Ślub i wesele

    Organizacja ślubu to niełatwe wyzwanie. Zdarza się, że państwo młodzi skupiają się nie tylko na wyjątkowej oprawie wydarzenia, ale także przygotowaniu stosownej listy prezentów. Brytyjska influencerka, Carla Bellucci doszła do wniosku, że w ważnym dla niej dniu goście powinni wykazać się ponadprzeciętną hojnością. Gwiazda TikToka z wyprzedzeniem poprosiła bliskich o rezygnację z kupna niepotrzebnych gadżetów i przyszykowanie wyjątkowo grubych kopert z pieniędzmi. Zapłacić mają także osoby, które nie stawią się na weselu.

    Mohamed Buya Turay to pochodzący z Sierra Leone piłkarz. Zawodnik niedawno nawiązał współpracę z nowym klubem Malmoe FF. Aby nie przegapić i nie spóźnić się na pierwsze zgrupowanie nowego zespołu zdobył się na wielkie poświęcenie. Mężczyzna zdecydował się opuścić swój własny ślub. Na uroczystości zastąpił go brat.

    Weselnicy oczekujący na przybycie pary młodej z ciętymi kwiatami w dłoniach to coraz rzadziej spotykany widok. Nic w tym dziwnego, rezygnacja z bukietu na rzecz prezentu to korzystne rozwiązanie dla świeżo upieczonych małżonków, ale i świetna opcja dla gości, którzy tuż przed uroczystością nie chcą zawracać sobie głowy wizytą u florystki. Czym zastąpić tradycyjną wiązankę?

    Zgodnie z tradycją każda przyszła panna młoda powinna zorganizować wieczór panieński. W ten sposób żegna się ze "stanem wolnym" rozpoczyna nowe życie u boku ukochanego. Choć może się wydawać, że takie imprezy to stosunkowo nowa moda, to tak naprawdę wyprawiane były już w starożytności. Jak kiedyś wyglądały wieczory panieńskie i w jakiej formie przetrwały do naszych czasów?