Warszawa

  Osiedle za Żelazną Bramą to ciekawy punkt na mapie stolicy. To prawdopodobnie najbardziej międzynarodowe miejsce w tym mieście.

  Jaka będzie pogoda we wtorek 30 sierpnia? Z końcem wakacji aura przestaje być upalna, ale nadal jeszcze będzie ciepło. W niektórych regionach Polski nieco pochmurnie. Sprawdź prognozę pogody na ostatni wtorek wakacji.

  Do niespotykanych scen doszło na warszawskim Targówku. Kierujący miejskim autobusem zdecydował się odizolować młodą dziewczynę, która groziła pozostałym pasażerom. Na miejsce została wezwana policja.

  - Ksiądz jest absolutnie ponad prawem - oceniają mieszkańcy Białołęki.

  Właściciele zwierząt muszą zachować najwyższą ostrożność.

  Liczący ponad 130 lat przystanek kolei warszawsko-wiedeńskiej ma niebanalną historię. Wolbórka była świadkiem zdarzeń, w które trudno uwierzyć. Jedne są jak z bajki, a inne niczym z horroru.

  Budynek został zniszczony przez Niemców podczas II wojny światowej.

  W centrum Warszawy doszło do groźnego incydentu. Na ulicy Nowy Świat zatrzymano kobietę, która ostrym narzędziem raniła dwóch przechodniów. Ofiary ataku zostały przewiezione do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

  W środę Warszawa uruchomiła pierwszy telefon zaufania dla mężczyzn. Ma on na celu odczarowanie mitu, że "chłopaki nie płaczą".

  1 sierpnia organizowanych jest wiele uroczystości i występów artystycznych. Jednym z nich jest wspólne śpiewanie powstańczych piosenek podczas koncertu "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki".

  Dowiedz się więcej o powstańczej symbolice, czyli o Znaku Polski Walczącej, Godzinie W i pomniku Małego Powstańca.

  1 sierpnia, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to dla wielu Polaków szczególny czas. Trwająca 63 dni walka o wolność trwale wpisała się w trudną historię Polski i Warszawy. Powstanie i jego ofiary upamiętniane są dziś na wiele sposobów. Jednym z nich jest wspólne odśpiewywanie tzw. zakazanych piosenek. Poniżej teksty do utworów „Teraz jest wojna”, „Siekiera motyka”, „Warszawo ma!”, „Dnia pierwszego września”, „Hej tam pod Krakowem”, „Czerwone jabłuszko”, i „Gdy w noc wrześniową”.

  Pogłębiający się kryzys energetyczny sprawia, że coraz częściej mowa o zaciskaniu pasa, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Niedobory energii mogą odbić się na pracy wielu miejsc. Czy Warszawę czeka blackout i przerwy w dostawie prądu?

  Z okazji 67. urodzin Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie organizowane są liczne atrakcje, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Na specjalnie przygotowanym pokazie filmowym będzie można obejrzeć kultowy film "MIŚ". Jakie jeszcze wydarzenie przygotował PKiN z okazji swojego święta? 

  Podejrzany usłyszał zarzut.

  Hanna przyjechała do Polski z Ukrainy kilka lat temu. W naszym kraju pracuje, wychowuje dziecko i żyje jak każdy inny obywatel. Właśnie tyle wystarczyło, by spotkać się z agresją polskiej patriotki, która kazała jej "spier... na Ukrainę". Na słowach jednak się nie skończyło. Sprawa jest w prokuraturze.

  Środa zapowiada się pochmurna. Pojawią się opady i silniejsze podmuchy wiatru. Po męczących, upalnych dniach, można spodziewać się ochłodzenia.

  Na czym polega jego działanie?

  Kolejny raz dzieci bez opieki zostały pozostawione w samochodzie w pełnym słońcu. Tym razem do zdarzenia doszło w Warszawie. Dwóch chłopców zamkniętych w zaparkowanym pojeździe dostrzeżono w centrum stolicy.

  O Warszawie mówi się, że to betonowa dżungla. Jeśli na stolicę spojrzy się z innej strony, okaże się, że coś jest na rzeczy. Wystarczy oddalić się od centrum, aby trafić do zupełnie innego świata.

  W poniedziałek 20 czerwca w Warszawie wystąpi zespół Guns N' Roses. Koncert odbędzie się na Stadionie Narodowym. W związku z tym, że w mieście pojawi się legenda rocka, spodziewać się można objazdów i zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Sprawdź, które ulice będą wyłączone z ruchu i jak będzie działać komunikacja miejska.

  W czerwcowy weekend w stolicy odbyły się dwudniowe Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy. Uczestnicy o zwycięstwo walczyli głównie na jachtach klasy Omega. Jak przebiegało wydarzenie?

  Jakimi śladami warto podążać, by dostrzec jej fenomen?

  "Główne ulice wyglądały w nocy ładniej wtedy niż dzisiaj".

  To już 16. edycja wyjątkowego połączenia, z którego skorzystało ponad milion osób

  Mieszkańcy Mokotowa i Saskiej Kępy mają dość patoparkowania. Nie mogą wyjechać z osiedla, przejść z wózkiem po chodniku. - Co na to straż miejska? - zapytał Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN.

  Mieszkańcy warszawskiego Bemowa nie dowierzali własnym oczom, kiedy na ulicy obok nich maszerował łoś. Niestety wizyta w mieście skończyła się dla niego tragicznie. Zwierzę zmarło po tym, jak zostało ciężko ranne.

  Policjanci z Warszawy wylegitymowali 40-letnią matkę, która chwiejnym krokiem prowadziła wózek z miesięcznym dzieckiem. Od kobiety czuć było woń alkoholu, a jej wypowiedzi były nielogiczne. Trafiła na izbę wytrzeźwień, a niemowlaka przewieziono do szpitala.

  Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok w sprawie odpowiedzialności ubezpieczyciela. Sprawa dotyczyła tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło w zaparkowanym samochodzie. Bliscy dziewczynki domagali się wypłaty z polisy OC właścicieli pojazdu.

  Plaga przestępstw seksualnych na młodych kobietach w Warszawie w przejazdach zamawianych przez aplikacje – donosi "Rzeczpospolita". Prokuratura alarmuje o działania prewencyjne, by zapobiegać atakom. Jak uchronić się przed podobnymi sytuacjami?