Siła jest kobietą

    Siła jest kobietą

    Agnieszka Boruta jest znaną polską choreografką i tancerką. Dopóki nie opublikowała swojego nagrania w mediach społecznościowych, nikt nie wiedział, jaką traumę niesie. Bo przecież ucieczka z domu publicznego to nie jest temat rozmowy przy kawie czy lampce wina. W ramach cyklu "Siła jest kobietą" zgodziła się powrócić wspomnieniami do tamtych wydarzeń. Posłuchajcie ważnego kobiecego głosu – ku przestrodze.

    Jagoda Piotrowska w 2015 roku powitała na świecie zdrową córeczkę. 11 miesięcy później grunt usunął jej się spod nóg. Rozpoczęła się walka o życie i zdrowie jej ukochanego dziecka, która trwa do tej pory. Pomimo wielu przeciwności losu mama niepełnosprawnej Ani udowadnia, że życie jest piękne i warto walczyć o marzenia. Dziś dzielnie łączy opiekę z "upiększaniem" kobiet, bo wizaż stał się dla niej nie tylko formą zarobku, ale i misją. Poznajcie silną kobietę, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.

    Ane Piżl jest ratownicą medyczną, która działa w słusznej sprawie. Nie tylko ratuje ludzkie życia, ale i prowadzi szkolenia z zakresu tolerancji i języka równościowego. Otwarcie mówi też, że zmieniła imię na neutralne płciowo, bo w jej idealnym świecie orientacja i płeć nie mają żadnego znaczenia. - Każdy człowiek, niezależnie od płci, ma prawo decydować o wyborze swojej drogi - deklaruje.

    Jedna kobieta. Dwa etaty. Za dnia twardo stąpa po ziemi, zajmując się pacjentami jako ratownik medyczny, a po godzinach – z głową w chmurach – podciąga się na linie i jako jedna z nielicznych kobiet w Polsce wykonuje pracę alpinistki przemysłowej. - Czasem jest niewygodnie, trochę ciężko, uprząż się wpija, ale daje to mnóstwo satysfakcji – mówi. Poznajcie historię Ani Pielaszkiewicz.