Hobby

  Hobby

  Cymbałki dla dzieci to doskonałe połączenie świetnej zabawy i pożytecznej nauki w jednym. To bardzo ważne, by najwcześniej, jak to możliwe, zacząć oswajać dziecko z muzyką. Nie ma też weselszej domowej zabawy, niż wspólne muzykowanie. Niech wasza rodzina wspólnie wkroczy w magiczny świat muzyki.

  Jest kilka motywów, które wyjątkowo chętnie wykorzystuje tradycyjna japońska sztuka origami – zwierzęta są wśród nich zdecydowanie na pierwszym miejscu. Można je składać na wiele różnych sposobów: od prostych projektów z kółek lub kwadratów, po skomplikowane formy wpisujące się w założenia origami modułowego. Przedstawiamy sposoby na zwierzątka z origami, z którymi poradzą sobie i dzieci, i dorośli.

  Kopystka została stworzona z myślą o pielęgnacji końskich kopyt. Pomaga utrzymać je w czystości lub pozbyć się ciał obcych, które w nich utkwiły. Kopystki powinno się używać przed każdym treningiem ze zwierzęciem, a także po jego zakończeniu.

  Robin Hood to kultowa postać, a opowieść o jego losach jest powszechnie znana i cieszy się ugruntowaną pozycją w popkulturze. To średniowieczna legenda angielska, która doczekała się wielu różnych wersji i artystycznych interpretacji. Dotychczas powstały liczne książki, sztuki teatralne czy adaptacje filmowe. Tej jesieni będzie można przenieść się do legendarnego Sherwood dzięki wyjątkowemu słuchowisku „Robin Hood i Szmaragdowy Król”. Tym razem legendę ożywia Storytel.

  Judo dla dzieci to jeden z częściej i chętniej polecanych sportów. Przygodę z nim można zacząć już w przedszkolu. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że judo dzieci od samego początku współgra z ich rozwijającym się organizmem, a dodatkowo działa kompensacyjnie w stosunku do szkodliwej postawy ciała, przyjmowanej podczas nauki lub biernej rozrywki.

  Derka dla konia to rodzaj wierzchniego okrycia, które chroni zwierzę przed wychłodzeniem, nagłym spadkiem temperatury, deszczem, mrozem i owadami. Używa się jej głównie po treningu lub długiej jeździe w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wykonana jest z różnych materiałów, umożliwiających dopasowanie jej do pogody. Sprawdź, jakie są rodzaje okrycia dla koni i jak wybrać odpowiednie?

  Pokrowiec na wędki to jedno z niezbędnych akcesoriów każdego wędkarza, który przeszedł już z najtańszego sprzętu w stronę czegoś dopasowanego bardziej pod swoje preferencje. Obecnie szukając pokrowca trzeba odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań: czy ma być miękki, czy usztywniany? Ile komór nam potrzeba i kiedy pokrowiec na wędki trzykomorowy jest tylko niepotrzebnym gadżetem?

  Kręgle to jedna z najstarszych gier towarzyskich na świecie. Ostatnimi laty zyskuje na popularności również w Polsce. Gra w bowling ze znajomymi stanowi aktywną alternatywę dla wyjścia do baru czy na klubu. Dowiedz się, jak grać w kręgle i jakie zasady w nich obowiązują.

  Na co dzień chcemy żyć bardziej ekologicznie, unikamy plastiku i szukamy jego zamienników. Furoshiki - najbardziej znany na świecie tobołek może być odpowiedzią. Jak w prosty sposób wprowadzić go do naszego życia? Jakie ma zastosowanie? O tym opowiedziała nam Magda Borowiak-Wróblewska.

  Widok energicznych i wysportowanych cheerleaderek większości z nas kojarzy się przede wszystkim ze scenami z amerykańskich filmów. Okazuje się, że marzenie o profesjonalnym dopingowaniu drużyn podczas meczów można z powodzeniem zrealizować także w Polsce. Zapewniają o tym członkinie zespołu tanecznego "Cheerleaders Gdynia", które odwiedziły Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o swojej pasji.

  Barbara Prymakowska w ciągu zaledwie kilku lat przebiegła 60 maratonów, w tym Koronę Maratonów Świata, niezliczoną ilość półmaratonów i maratonów na rolkach. Jest wielokrotną mistrzynią świata i Europy w biegach górskich. 78-latka dziesięć lat temu jako najstarsza Polka na świecie zdobyła Mont Blanc i pierwsze miejsce wbiegając na Kasprowy Wierch. Co motywuje ją do działania?