Kolarz pocałował żonę i dziecko. Dostał mandat. "Niszczenie wizerunku sportu"

Kolarz został ukarany za pocałowanie żony
Źródło: Digital Vision./Getty Images/SBS Sports
Trwa najważniejszy i najbardziej prestiżowych wyścig kolarski - Tour de France. Podczas pokonywania siódmego etapu trasy jeden z zawodników zatrzymał się, aby przywitać się z żoną i dzieckiem. Jego zachowanie nie spodobało się Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Za swoją "nieodpowiednią" postawę został ukarany grzywną.

Ta nieprzyjemna niespodzianka spotkała jednego z francuskich kolarzy.

Jak wybrać odpowiedni kask rowerowy?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Tour de France. Kolarz otrzymał mandat za pocałowanie żony

Julien Bernard po 15 minut od startu w siódmym etapie wyścigu Tour de France, zatrzymał się przed grupą fanów. Byli w niej jego przyjaciele, rodzina i żona z malutkim dzieckiem. Zawodnik podczas tego krótkiego postoju uściskał bliskich, pocałował ukochaną i wrócił na trasę wyścigu. Zachowanie kolarza wywołało spore oburzenie wśród członków Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Zawodnik poinformował, że po tym, jak ukończył etap wyścigu, dowiedział się, że został ukarany grzywną. Zdaniem UCI naruszył artykuł 2.12.007-8.6. Przepis mówi o "niewłaściwym zachowaniu podczas wyścigu i niszczeniu wizerunku sportu". Kolarz dodał, że za swój występek będzie musiał zapłacić 200 franków szwajcarskich (czy ok. 900 złotych).

Zawodnik został ukarany za pocałowanie żony

Podejście UCI może zaskakiwać. Etap, w którym startował francuski zawodnik, to indywidualna jazda na czas, kolarze startowali w odstępach czasowych, tym samym postój nikomu nie przeszkodził ani nie zaburzył przebiegu wyścigu.

Bernard, który ostatecznie zajął 61. miejsce w rozmowie z lokalną telewizją odniósł się do całego zamieszkania. - Przepraszam UCI za niszczenie wizerunku, ale jestem skłonny płacić 200 franków każdego dnia i przeżywać tę chwilę na nowo - żartował. Dodał, że spotkanie z bliskimi było dla niego czymś bardzo wyjątkowym. - To właśnie te chwile napędzają mnie do jazdy na rowerze - stwierdził.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.