Zwierzęta

  Zwierzęta

  Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. To także doskonały monet, aby zacząć obserwować np. ptaki. Które z nich można spotkać w Polsce? Gdzie się wybrać, aby zobaczyć je w naturalnym środowisku? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Marcin Kostrzyński, przyrodnik, filmowiec.

  Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Emilia i Kamil Maliccy, którzy działają w Ochotniczej Straży Pożarnej i Ratownictwie Wodnym. Pasją małżeństwa jest praca z psami ratowniczymi. Towarzyszyły im ich dwa pupile, które dzielnie biorą udział w akcjach ratunkowych. Co muszą umieć takie psy i jak się je szkoli?

  Koszatniczki są blisko spokrewnione ze świnkami morskimi i szynszylami. W przeciwieństwie do większości gryzoni łatwo się oswajają i wykazują aktywność dzienną. Klatka dla koszatniczki musi być właściwie przygotowania i dobrze wyposażona. Warto też pamiętać, że jest to zwierzę stadne.

  Nornica na pierwszy rzut oka przypomina mysz lub szczura. W ogrodzie może spowodować spore spustoszenie, dlatego dowiedz się, jak uchronić się przed jej szkodliwymi działaniami.

  Są jedną z największych atrakcji na rynkach dużych miast. Gołębie, bo o nich mowa, to towarzyskie ptaki, które świetnie przystosowały się do życia w miejskiej dżungli. Dokarmianie ich jest ważne, jednak warto wiedzieć, jak robić to prawidłowo. Niewłaściwe jedzenie podawane gołębiom może bowiem zaszkodzić ich zdrowiu.