Diety i odchudzanie

  Catering dietetyczny (czyli dieta pudełkowa) zyskuje na popularności, odpowiadając na wiele problemów współczesnego społeczeństwa. Chętnie korzystają z niego nie tylko osoby, które żyją w ciągłym biegu, ale również klienci, którzy chcą mieć więcej czasu dla rodziny lub na rozwój osobisty. Wizja codziennie dostarczanych pudełek, które sprawiają, że zaczniesz żywić się zdrowiej, regularniej i odpowiedzialnej brzmi niezwykle kusząco. Nic więc dziwnego, że firmy oferujące swoje usługi wyrastają jak grzyby po deszczu, prześcigając się w promocjach, dostępnych pakietach i aromatycznych daniach.

  "Jak szybko schudnąć?" - to hasło w sezonie letnim jest wielokrotnie wpisywane do wyszukiwarki. Jedna z podpowiedzi, która wyskakuje, to dieta 1000 kcal. Sęk w tym, że wokół niej od lat krąży wiele mitów. Dlatego poprosiliśmy o opinię ekspertkę - dr n.med. Wandę Baltazę, która nie owijając w bawełnę wprost mówi, co sądzi na temat niskoenergetycznej diety i jakie są dla niej alternatywy.

  Śliwka występuje na świecie w 6 tysiącach odmian. Mirabelki, węgierki, czy renklody znane są wszystkim, ponieważ te soczyste i słodkie owoce są doskonałym źródłem witamin i mikroelementów. Doceniane są także w kuchni za swoje walory smakowe i aromat - przetwarzane na powidła, dodawane do wypieków, suszone i w czekoladzie. Wciąż jednak budzą kontrowersje osób będących na diecie. Sprawdziliśmy ile kalorii ma śliwka i czy możemy ją jeść podczas odchudzania.

  Przechodząc na dietę w pierwszej kolejności eliminujemy z niej chleb. Dla wielu osób to ogromne wyrzeczenie, ponieważ nie potrafią sobie wyobrazić śniadania czy kolacji bez chleba lub chrupiącej kajzerki. Warto wiedzieć ile kalorii ma chleb, a ile bułka i czym można je zastąpić, aby nie zaprzepaścić efektów odchudzania.

  Właściwości lecznicze i prozdrowotne imbiru znane są od stuleci. Jednak dopiero niedawno wyniki badań potwierdziły, że włączenie imbiru do diety może wpływać korzystnie na utratę zbędnych kilogramów. W jakiej postaci spożywać imbir? Jak przygotować napój imbirowy na odchudzenie? Sprawdziliśmy i mamy przepis.

  Grejpfrut ma korzystny wpływ na odchudzanie, lecz i zdrowie. Regularne spożywanie owocu oraz soku grejpfrutowego pomaga zrzucić nadprogramowe kilogramy. Jakie są jego właściwości? Na czym polega dieta grejpfrutowa? Kto może ją stosować?