Siła jest kobietą

  Siła jest kobietą

  Małgorzata Wojtyniak na co dzień pracuje na uniwersytecie, a po godzinach działa jako wolontariuszka. Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, od razu ruszyła z pomocą. Dziś możemy ją spotkać na jednej z hal, w której przebywa tysiące osób uciekających przed inwazją rosyjską. – Przez ostatnie trzy tygodnie docierali do nas uchodźcy, którzy jakimś cudem wydostali się z rejonów wojennych - mówi w cyklu "Siła jest kobietą".

  Anna Koval szczęśliwie urodziła córeczkę w Ukrainie. Rok później rozpoczęła walkę o życie i zdrowie małej Sofijki. Bitwa o najdroższy lek na świecie w obliczu inwazji rosyjskiej - wciąż trwa. Liczy się każda minuta i każda złotówka. Brakuje 7 mln. - Wierzę, że jeszcze będziemy normalnie żyć - mówi w cyklu "Siła jest kobietą".

  W polskich placówkach medycznych pracuje wiele lekarek i lekarzy z Ukrainy. Jedną z nich jest dr Iryna Barancewicz, która nad Wisłę przyjechała 10 lat temu. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiedziała o inwazji rosyjskiej i bliskich, którzy zostali w Ukrainie. - Mój tato w wieku 70 lat jako lekarz-ortopeda wciąż operuje. Jego ręce na pewno będą potrzebne, by pomóc rannym - mówi.

  Olga Kozierowska jest prezeską prokobiecej Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiada o sytuacji Polek na rynku pracy, z jakimi problemami muszą się mierzyć oraz dlaczego warto mieć w sobie coś z dziecka. - Badania pokazują, że mamy najniższe poczucie wartości wśród Europejek - podkreśla.

  Alzheimer jest wstydliwą chorobą, o której rzadko się mówi. Maria Leszczyńska - prezeska Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera - wierzy w to, że "tak jak nauczyliśmy się mówić o nowotworze, cukrzycy, autyzmie, tak samo będzie z Alzheimerem". W cyklu "Siła jest kobietą" opowiedziała, jak tego dokonać i z czym muszą zmierzyć się DPS-y w dobie pandemii i galopującej inflacji.

  Renata Orłowska choruje na rdzeniowy zanik mięśni i pracuje w Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach z filią w Kukawkach. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiada o trudach swojego zawodu, seksualności i normalizacji osób z niepełnosprawnościami. - Nie mam specjalnych potrzeb. One są takie same jak u osoby pełnosprawnej - mówi pracownica socjalna, która porusza się na wózku inwalidzkim. 

  Aleksandra Wolska po wygranej batalii z białaczką założyła firmę, której celem jest walka z pandemią. Technologia, którą sprowadziła do Polski, wsparła tysiące polskich rodzin, a jej energia podtrzymała na duchu wielu seniorów i osoby obawiające się COVID-19. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała o przedsiębiorczości, postawie życiowej i optymizmie, który zmienia świat. - Moją największą pasją jest praca z kobietami - mówiła.

  Pani Aurelia jest 83-letnią wdową z bogatą przeszłością nowotworową, która uczy empatii. Od najmłodszych lat pomaga z dobroci serca, a ostatnio przekazała 150 tys. złotych Fundacji TVN, która wraz z Centrum Zdrowia Dziecka buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. - Zawsze mówię, że należy się cieszyć tym, że możemy pomagać - mówi w cyklu "Siła jest kobietą".

  O 12-letniej Wanessie Bąkowskiej z zespołem Downa, która wysłała swój obraz do królowej Elżbiety II i otrzymała oficjalną odpowiedź z podziękowaniami – pisał cały świat. W cyklu "Siła jest kobietą" mama dziewczynki - Karolina Bąkowska opowiedziała o talencie córki, blaskach i cieniach macierzyństwa i "szklance, która jest do połowy pełna". - Wychowywanie dzieci z niepełnosprawnością jest dla nas zaszczytem – deklaruje.

  Bogumiła Siedlecka-Goślicka, w Internecie znana jako "Anioł Na Resorach", od urodzenia choruje na wrodzoną łamliwość kości. Ma metr wzrostu i nigdy nie stanęła na własnych nogach. I wiecie co? Jest spełnioną kobietą, od której można wiele się nauczyć. - Warto walczyć o swoje życie bez względu na słabości, niepełnosprawność czy inne, codzienne problemy – przekonuje w cyklu "Siła jest kobietą".