorki bloga "Po Taniości Blog" jest to możliwe. O swoim sposobach blogerka opowiadała w Dzień Dobry TVN.