Samba i karnawał w Rio de Janeiro
Klaudia Łucyk, tancerka i instruktorka, od 2017 roku tańczy na karnawale w Rio. I tym razem jej tam nie zabraknie. Jak długo będzie tańczyć na sambodronie?
- Około 30 minut my osobiście, a szkoła samby ma 65 do 75 minut czasu na przejście - powiedziała Klaudia.
Czy tancerze czują ekscytację tuż przed wyjazdem?
- Emocje są olbrzymie. Już odliczamy sekundy. Lecimy za tydzień, dokładnie w czwartek, 25 stycznia. 27 stycznia mamy próbę techniczną. No i ta próba techniczna to jest na sambodromie. To jest taka miniparada, to już się dzieje. Tam są pełne trybuny, mnóstwo ludzi. Można oglądać to, co się będzie działo od 9 lutego - przyznała tancerka.
Miłośnicy samby
Bloco Central to warszawska grupa grającą energetyzującą sambę batucadę, czyli karnawałową muzykę perkusyjną rodem z gorącej Brazylii.
- My również mieliśmy okazję być w Brazylii, być w Rio. Co prawda nie graliśmy na sambodromie, ale uczestniczyliśmy w tamtejszych graniach różnych ulicznych. Mogliśmy też na własnej skórze doświadczyć tego wszystkiego - przekazała Natasza Młudzik, ritmistka.
Karnawał w Rio to nie jest wyłącznie roztańczona parada. - To jest konkurs. Szkoły samby między sobą rywalizują. To na tym polega, że każdego roku szkoła albo idzie do góry, albo spada. Jest ogromne jury przy jednym z sektorów na środku sambodromu i oni oceniają - wyjaśniła Klaudia Łucyk.
Tancerze z Samba Art i zespół perkusyjny Bloco Central w Dzień Dobry TVN dali popis swoich umiejętności. Ich występ można zobaczyć w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Tańcz, jakby nikt nie widział. "Wstyd prędzej czy później można przełamać"
- Mażoretki z Knurowa zostały mistrzyniami świata. "Jesteśmy zgraną drużyną"
- Wyginają śmiało ciało i zdobywają medale. Jak wygląda codzienność małych akrobatek?
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News