Wrocław

  Wrocław

  Wymagał natychmiastowej wpłaty 60-procentowej zaliczki i rozpływał się w powietrzu.

  Oprócz filmów nie zabraknie koncertów, wystaw i spotkań.

  Reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger sprawdził, czym bawią się maluchy i jak wygląda ich dzień na wybiegu.

  Wrocław przyciąga turystów i miłośników historii głównie ścisłym centrum. Ale nie tylko tam tętni życie. Nieopodal historycznego rynku Beata realizuje swój "American Dream", prowadząc lokal o takiej właśnie nazwie. Marzenia jednak okazały się trudniejsze do spełnienia, niż mogłoby się wydawać. Dlatego z odsieczą przyszła Magda Gessler, która postanowiła postawić lokal na nogi.

  Narodziny maluchów zasilą w ten sposób pulę genową innych ogrodów.

  Noc Muzeów 2022 odbędzie się 14 maja. To jedyna okazja w ciągu roku do odwiedzenia wielu różnych miejsc kultury bezpłatnie.

  Skąd tak niska frekwencja? Rodzice znają powód.

  "Program Świadomej Donacji" - z założenia udział w nim jest bezpłatny. Niestety, to tylko teoria.

  Europejskie eliminacje do mistrzostw świata w lacrosse trwają we Wrocławiu. Z kamerą Dzień Dobry TVN zawitał tam nasz reporter Robert Stockinger. Korzystając z okazji, spróbował swoich sił w tej niezwykłej dyscyplinie. W tajniki gry wprowadził go reprezentant Polski Juliusz Bokiej.

  We Wrocławiu można oglądać niezwykłą ekspozycję, która została stworzona z rzeczy wydobytych z dna Odry. Dagmara Kowalczyk wraz z kamerą Dzień Dobry TVN sprawdziła, co skrywał nurt drugiej co do wielkości rzeki w Polsce. Nie zabrakło niespodzianek.

  Kiedy będzie można obejrzeć spektakl z jego udziałem?

  Z ponad miliona uchodźców, którzy znaleźli się na terytorium Polski, aż 400 tysięcy to dzieci. Istnieją plany na włączenie ich do polskich szkół, jednak to wymaga czasu. Inicjatywę, która funkcjonuje już w tym momencie, stworzyła Dolnośląska Organizacja Turystyczna. O jej szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Arleta Bzdun.

  Panthers Wrocław to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn futbolu amerykańskiego w Europie. Tuż przed finałem Super Bowl Kinga Burzyńska postanowiła spróbować swoich sił na treningu dolnośląskiej drużyny. Sprawdźcie, jak sobie poradziła.

  Mieszkańcy wrocławskiego osiedla przy Lesie Mokrzańskim protestują, by nie zabrano im dużego obszaru zielonych drzew i roślin. Miasto chce przeznaczyć łąkę pod zabudowę. Piotr Wojtasik z Dzień Dobry TVN pojechał na miejsce, by dowiedzieć się, o co apelują wrocławianie.

  Elżbieta Wyżlińska to mieszkanka Wrocławia, która kocha sowy. W swoim mieszkaniu ma ich kilka tysięcy. W Dzień Dobry TVN zaprezentowała swoją niezwykłą kolekcję.

  Ekologia i Internet wkraczają do coraz bardziej specjalistycznych dziedzin naszego życia. Nawet takich jak liczniki na wodę. We Wrocławiu rozbudowuje się sieć, która umożliwi bezprzewodową komunikację i zdalny, szybszy odczyt liczników. Jest to tzw. Internet Rzeczy, czyli IoT (Internet of Things). Jak wykorzystają go urzędnicy i eksperci?

  "Tu nikt nie jest stąd" - to zdanie najlepiej oddaje, co wydarzyło się, kiedy Breslau zostało Wrocławiem, a dotychczasowi mieszkańcy się wyprowadzili. O tajemnicy tamtejszych kamienic porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Joanną Mielewczyk, dziennikarką i autorką książek pt. "Kamienice" oraz wrocławianką Joanną Trafikowską, której mama znalazła wyjątkowy pamiętnik.

  Legendarny dyrektor wrocławskiego zoo miał 89 lat.

  Świąteczny Wrocław

  25 listopada to nie tylko imieniny Katarzyny, ale również tzw. Katarzynki, czyli święto tramwajarzy. Z tej okazji nasz reporter Bartek Jędrzejak wybrał się do Wrocławia, gdzie został pasażerem jednego z najstarszych tramwajów na świecie.

  Wykuwa dziadek, wykuwa córka, pierwsze uderzenia młotem ma też za sobą wnuczka. W rodzinie Mazurów talent do kowalstwa artystycznego przekuwa się z pokolenia na pokolenie. Jak pracują dziś słynni Wrocławscy kowale artystyczni?

  Mieszkańcy jednej z wrocławskich kamienic narzekają na uciążliwą sąsiadkę. Jeszcze kilka lat temu Pani Daniela była szanowaną członkinią lokalnej społeczności. Reporterzy programu Uwaga! TVN postanowili sprawdzić, czy można pomóc 80-latce i co wydarzyło się w jej życiu.

  Oto nowatorski projekt wrocławskich naukowców.

  Po jednej z wrocławskich ulic błąkała się mała dziewczynka, która była ubrana nieadekwatnie do pogody. Na dziecko zwróciła uwagę jedna z mieszkanek miasta i zaniepokojona zgłosiła sprawę na policję. Kilkulatka trafiła do szpitala. Mundurowi odnaleźli jej rodziców. Matka była pijana.

  Aleksandra Kurzak zaprosiła ekipę Dzień Dobry TVN do Wrocławia, gdzie zdecydowała się na zakup domu. Z mężem Roberto opowiedzieli, czym kierowali się przy wyborze miejsca do życia. Zdradzili również, jak wyglądał ich nietypowy ślub.

  W jednej z podwrocławskich miejscowości dwóch 5-latków wieczorem - bez wiedzy rodziców - wybrało się do sklepu. Po drodze zgubili się. Chłopców idących w stronę wjazdu na autostradę A4, zauważył policjant po służbie.

  Uwagę ludzi przechadzających się po ul. Moniuszki na wrocławskim Zalesiu momentalnie przykuwa uwagę półokrągła kopuła. Ten wymyślony przez architekta Witolda Lipińskiego Dom Igloo to jeden z najbardziej oryginalnych domów jednorodzinnych w Polsce. Jak wygląda? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN.

  "Szczęście z powiększenia rodziny miesza się z tragizmem".

  We wrocławskim ogrodzie zoologicznym pojawiły się kolejne zwierzęta i od razu stały się jego dumą. Chodzi o dwa małe, ale najbardziej drapieżne koty na świecie. Czym zaskoczyły swoich opiekunów?

  Hydropolis to zdecydowanie jedna z najnowocześniejszych ekspozycji interaktywnych w Polsce. Muzeum wody we Wrocławiu wprowadza zwiedzających w zupełnie inny świat, a przy tym uczy i bawi. Wizyta w nim to rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.