Lekarze, którzy ratują ludzkie życie, regularnie muszą zmagać się z długimi dyżurami, ciągłym stresem i zmęczeniem. W ferworze licznych obowiązków zapominają często o sobie. A o tym, jak ważne są krótkie chwile odpoczynku i jak je dobrze wykorzystać uczą się studenci medycyny z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy "drzemkologię" opanowali do perfekcji. Czy krótka drzemka powinna być wypisana na receptę?
Jak odróżnić oryginalny preparat od podróbki?
Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. W tym czasie zachęca się kobiety do wykonywania badań w kierunku zmian nowotworowych. O tym, jak ważna jest profilaktyka oraz że sama choroba to nie wyrok w Dzień Dobry TVN opowiedziały onkolożka dr Joanna Połowinczak-Przybyłek oraz Dorota Niedobylska, która chorowała na raka piersi.
Sprawdź, u kogo może zostać stwierdzona.
Hobby horsing to stosunkowo nowa dyscyplina, która zdobywa coraz większą popularność. Hitem tegorocznych kolonii, czy zielonych szkół. Na czym polega? Czy każdy może ją uprawiać?
Nowe wytyczne WHO.
Jak zareagować, gdy pociecha doświadcza braku akceptacji ze strony kolegów?
Rodzice stanęli przed trudnym zadaniem.
Już 1 i 2 listopada na antenie TVN będzie można obejrzeć pierwsze odcinki programu "Autentyczni". Do udziału w nim zaproszono osoby w spektrum autyzmu. Co to jest? Jak się go rozpoznaje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Karolina Dyrda, psycholog, terapeutka oraz Radosław Machnica, tata 12-letniego Mateusza w spektrum autyzmu.
Ile osób choruje?
"Nie chcemy mówić zero-jedynkowo".
Przemocowe zachowanie niejednokrotnie potrafi ranić równie boleśnie, co silny cios. Dlatego tak ważne jest, by edukować Polaków na temat rodzajów przemocy i jej symptomów.
NA Darmowe leki dla dzieci i młodzieży - na listopadowej liście zabraknie dwóch pozycji. Jak uzasadnia Ministerstwo Zdrowia, zmiana wynika ze wskazań refundacyjnych, w przypadku tych leków dotyczą wyłącznie pacjentów dorosłych.
Rak jelita grubego uznawany jest za jeden z najbardziej podstępnych nowotworów.
W jakich sytuacjach może się pojawić?
Ponad 3,5 miliona Polek i Polaków cierpi na migrenę. Ból często bywa tak silny, że chorzy nie mogą normalnie funkcjonować. Co może wywołać atak migreny? Czy da się nad nią zapanować?
Jak przedłużanie momentu podniesienia się z łóżka wpływa na nasz organizm?
Mimo że jersinioza jest rzadko spotykaną w Europie chorobą zakaźną, warto znać jej objawy i metody leczenia.
Świetlik lekarski to roślina występująca pod różnymi nazwami: ptasie oczka, złodziej mleczny; w tłumaczeniu z greckiego świetlik oznacza "dobry nastrój". Właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i ściągające sprawiają, że roślina znalazła zastosowanie w medycynie ludowej.
Zapraszamy na czat z Karoliną Leą Jarmołowicz, ekspertką kampanii mbrace.
Czasem bardzo trudno rozpoznać czy ktoś próbuje nami manipulować, czy jedynie próbuje nam coś wyperswadować. Jest jednak kilka oznak, które pozwalają zorientować się czy jesteśmy pod wpływem niekorzystnego dla nas wpływu. O tym w studio Dzień Dobry TVN opowiedział Łukasz Kaca, trener odczytu kłamstwa.
Sezon jesienny sprzyja grzybobraniu. Lasy w tym czasie stają się prawdziwym rajem dla pasjonatów grzybów, którzy doceniają nie tylko ich smak, ale także prozdrowotne właściwości. Zdaniem ekspertów warto jednak zachować ostrożność, gdyż zatrucie tymi leśnymi bogactwami może mieć opłakane skutki. O pierwszych niepokojących objawach w najnowszym wideo na Instagramie opowiedziała dr Magdalena Cubała-Kucharska.
Nieprzyjemny zapach z ust to częsty problem. Choć często związany jest z niewłaściwą higieną lub zmianami w obrębie jamy ustnej, niekiedy zwiastuje poważniejsze problemy ze zdrowiem. Skąd się bierze i jak sobie z nim poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Korczyk, farmaceuta znany jako "Pan Tabletka".
Poznaj porady dermatologa.
Sportowczyni podzieliła się wskazówkami dotyczącymi aktywnego stylu życia i zdrowego odżywiania.
"To naturalny antybiotyk".
Na czym polega leczenie, profilaktyka i pielęgnacja skóry u osób, które zmagają się z tym schorzeniem?
Zobacz, jak odpowiednio przygotować się do wejścia do basenu.
W rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską w ramach cyklu "Diagnozy gwiazd" wyznała: "Jestem ciekawa, co mnie dzisiaj spotka - zatwardzenie czy biegunka?".
Dr Joanna Podgórska kocha neuronaukę. Jej podcasty i profil na Instagramie, w których popularyzuje wiedzę o mózgu, cieszą się dużą popularnością. Swoich widzów przekonuje łatwością mówienia o skomplikowanych procesach.