Zdrowie

  Szparagi zielone znane są od XVIII w. i stanowią ulubiony przysmak m.in. Francuzów. Mimo wysokiej ceny stają się coraz bardziej popularne także na polskich stołach. Warto wiedzieć, jak gotować i przechowywać szparagi zielone i białe, by były nie tylko smaczne, ale też nie traciły wartości odżywczych. Sprawdź też, z czym można je podawać, jakie mają właściwości, ile mają kalorii, jak je uprawiać itd.

  Czerwiec to sezon nie tylko na truskawki i szparagi. Są jednak dostępne wyjątkowo krótko, więc warto jeść ich jak najwięcej, zwłaszcza teraz - gdy mają najwięcej wartości i smaku. Inne warzywa i owoce sezonowe również pojawiają się lub oferują najwięcej właśnie w czerwcu, ale są dostępne też w kolejnych miesiącach. Sprawdź, jakie owoce i warzywa sezonowe są aktualnie najpyszniejsze i przepisy na potrawy, które można z nich przygotować.

  Piotr Głowacki to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Mało kto wie, że wielką pasją artysty jest wspinaczka. Co ciekawe, bakcyla chwyciła również jego żona i dzieci. Jak zaczęła się przygoda aktora z tym sportem i za co lubi go najbardziej?

  Iga Świątek to jedna z najbardziej utytułowanych polskich tenisistek. Zawodniczka w finale French Open zmierzyła się Amerykanką Cori Gauff. To było trzecie spotkanie obu zawodniczek i po raz kolejny Iga Świątek udowodniła, że nie ma sobie równych zwyciężając 6:1, 6:3. Polska drugi raz w karierze wygrała turniej rozgrywany na kortach Rolanda Garrosa.

  Trzustka to narząd, który warunkuje prawidłowe działanie całego organizmu. Zaburzenia jego pracy mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Jak alarmują lekarze, szybkie wykrycie raka trzustki zwiększa szanse na leczenie. O tym, jakie objawy powinny być dla nas niepokojące oraz jak dbać o ten wyjątkowo istotny narząd powiedział dr hab. n. med. Stanisław Hać. Ostatnio naukowcy poinformowali również o eksperymentalnym leczeniu, które skutecznie powstrzymało postęp zaawansowanego raka trzustki u pacjentki w Stanach Zjednoczonych.

  Wyjątkowa i niezwykle ozdobna szachownica kostkowata należy do roślin chronionych w Polsce. Jest trująca, jednak przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności nie wpływa negatywnie na stan zdrowia. Warto wiedzieć, jak prawidłowo pielęgnować roślinę, aby w kontrolowany, bezpieczny sposób uprawiać ją przez długie lata i cieszyć się jej właściwościami dekoracyjnymi. Poznaj charakterystykę szachownicy kostkowatej oraz najciekawsze odmiany tej rośliny.

  Witamina C to jeden z niezbędnych składników w diecie. Jest potrzebna do sprawnego funkcjonowania całego organizmu, wpływa na kondycję naczyń krwionośnych i pomaga zachować dobrą odporność. Najpoważniejszym skutkiem niedoborów witaminy C jest choroba wielonarządowa – szkorbut.

  Ćwiczenia z kettlem pozwalają na rozbudowę masy mięśniowej, zwiększenie wytrzymałości ciała i poprawę ogólnej kondycji. Kettlebell trening, znany od kilku wieków, ostatnimi czasy wraca do łask i jest chętnie wybierany zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Jak prawidłowo ćwiczyć z kettlami i jak dobrać właściwe obciążenie?

  Żaneta Z. miała proponować swoim pacjentkom niechirurgiczny zabieg korekcji nosa, który polegał na wprowadzeniu do ciała kortyzonu krystalicznego. Chwaliła się, że stosowana przez nią metoda nie tylko skutecznie odmienia wygląd, ale także nie wywołuje powikłań. Niestety wiele klientek kobiety żali się, że zastosowany przez nią preparat nieodwracalnie je oszpecił. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.