Wrocław

    Wrocław

    Hydropolis to zdecydowanie jedna z najnowocześniejszych ekspozycji interaktywnych w Polsce. Muzeum wody we Wrocławiu wprowadza zwiedzających w zupełnie inny świat, a przy tym uczy i bawi. Wizyta w nim to rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

    Od początku czerwca nad Europą lata sterowiec Goodyear Blimp, który jest amerykańską ikoną – to nie tylko znak rozpoznawczy firmy Goodyear, ale też symbol amerykańskiej kultury. Jego obecność na europejskim niebie jest związana z powrotem marki do aktywnego zaangażowania w Motorsport. Z tej okazji gigant zawitał także do Polski i w dniach 31 lipca - 2 sierpnia można zobaczyć go w okolicach Wrocławia. Jaka jest historia jednego z największych sterowców na świecie?

    We wrocławskim ogrodzie zoologicznym od miesiąca trwa świętowanie narodzin nowego członka rodziny koczkodanów. Dlaczego jest to tak ważne wydarzenie? Bo zwierzęta te są wyjątkowe. Opowiedział nam o nich miłośnik fauny, 10-letni Ziemowit Wiktorski.

    Kardynał Henryk Gulbinowicz ma zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych i używania insygniów biskupich. Został też pozbawiony prawa do nabożeństwa pogrzebowego i pochówku w katedrze. Komunikat dotyczący byłego metropolity wrocławskiego wydała Nuncjatura Apostolska w Polsce. Postać 97-letniego obecnie hierarchy pojawiła się w filmie "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego, w którym przedstawiono przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.