W dynamicznie rozwijającym się świecie spotkania online stały się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Dzięki nim możemy utrzymywać kontakt z przyjaciółmi, pracować zdalnie i brać udział w ważnych, biznesowych spotkaniach. Jednak, aby połączenia online przebiegały w jak najlepszej atmosferze warto zachować kilka podstawowych zasad, które na Instagramie przybliżyła nam trenerka etykiety Aleksandra Pakuła.
Od lat biust uznawany jest za atrybut kobiecości. Jednak duże piersi dla wielu kobiet mogą stanowić niemały problem. O tym, jak ważną rolę odgrywa odpowiednio dobrany biustonosz, porozmawialiśmy z międzynarodowa ekspertka brafittingu Izą Sakutovą.
Suche stopy to nie lada problem dla wielu osób. Szczególnie po wakacjach, gdy pełne buty zamieniamy na klapki i japonki, stopy wymagają od nas szczególnej troski. Kosmetolog Justyna Gałat poradziła, jaką pielęgnację zastosować, żeby przywrócić im przedwakacyjny blask.
Wakacje powoli się kończą i wielkim krokami zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Czas powrotu do szkoły często wiąże się z dodatkowym stresem, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Kirsty Ketley ekspertka ds. rodzicielstwa podzieliła się cennymi wskazówkami, które mogą pomóc w bezbolesnym powrocie do szkoły.
Robert Grabarz to popularny TikToker, który zdradza kulisy swojej pracy w branży pogrzebowej. Tym razem zdradził, jak wyglądają elementy ceremonii pogrzebowej. Internautów szczególnie zaciekawił fakt, że podczas mszy trumna umieszczana jest raz głową zmarłego w stronę ołtarza, a innym razem przeciwnie. Dlaczego?
Mobbing, molestowanie, seksizm - to realne problemy, z którymi w XXI wieku polskie medyczki muszą się mierzyć. Pomimo postępów w medycynie, kobiety wciąż są dyskryminowane i niedostatecznie uwzględnianie, a nierówność i niesprawiedliwość płci kształtuje nie tylko jakość usług medycznych, ale także bezpośrednio wpływa na życie medyczek oraz pacjentek. O rzeczywistości, w jakiej pracują kobiety w polskich szpitalach porozmawialiśmy z Małgorzatą Osmolą, onkolożką oraz prezeską fundacji "Polki w Medycynie"
Integralną częścią każdego z nas jest życie pod wpływem dwóch energii - żeńskiej i męskiej. Niezależnie od płci, mieszanka tych dwóch dynamizmów ma nieodzowny wpływ na nasze losy.
Życie zgodnie z fazami Księżyca jest praktyką stosowaną od lat. Już w starożytności wierzono, że ziemski satelita odgrywa nieodzowną rolę w naszym życiu.
Andrzejki to idealna okazja, by zaszaleć ze swoim wyglądem.
"Nieleczona lub leczona zbyt późno jest śmiertelna".
Tragiczne skutki rosyjskiej agresji nie ograniczają się wyłącznie do śmierci niewinnych cywilów i niszczenia infrastruktury. Szacuje się, że przez inwazję z zaburzeniami psychicznymi mierzyć się będą kolejne 4 mln Ukraińców.
Na skutek wprowadzenia specustawy Ukraińcy otrzymali wiele udogodnień, m.in. mogą przejść prostszą procedurę zatrudnienia w Polsce. Na co powinni zwrócić uwagę pracodawcy i jakie mają obowiązki?
W europejskim przewodniku dla uchodźców uciekający przed wojną mieszkańcy Ukrainy mogą sprawdzić, jak podróżować po 23 krajach Unii Europejskiej.
Z Ukrainy coraz częściej dochodzą informacje o tym, że żołnierze rosyjscy podszywają się pod Ukraińców - czy to żołnierzy, czy cywilów. Jak takie działania interpretuje prawo? Okazuje się, że w myśl przepisów mogą zostać uznane za zbrodnię wojenną.
Po ataku Rosji na Ukrainę wielu cywilów rzuciło się do walki w obronie własnego kraju. Jak takie działania są interpretowane w świetle prawa? Kiedy cywil staje się celem wojskowym i co oznacza status levée en masse?
O to, jak w świetle prawa powinny być organizowane korytarze humanitarne prowadzący podcastu Kuchnia Kryminalna SK&S zapytali specjalistkę.
W czwartek 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę i rozpoczęła wojnę. Liczba zniszczeń i ofiar rośnie, w związku z czym wielu mieszańców Ukrainy ucieka do Polski. Nie wiadomo, kiedy działania zbrojne się zakończą, a ludzie będą mogli wrócić do swoich domów. Wielu z nich na czas pobytu w Polsce chce podjąć pracę. Gdzie Ukraińcy mogą ubiegać się o zezwolenie na pracę ? Na czym polega oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy i tzw. „zezwolenie jednolite”?
Wołodymyr Zełenski zadecydował o stworzeniu w ukraińskiej armii legionu dla ochotników. Jak oświadczył ukraiński prezydent, mogą do niego przystępować cudzoziemcy. Czy Polacy mogą dołączyć do wojny w Ukrainie?
Po ataku Rosji na Ukrainę wiele osób ruszyło z pomocą - część angażuje się w akcje wolontariackie, inni przygotowują paczki z jedzeniem, a kto może, wybiera wsparcie finansowe. Czy darowizny ofiarowane na rzecz uchodźców są zwolnione z opodatkowania? Jakie zasady obowiązują w takiej sytuacji?
W związku z inwazją Rosji na Ukrainę do Polski przybywają setki tysięcy uchodźców. Czy muszą rozliczać zeznanie podatkowe PIT? W jakiej sytuacji powinni to zrobić?
Czy kantor może odmówić wymiany hrywien?
"Możemy pytać, ale nie ciekawsko" - doradza psychotraumatolog.
Obowiązują zmienione procedury.
Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, poinformowała w programie "Siódma-dziewiąta", że legalnie przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mają prawo do pobierania świadczeń rodzinnych oraz systemu opieki społecznej. Finansowe zabezpieczenie ma zagwarantować Skarb Państwa. Polska zwróciła się również o pomoc do Unii Europejskiej.
Karta Polaka jest dokumentem, który potwierdza przynależność do Narodu Polskiego osób, które nie posiadają polskiego obywatelstwa. Jakie warunki należy spełnić, aby ją otrzymać? Kto może się o nią ubiegać?
Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę mieszkańcy Ukrainy tłumnie przybywają do Polski. Co należy zrobić, by byli objęci ubezpieczeniem zdrowotnym?
W wielu przypadkach najem lokalu jest pomocą doraźną i krótkoterminową. Co zrobić, gdy chcemy oddać w użytkowanie swoją nieruchomość na dłuższy okres?
W wyniku rosyjskiego ataku na Ukrainę tysiące jej mieszkańców ucieka w kierunku naszego kraju.
Prawnik wyjaśnia, na czym polega procedura łączenia rodzin.