Ser­cem Beskidu Ślą­skiego jest nie­wielka wieś Istebna. Atrak­cje miej­sco­wo­ści oraz ota­cza­jąca ją natura spra­wiają, że jest ona odwie­dzana przez licznych tury­stów z całego kraju. Co warto zoba­czyć w Isteb­nej i w jej oko­licy oraz jak spę­dzić tam let­nie waka­cje?

  Katedra Santa Maria del Fiore to, obok dzwonnicy Giotta di Bondone, najlepiej widoczna budowla we Florencji. Czerwona kopuła autorstwa Brunelleschiego od lat zachwyca nie tylko przyjezdnych, ale też architektów – jest to przykład niezwykle ambitnego i nowatorskiego projektu.

  Wąwóz Homole w Pieninach jest nazywany jednym z najpiękniejszych wąwozów w Polsce. Powstał około 10 tysięcy lat temu w wyniku erozji rzecznej, jego kształt został wyrzeźbiony przez potok płynący obecnie na dnie. Na terenie jaru utworzono Rezerwat Przyrody Wąwóz Homole, który chroni wyjątkowe zasoby przyrodnicze przed zniszczeniem.

  Biarritz to modny kurort położony pomiędzy oceanem Atlantyckim a szczytami Pirenejów. Piękne budynki z jasnego kamienia, ekskluzywne rezydencje, a do tego ocean, klify oraz plaża sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku i surfowania. Wyraźne mieszają się tu ze sobą wpływy francuskie, hiszpańskie i baskijskie, tworząc wielokulturową mozaikę, do której chce się wracać. Biarritz jest też nazywane „stolicą surfingu” lub „francuską Kalifornią”.

  Zamek królewski w Windsorze – największy zamek w Wielkiej Brytanii, a przy tym najdłużej zamieszkiwany przez panujących monarchów. Rozbudowywany od końca XI wieku ma dziś aż 800 metrów długości. Powierzchnia samych podłóg wynosi 45000 m². Pochowane na zamku Windsor osoby (dokładniej w Kaplicy Św. Jerzego), to jak łatwo się domyślić dostojni monarchowie Anglii.

  Mariampol jest rzadko odwiedzany przez turystów, ma jednak szczególne znaczenie dla niektórych polskich rodzin. Niewielka miejscowość na Ukrainie nie ma zbyt wiele do zaoferowania obcokrajowcom, jest to jednak jedno z tych miejsc, które chętnie zobaczy ktoś, kto interesuje się historią. Zobacz, co znajduje się w Mariampolu.

  Miejsce urodzin pisarza Juliusza Verne’a, historyczna stolica Bretanii, miasto o niemal 2000 lat historii. Współcześnie docenione jako najprzyjemniejsze miasto do życia, a także zielona stolica Europy. Czemu w Nantes tak się dobrze mieszka oraz jakie zabytki można podziwiać?

  Medyna to obok Mekki i Kairuanu jedno ze świętych miejsc dla wyznawców islamu. Miasto to często określa się jako Al-Munawwara, czyli oświecone. Każdego roku przybywają tutaj tysiące pielgrzymów, podążających śladami proroka Mahometa.

  Wrzesień kojarzy się głównie z początkiem roku szkolnego oraz końcem wakacji i lata. Większość osób jest już wtedy po urlopach wypoczynkowych. Okazuje się jednak, że coraz więcej Polaków decyduje się wyjechać gdzieś właśnie jesienią. Wyjaśniamy, dlaczego warto to robić.

  Birma od kilku jest bardzo chętnie wybieranym kierunkiem turystycznym. Każdego roku przybywa do niej coraz więcej turystów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego! Przez lata państwo to było izolowane ze względu na jego sytuację polityczną. Dziś, kiedy Birmę można spokojnie zwiedzać, chętnych nie brakuje!

  Korsyka jest niezwykle zróżnicowanym miejscem. Każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie – są góry, morze, zatłoczone kurorty i puste, dzikie plaże. Nie brakuje również zabytków. Ta wyspa położona na Morzu Śródziemnym jest bogata w niemal wszystko to, czego potrzebują i co lubią turyści.

  Choć pamięta się jego nazwę z lekcji geografii i to, że jest na wiele sposobów unikalne, wciąż nie jest popularnym celem turystów z Europy Zachodniej. A szkoda, ponieważ Morze Kaspijskie oferuje wszystko, czego potrzeba wymagającemu podróżnikowi - piękne krajobrazy, ciepłą lazurową wodę i doskonałą pogodę.

  Stolica Azerbejdżanu może kojarzyć się Polakom z rewolucją w Baku, chociażby z racji "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Baku to niezwykłe miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą. Warto poznać je bliżej.

  Co warto zwiedzić w Enkhuizen? Holandia obfituje w urokliwe miasteczka. Jednym z nich jest właśnie Enkhuizen. Przedstawiamy praktyczne wskazówki i rady dla zwiedzających.

  Rotterdam liczący ponad 640 tysięcy mieszkańców to drugie pod względem wielkości miasto w Holandii. Początki Rotterdamu sięgają XIII wieku i pomimo tego, że zabudowa miasta ucierpiała podczas niemieckich nalotów, ma on dla zwiedzających liczne, inne atrakcje. To miejsce, w którym przyszedł na świat słynny "filozof z Rotterdamu"– Erazm.

  Tihany jest znaną miejscowością wypoczynkową na Węgrzech, położoną na półwyspie o tej samej nazwie, nad jeziorem Balaton. Półwysep Tihany przyciąga turystów zwłaszcza niesamowitą przyrodą. Większość osób decydujących się na wypoczynek nad Balatonem wybiera terminy w sezonie letnim, ale Tihany ma swoje uroki przez cały rok.

  Winnipeg to tętniące życiem miasto, leżące w prowincji Manitoba, w środkowej części Kanady. Wyróżnia się sporym zróżnicowaniem etnicznym i kulturowym. Populacja liczy blisko 750 tys. mieszkańców. Winnipeg oferuje wiele atrakcji zarówno z dziedziny kultury, sztuki, sportu, jak i rekreacji. Turyści mogą spodziewać się kontynentalnego klimatu, charakteryzującego się czterema osobnymi porami roku. Zimą średnia temperatura wynosi −12℃, zaś latem 26℃.