Marcin Prokop

  Marcin Prokop

  Wraz ze zmianą pory roku, niektóre kobiety mają ochotę na zmianę swojego wyglądu. W nadchodzącym sezonie będą mogły to zrobić np. za pomocą modnej ostatnio grzywki. Jak dobrać jej odpowiednią długość do kształtu twarzy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział fryzjer, Łukasz Szymczak.

  Dziennikarka Jagoda Grondecka, która od września 2020 r. mieszkała w Kabulu wróciła do Polski wraz z grupą Afgańczyków. O tym, jak przebiegała ewakuacja, z jakimi trudnościami musiała się zmierzyć, opowiedziała w Dzień Dobry TVN. - Osoby, które nie miały dokumentów na to, że czekają na jakikolwiek lot, były brutalnie rozpędzane przy pomocy karabinów, biczy - mówiła.

  Brak nauczycieli to problem, z którym zmagają się polskie szkoły. W całym kraju pozostaje obecnie ponad 8 tys. wakatów. Dlaczego tak się dzieje? O dramatycznej sytuacji w oświacie porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dyrektorami placówek i byłymi dydaktykami oraz Magdaleną Kaszulanis, rzeczniczką ZNP i Justyną Suchecką, dziennikarką.

  Marcin Prokop jest jednym z najbardziej lubianych dziennikarzy w Polsce. Sympatię widzów wzbudza zwłaszcza wtedy, gdy występuje u boku Doroty Wellman. Prowadzący od ponad 13 lat tworzą telewizyjny duet w Dzień Dobry TVN. Marcin zasłynął także w sieci. Na swoim profilu na Instagramie co rusz żartuje i pokazuje kulisy życia prywatnego. Tym razem zażartował z dawnego kolegi z pracy.

  W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o własnych potrzebach i nie zastanawiamy się nad tym, co tak naprawdę stanowi dla nas źródło szczęścia i spełnienia. Rzadko decydujemy się też na zmiany, które mogłyby wnieść w nasze życie wartości, na których naprawdę nam zależy. Tymczasem, wystarczy mały krok, by wyjść poza ogólnie przyjęty schemat i nadać otaczającej nas rzeczywistości nowy sens.

  Zmarszczki mimiczne powstają pod wpływem pracy mięśni twarzy i choć proces ten jest zupełnie naturalny, wielu kobietom spędza sen z powiek. Pojawiające się na skórze załamania można usunąć za pomocą specjalistycznych zabiegów, ale istnieją też inne, równie skuteczne metody walki z widocznymi oznakami starzenia. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o nich ekspertka manualnego modelowania twarzy, Lari Yugai.

  Zespół Tulia zyskał popularność w 2017 roku za sprawą folkowego coveru jednego z największych przebojów grupy Depeche Mode "Enjoy the Silence". W maju ukazała się ich płyta "Półmrok", na której pojawiły się wyłącznie autorskie piosenki. W Studio Dzień Dobry TVN wokalistki opowiedziały o swoich muzycznych inspiracjach, a na koniec programu zaśpiewały swój najnowszy singiel "Narkotyk".

  Każdy z nas zna utwór którego tekstu nie rozumiemy, ale lubimy śpiewać. W ostatnim czasie głośno było o piosence "Czułe H2O", która powstała z okazji 120-lecia krakowskich wodociągów. Hymn wodociągów został udostępniony w sieci i krótkim czasie zyskał nie tylko popularność, ale także stał się tematem żartów. O piosenkach, których tekst wywołuje rozbawienie opowiedzieli w studio Dzień Dobry TVN: Katarzyna Pakosińska i Artur Andrus.

  Mika Urbaniak i Victor Davies – choć są jak ogień i woda tworzą zgraną parę zarówno w życiu, jak i w pracy. Oprócz muzyki wspólnie realizują się także w innych pasjach. Razem malują, piszą muzykę i spędzają wolny czas. W studio Dzień Dobry TVN opowiedzieli historię swojej miłości, która trwa już od dekady. Na koniec programu zaśpiewali utwór "Pop Life" pochodzący z ich wspólnej płyty.

  Pod koniec lipca zakończył się projekt naukowo-badawczy "Czysta Wisła? WHY NOT?", który za cel obrał sobie zbadanie jakości wody w Wiśle. Wzięli w nim udział specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez 14 dni pływali po rzece i zbierali materiał do badań. O tym, skąd wziął się pomysł na ten projekt i do jakich wniosków doszli naukowcy w Studio Dzień Dobry TVN opowiedzieli goście: Marian Rojek, przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji Why Not oraz dr hab. Andrzej Woźnica, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.