Zdrowie

  Zdrowie

  Kawa nie tylko świetnie smakuje, ale i korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Badacze z Instytutu Semmelweisa w Budapeszcie i Queen Mary University w Londynie postanowili sprawdzić, ile kaw dziennie wypijać, aby skorzystały na tym serce i cały układ krążenia. Naukowcy wskazali także, która kawa jest najbardziej wartościowa.

  Osobowość anankastyczna jest jednym z zaburzeń, które zaliczane są do schorzeń psychiatrycznych. Podstawową jej cechą jest nadmierny perfekcjonizm przejawiający się w wielu dziedzinach życia. Tej cesze towarzyszy ciągły niepokój i napięcie emocjonalne.

  Aplikacje do treningu są najlepszym źródłem informacji o potrzebach organizmu i jego możliwościach podczas aktywności. Pomagają utrzymać motywację i realizować założony plan. Sprawdź, jak wybrać dobrą aplikację. Dlaczego warto postawić na Welbi?

  Zegarek dla biegacza to podstawowe wyposażenie każdego, kto regularnie trenuje biegi zarówno krótko, jak i długodystansowe. Dzięki wielu parametrom, profesjonalne zegarki pozwalają nie tylko na bieżące monitorowanie aktywności, ale też stają się osobistym trenerem z planem ćwiczeniowym. Zegarek dla biegacza pozwoli na usystematyzowanie treningów, monitoring biegów oraz bieżący zapis postępów. Czym się kierować przy wyborze takiego zegarka i na jakie jego funkcje zwrócić uwagę?

  Sandra Arkabuz ma 6 lat i od początku tego roku walczy z bardzo agresywną odmianą nowotworu mózgu. Okazało się, że są już przerzuty i potrzebna jest eksperymentalna immunoterapia. Rodzice uruchomili zbiórkę pieniędzy na leczenie w Köln. Proszą o wsparcie, bo na uzbieranie pieniędzy został zaledwie tydzień.

  Problemy z koncentracją, chroniczne zmęczenie, trudności z oddychaniem, utrata węchu i smaku, zaburzenia snu, bóle głowy i oczu - to część dolegliwości, jakich doświadczają osoby po przebytej infekcji COVID-19. Mogą utrzymywać się nawet do kilku miesięcy. Jeśli wciąż odczuwasz skutki zakażenia wirusem, warto wykonać konkretne badania.

  Pizza to tradycyjna włoska potrawa, powszechnie znana, uwielbiana i dowolnie przekształcana na całym świecie. Jedną z coraz bardziej popularnych w ostatnich latach wersji jest pizza wegańska, czyli pozbawiona jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego. Jest serwowana w wielu restauracjach na świecie, a z naszym przepisem z powodzeniem przygotujesz ją samodzielnie.

  Nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz w życiu nie próbowała zrzucić zbędnych kilogramów. Często jednak zdarza się, że zamiast tkanki tłuszczowej tracimy głównie czas - na 22 tys. badanych, po upływie 12 miesięcy wszyscy wrócili do dawnych nawyków żywieniowych. Teraz los walczących z wagą może się odmienić. A to wszystko za sprawą jednego ukłucia.

  Do sieci trafił sprawdzian ucznia z dysleksją, zamieściła go na swoim profilu Dorota Lubas - terapeutka pedagogiczna, trenerka i blogerka. Prowadzi swój profil z misją kształtowania świadomej edukacji dzieci i młodzieży. Zdjęcie pracy ucznia pokryte gęstą siatką czerwonych uwag nauczyciela, wywołało falę komentarzy oburzonych internautów i otworzyło dyskusję, która budzi w wielu z nas bolesne emocje. Włączyła się w nią również Paulina Młynarska.

  Zjawiska tajemnicze, magiczne i nierozwiązane od dawna intrygowały ludzkość. Obok psychologii naukowej równolegle rozwijała się parapsychologia, czyli dziedzina pseudonaukowa. Parapsychologia obejmuje dyscypliny ezoteryczne, jasnowidztwo i telepatię.

  Wkładki lub półwkładki żelowe do butów to pomoce ortopedyczne zapewniające wygodę noszenia obuwia oraz przynoszące wiele korzyści dla zdrowia stóp i układu kostno-mięśniowego człowieka. Czym charakteryzują się wkładki żelowe do butów roboczych, a jak wyglądają wkładki żelowe do butów na obcasie? Warto posiadać wiedzę o tym, jak dobrać wkładki do różnego rodzaju butów.

  Schizotypowe zaburzenie osobowości to bardzo specyficzny deficyt, który balansuje na granicy zaburzeń osobowości i schizofrenii. Rozpoznanie tego zaburzenia jest trudne diagnostycznie, zwłaszcza że osobowość schizotypowa została opisana w latach 90. XX wieku. Osoby z tym zaburzeniem są skoncentrowane na sobie, nie nawiązują bliższych relacji, a ich zachowanie uznawane jest za dziwaczne.

  Obiegowa opinia na temat smoczków nie zachęca do ich kupna. Uważane są one za głównych winowajców wad wymowy i nieprawidłowego zgryzu u dzieci oraz niepoprawnego rozwoju ich jamy ustnej. Warto jednak zaznaczyć, że dobrze dobrany model pozwoli uniknąć tego typu problemów, a będzie nawet działać pozytywnie – wspierając prawidłowy rozwój żuchwy, dziąseł i języka dziecka.