Zwierzęta

  Zwierzęta

  Kameleon jemeński naturalnie występuje na obszarach Półwyspu Arabskiego, Afryki (Jemen, Arabia Saudyjska) i Madagaskaru. Lubi tropikalny klimat. Żyje na drzewach, skałach i w zaroślach. Gatunek ten jest objęty konwencją waszyngtońską CITES.

  Zabawki dla chomika to jeden z podstawowych elementów, który powinny znaleźć się w klatce tego małego zwierzaka. Ich głównym zadaniem jest zaspokajanie potrzeby aktywności fizycznej gryzonia. Ruch jest ważny zarówno ze względu na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne chomika. Im więcej zabawek i atrakcji do dyspozycji, tym lepiej.

  Gekon lamparci to piękna jaszczurka, chętnie hodowana przez terrarystów. Nie tylko jej efektowny wygląd sprawia, że jest tak popularna, ale również łagodny charakter i łatwość w oswojeniu. Dowiedz się, jak pielęgnować gekona lamparciego.

  Monogamia to pojęcie rozumiane w różny sposób przez nauki humanistyczne i ścisłe. We współczesnym świecie monogamia jest wciąż najbardziej rozpowszechnionym typem związków, chociaż w ostatnich latach coraz częściej mówi się o związkach otwartych, poligamicznych.

  Akwarium dla rybek to popularny i atrakcyjny dodatek do mieszkania, który wymaga naszego zaangażowania i podstawowej wiedzy. Popularne zbiorniki wodne odchodzą do lamusa na rzecz akwarium wiszącego i holenderskiego, ale czy słusznie?

  Prawo nakazuje, aby podczas podróży takimi środkami transportu jak pociąg czy autobus pies miał założony kaganiec. Wymaganie to dotyczy zarówno małych, jak i dużych czworonogów. Zasada ta odnosi się do wszystkich miejsc publicznych w przypadku ras uznawanych za agresywne, takich jak np. rottweiler. O ile kaganiec dla owczarka niemieckiego większość osób uznaje za uzasadniony, o tyle np. kaganiec dla yorka może dziwić niektórych właścicieli. Jak to wygląda w praktyce?

  Okres cieczki u suki jest dużym wyzwaniem dla jej opiekunów. Oprócz oczywistej rzeczy, jaką jest dbanie o brak kontaktu z psem, dochodzi element higieny. Suki krwawią przez cały okres cieczki, najobficiej przez pierwsze 9 dni. Pierwsza cieczka pojawia się między 7 a 20 miesiącem życia i od tego momentu ma miejsce w miarę regularnie, co pół roku. Aby zadbać o czystość mieszkania, najlepiej zaopatrzyć się w specjalne majtki dla psa na cieczkę.

  Do niedawna praktycznie jedynymi akcesoriami służącymi do wyprowadzania psa na spacer były obroża i smycz. Bardzo rzadko można było spotkać osobę wprowadzającą psa w szelkach. Teraz ten widok nikogo nie dziwi, a szelki stały się bardzo popularne. 

  Kocyk dla psa ma podobne zastosowanie jak w przypadku ludzi. Wykorzystuje się go do okrycia, zapewniając zwierzakowi ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Warto zastosować go także jako narzutę na kanapę, w sytuacji, gdy pupil mocno linieje. Kocyki sprawdzą się również jako przytulne i komfortowe legowisko dla czworonoga, które odizoluje go od zimnej podłogi.

  Posiadanie zwierzaka dostarcza wielu cudownych chwil, ale trzeba pamiętać, że to także obowiązek. Jeśli opiekujemy się psami długowłosymi, którym kosmyki często wpadają do oczu czy uszu, musimy nauczyć się, co w takiej sytuacji zrobić. Groomerzy Małgorzata i Michał pokazali w Dzień Dobry TVN, jak odpowiednio zająć się pupilem.

  Ciąża urojona u suczki może objawiać się w taki sam sposób, jak prawdziwa. Pojawia się jednak w określonym momencie cyklu. Dlaczego taki stan występuje i jak możemy go wyleczyć?

  Hodowla szynszyli nie różni się zbytnio od hodowli innych zwierząt. Wiąże się z ciężką pracą i wiedzą, którą trzeba przyswoić. Czynniki te dopiero po dłuższym czasie mogą przynieść wymierne dla hodowcy korzyści. Czy warto założyć hodowlę szynszyli w Polsce? Od czego zacząć?