Marcin Prokop

  Janusz Głowacki był znanym i cenionym polskim pisarzem, scenarzystą i felietonistą. Choć zmarł w 2017 roku, to wciąż jest żywy za sprawą swojej twórczości, a także we wspomnieniach bliskich.

  Minęło 30 lat od wydania debiutanckiej płyty zespołu Wilki, na której znalazły się m.in. przeboje "Son of the Blue Sky" czy "Eli lama sabachtani". Legendarne kawałki otworzyły muzykom drzwi do wielkiej kariery.

  Michał Wójcik to ikona polskiej sceny kabaretowej. Od ponad 20 lat współtworzy grupę Ani Mru-Mru. Prywatnie jest tatą czworga dzieci, w tym Julii, która prowadzi konto na Instagramie poświęcone literaturze. Jaka jest ich relacja?

  - Potrafi pracować całą dobę - ocenia Julia Mendel, była rzeczniczka prasowa prezydenta Ukrainy.

  Jesień to niezwykle ważny czas w życiu borsuków. W tym okresie zwierzęta m.in. przygotowują swoje młode do samodzielnego życia. Dodatkowo muszą zabezpieczyć się przed nadchodzącą zimą. Jak wygląda życie borsuków? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Kostrzyński.

  W piątek 23 września do kin wszedł film "Johnny". To historia o miłości do świata i drugiego człowieka, opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego. Produkcja została nagrodzona podczas festiwalu filmowego w Gdyni. My natomiast porozmawialiśmy z Piotrem Trojanem, który wcielił się w główną rolę.

  Podczas mistrzostw Europy 2022 nasi koszykarze zajęli 4 miejsce. Jest to największy sukces polskiej reprezentacji w tej dyscyplinie od 51 lat. O rozgrywkach i emocjach, jakie towarzyszyły podczas turnieju opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Aaron Cel i Jarosław Zyskowski.

  W Polsce 84 proc. kobiet doświadczyło przemocy seksualnej w przestrzeni publicznej. Niestety tylko w 41 proc. przypadków ktoś okazał im wsparcie. Osoby będące świadkami molestowania nie wiedzą bowiem, jak reagować w takich sytuacjach. Z tego względu powstała akcja "Stand up - sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych". Więcej o darmowych szkoleniach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Urszula Nowakowska - prezeska Centrum Praw Kobiet oraz Mateusz Banasiuk – aktor, ambasador akcji StandUp.

  Marzeniem wielu mężczyzn jest posiadanie tzw. kaloryfera na brzuchu. Do tej grupy należy Damian Michałowski - prowadzący Dzień Dobry TVN. Dziennikarz postawił przed sobą wyzwanie, że w przeciągu 12 tygodniu zbuduje atletyczną sylwetkę. Jak mu idzie? Czy widać już efekty treningów? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli specjaliści, którzy pomagają Damianowi spełnić marzenie o idealnej sylwetce.

  Warszawski Klub Aktora Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu to miejsce, wokół którego krążą legendy. Kultowy lokal przez lata stanowił ważny punkt na mapie stolicy. Wyjątkowi goście zbierali się w nim po to, by oddawać się zabawie, romansom, ale także rozmowom o sztuce i pracy.

  Początek jesieni niesie za sobą konieczność zmiany garderoby. W obliczu spadku temperatur warto postawić na ciepłe swetry, pozwalające stworzyć spektakularne stylizacje. Czym się kierować podczas ich zakupu? Co zrobić, by wybrane modele służyły nam dłużej niż przez jeden sezon? W Dzień Dobry TVN na te pytania odpowiedziała uznana stylistka i projektantka, Paulina Mikulska.

  W 110. rocznicę urodzin i 10-lecie działalności Fundacji im. Ireny Kwiatkowskiej na rzecz twórczości dla dzieci w Muzeum Literatury w Warszawie odbyło się otwarcie wystawy z pamiętnikami niezapomnianej aktorki. Jak wspominają artystkę aktorzy?

  Może się wydawać, że kręcenie filmu to długi i bardzo żmudny proces. Tymczasem pomysłodawcy konkursu 48 Hour Film Project są zdania, że film można stworzyć zaledwie w dwa dni. Takiego wyzwania podjęły się osoby związane ze stacją TVN. Kogo udało im się zaprosić do tego przedsięwzięcia?

  Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i kremów nawilżających opóźnia procesy starzenia się skóry. Warto jednak pamiętać, by nakładać pielęgnację nie tylko na twarz, ale również na szyję i dekolt.

  Dorota Wellman i Marcin Prokop prowadzili serię koncertów plenerowych. O jednym z nich opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. - Chwilę po decyzji, że musimy natychmiast zejść ze sceny, spadła cała rampa z lampami - wspominała.

  Kompania Wowy to grupa ludzi, którzy w chwili wybuchu wojny w Ukrainie zdecydowali się porzucić dotychczasowe zajęcia i stanąć w obronie swojego kraju. Reportaż o nich obejrzała Agata. Jeden z bohaterów na tyle przykuł jej uwagę, że zdecydowała się do niego napisać. Tak narodziło się wielkie uczucie. O tej niezwykłej relacji Agata opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Chora na raka płuc Jolanta Barańczak bardzo chciała poznać Dorotę Wellman. Nasza prowadząca w ramach akcji "Dzień dobry, tu kurier" spełniła to marzenie. Po przeszło roku panie niespodziewanie ponownie się spotkały, a do oczu napłynęły łzy. - Kocham Cię. Jesteś wielką istotą - zwrócił się do dziennikarki nasz gość.

  Widzowie teleturnieju "Milionerzy" z niecierpliwością czekali na ten moment. Po raz piąty w historii polskiej edycji show padła główna wygrana.

  Początek roku akademickiego zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym studenci poszukują lokali na wynajem. Na co zwrócić uwagę oglądając mieszkanie? O co zapytać? Jak nie dać się oszukać? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Anną Kucharską, ekspertką rynku nieruchomości.

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce, aby na każdym nowym smartfonie sprzedawanym w Polsce obligatoryjnie instalowane były dwie aplikacje.

  Marzena Brodowska-Skupin, Magdalena Kuszewska i Izabela Kopeć to kobiety, które w macierzyństwie nie zapominają o sobie. Bo wiedzą, że jeśli one będą szczęśliwe, to ich dzieci także. Z jakimi opiniami się mierzą, kiedy udają się w samotne podróże? Jak udaje im się pogodzić obowiązki? Na te pytania odpowiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Jaką kołdrę wybrać i jak o nią dbać? Na te pytania w studio Dzień Dobry TVN odpowiedziała dziennikarka Małgorzata Świgoń.

  W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym ze stylistką gwiazd Malwiną Wędzikowską.

  Ustalenie, z kim zwierzę powinno zostać po rozwodzie, nie jest łatwe.

  Dermatolog i lekarz medycyny estetycznej w Dzień Dobry TVN opowiedział o laserowym usuwaniu makijażu permanentnego.

  - Chcę przypominać ludziom, że wojna wciąż trwa - oznajmiła w amerykańskiej telewizji śniadaniowej.

  Jakub Tylman - nauczyciel i twórca kampanii społecznej "Szkoły bez zadań domowych" - odpowiadał dziś na pytania widzów w studiu Dzień Dobry TVN.

  W ten sposób pracuje ponad 20 tysięcy dzieci.

  "Tajemnica zawodowa" to serial uwielbiany przez widzów. W drugiej części serii na fanów produkcji czeka nowa bohaterka i kolejne, niespodziewane zwroty akcji.

  Ma na celu wymianę kulturową i naukę nie tylko tańca klasycznego, ale i tańców historycznych, narodowych.