Przekaz podprogowy jest oddziaływaniem na ludzki mózg informacji, której istnienia nie mamy świadomości.
Na pytania odpowie ekspertka, prof. zw. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska.
Podwyższony poziom cholesterolu to jedno z najczęstszych zaburzeń metabolicznych w Polsce. Przypadłość ta dotyka ponad 60 proc. dorosłych Polaków.
15 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc.
Oto dziesiątka najbogatszych tenisistek.
Krótkowzroczność to jedna z najczęściej występujących wad wzroku.
Kto nie miał tak, że poszedł do sklepu po jedną rzecz a wyszedł z trzema? Winny temu jest efekt Diderota. Przypominamy rozmowę z psycholog Magdaleną Chorzewską, która wyjaśnia, na czym dokładnie polega, skąd się wziął i jak się przed nim bronić
W ostatnich tygodniach lekarze pediatrzy w całej Polsce alarmują o wzroście przypadków atypowego zapalenia płuc u dzieci. Kiedy rodzic powinien zaniepokoić się kaszlem dziecka? O tym opowiedziała nam Aneta Górska – Kot, pediatra.
Biało-Czerwone tenisistki odpadły z turnieju, ale i tak osiągnęły sukces. Dlaczego?
GIS apeluje, aby nie zapominać o szczepieniach.
Mało która pani zdaje sobie sprawę, że nadejście chłodniejszych dni może niekorzystnie wpływać na zdrowie części intymnych. Nie chodzi jednak o samą niską temperaturę, a nawyki, które spora grupa praktykuje w tym okresie. Czego lepiej nie robić i na co zwrócić szczególną uwagę?
Czy rzeczywiście randkowaniem można się zmęczyć i kiedy warto zrobić sobie przerwę od portali randkowych? O tym rozmawiamy z psychologiem, psychoterapeutą Jessicą Kmieć.
Sprawdź, na czym polega nordic walking i jakie korzyści zdrowotne daje ta aktywność.
Jak wyglądają przygotowania do tak spektakularnego wydarzenia?
"Jedliśmy tylko to, co on chciał".
Po co śnimy i dlaczego warto zadbać o swój dobrostan po długim dniu, opowiadał w Dzień Dobry TVN popularyzator nauki dr Adam Mirek.
Dziś Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Ma on na celu zwiększenie świadomości na temat antybiotykoterapii. Niestety, jak się okazuje, nasza wiedza na ten temat jest znikoma. Kiedy antybiotyk może przynieść nam zdrowotne korzyści, a kiedy zaszkodzić? Przypominamy rozmowę ze studia Dzień Dobry TVN z lekarzem rodzinnym Michałem Sutkowskim.
Na pytania widzów Dzień Dobry TVN na czacie odpowiadała prof. dr hab. Aleksandra A. Zasada, kierownik Zakładu Badania Surowic i Szczepionek NIZP-PZH.
"Dostępne dla milionów ludzi".
"Później przestanę myśleć, jak wspaniale mi kiedyś było".
Jak pokonać to podstępne schorzenie?
Po czym poznać, że owoce są słodkie i soczyste?
Wielka Brytania zamówiła już szczepionki.
Sprawdź, co warto zrobić.
SPA Arłamów łączy w sobie bieszczadzką dziką przyrodę z możliwością kameralnego odpoczynku.
Niestety, wielu rodziców musi szukać dla pociechy prywatnej pomocy, a to wiąże się z dużymi kosztami.
Listopad to miesiąc, w którym szczególną uwagę poświęcamy profilaktyce męskich nowotworów. Do regularnych badań zachęcili w Dzień Dobry TVN specjalista urolog Rafał Olejnik oraz założyciel i prezes stowarzyszenia „Masz jaja, idź na badania” Krzysztof Danków. O tym, dlaczego regularne wizyty u urologa są tak ważne, opowiedzieli w rozmowie z Bartkiem Jędrzejakiem.
Regularne badanie prostaty oraz jąder może zapobiec rozwojowi raka. Niestety wielu panów unika lub zapomina o diagnostyce.
Sałaty to prawdziwe skarby w naszej kuchni - są zdrowe, niskokaloryczne i smaczne.
Komplementy sprawiają, że stajemy się onieśmieleni, peszymy się i wpadamy w zakłopotanie. Dlaczego tak się dzieje? Na tę zagwozdkę odpowiada psycholożka, Joanna Chmura i Daniel Qczaj, którzy w Dzień Dobry TVN powiedzieli, jak obejść się z miłymi słowami, skierowanymi w naszą stronę. Sprawdziliśmy też, jak na komplementy reagują przechodnie.