21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Razem z grupą taneczną PASO rozpoczęliśmy tę długo wyczekiwaną porę roku tanecznym krokiem. Jak wypadli młodzi tancerze?
Japońska sztuka składania papieru, zwana origami, niektórym może wydawać się bardzo trudna. Kojarzy się ją jako wymagającą skupienia, precyzji, niekiedy znajomości zasad geometrii. Nic bardziej mylnego.
23-letnia Linda do Dubaju przyleciała z USA. Tam poznała mężczyznę jej życia, dzięki któremu jej codzienność przypomina hollywoodzki film. - Czy twój mąż ma brata albo przyjaciela? - dopytują internauci. Tiktokerka zdradziła, na co wydaje pieniądze. Niektórzy uważają, że jej życie to jedna wielka iluzja. Jaka jest prawda?
Robert Latoś to utalentowany artysta, który postanowił zarazić malarską pasją młodsze pokolenie. Stworzona przez niego aplikacja pozwala dzieciom wiernie odwzorowywać obrazy wielkich mistrzów. Oczywiście jej wyjątkowy potencjał doceniają także osoby dorosłe.
Zdjęcie wykonane przez Michała Sadowskiego zdobyło główną nagrodę w prestiżowym konkursie fotografii dronowej SkyPixel. Jak powstało? Czym zachwyciło jurorów?
Złoty medal mistrzostwach świata psich zaprzęgów zdobyła Alicja Surówka. Nie byłoby to możliwe bez jej psów, które wykazały się niezwykłą determinacją. Zawody odbyły się we włoskiej miejscowości Vermiglio. Jak wyglądają przygotowania do takiego konkursu?
Jerzy Kozłowski jest artystą fire show. Swoje umiejętności mężczyzna zaprezentował m.in. w drugiej edycji programu "Mam talent". Jak to się stało, że poświęcił się właśnie tej nietypowej sztuce? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Wzory ażurowe wymagają precyzji i czasu. Stworzone dzieła zawsze są niepowtarzalne. Można je wyplatać różnymi drutami i nićmi. Jakie są rodzaje wzorów ażurowych i jak kupić dobre druty?
Istnieje wiele programów i aplikacji internetowych, które służą do szkicowania wykresu funkcji. By z nich skorzystać, wystarczy tylko kilka wskazówek i odpowiednio użyte liczby. Wykres funkcji możemy także naszkicować odręcznie.
Paweł Mikucki zajmuje się kowalstwem artystycznym. Robi prace na zamówienie, jego dzieła można również zobaczyć w przestrzeni publicznej. Jak to się stało, że zainteresował się akurat taką formą sztuki?
Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż budzą ciekawość kolejnych pokoleń. Ich święto obchodzimy 26 lutego. W Dzień Dobry TVN nie zabrakło z tej okazji wyjątkowych atrakcji.
Harcerz, często nazywany skautem, to osoba, która zaangażowana jest w harcerski ruch społeczno-wychowawczy. Każdy jego członek zobowiązany jest do przestrzegania określonych zasad, zawartych w Prawie Harcerskim.
Bebok został wymyślony dawno temu na Śląsku. Czym właściwie jest? Czy trzeba się go obawiać? Gdzie można spotkać tę niezwykłą postać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w materiale Dzień Dobry TVN.
Dzień Języka Ojczystego to doskonała okazja, żeby poznać gwarę i historię mieszkańców różnych regionów naszego kraju. Celem święta jest troska o język ojczysty i jego promocja. Aktorzy Stanisław Jaskułka i Krzysztof Hanke oraz wokalista Paweł Ruszkowski na co dzień posługują się rodzimymi gwarami i opowiadali o nich w Dzień Dobry TVN.
21 lutego świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji przyjrzeliśmy się raportowi 100 najczęściej popełnianych błędów w Internecie w 2022 roku. Badanie przygotowały serwisy Nadwyraz.com i Polszczyzna.pl.