Gekon lamparci to piękna jaszczurka, chętnie hodowana przez terrarystów. Nie tylko jej efektowny wygląd sprawia, że jest tak popularna, ale również łagodny charakter i łatwość w oswojeniu. Dowiedz się, jak pielęgnować gekona lamparciego.

  Bidet powstał we Francji w XVII wieku, a służy do mycia okolic krocza po skorzystaniu z toalety. Za jego posiadaniem przemawiają nie tylko względy higieniczne, ale i zdrowotne.

  Monogamia to pojęcie rozumiane w różny sposób przez nauki humanistyczne i ścisłe. We współczesnym świecie monogamia jest wciąż najbardziej rozpowszechnionym typem związków, chociaż w ostatnich latach coraz częściej mówi się o związkach otwartych, poligamicznych.

  Akwarium dla rybek to popularny i atrakcyjny dodatek do mieszkania, który wymaga naszego zaangażowania i podstawowej wiedzy. Popularne zbiorniki wodne odchodzą do lamusa na rzecz akwarium wiszącego i holenderskiego, ale czy słusznie?

  W małych ogrodach coraz większą popularnością cieszą się rośliny cebulowe. Rzadko słyszy się jednak o gatunku, jakim jest kamasja, czyli niezwykle dekoracyjny kwiat pochodzący z Ameryki Północnej i Południowej. Kamasja świetnie prezentuje się na niskich bylinach kwiatowych, ładnie wyróżnia się na tle ozdobnych traw. To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć o roślinie. Sprawdź, jakie mieszańce gatunkowe można wyróżnić oraz jak o nie dbać.

  Mimo że lato powoli się kończy i noce są już dużo chłodniejsze, to są rośliny, które nadal kwitną i cieszą nasze oczy. Są nimi m.in. hortensje. Jakiej pielęgnacji wymagają? Jak prawidłowo je przesadzać? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Prawo nakazuje, aby podczas podróży takimi środkami transportu jak pociąg czy autobus pies miał założony kaganiec. Wymaganie to dotyczy zarówno małych, jak i dużych czworonogów. Zasada ta odnosi się do wszystkich miejsc publicznych w przypadku ras uznawanych za agresywne, takich jak np. rottweiler. O ile kaganiec dla owczarka niemieckiego większość osób uznaje za uzasadniony, o tyle np. kaganiec dla yorka może dziwić niektórych właścicieli. Jak to wygląda w praktyce?

  Urządzając eleganckie przyjęcie dla gości, na których chce się zrobić szczególnie dobre wrażenie, warto dowiedzieć się, jak prawidłowo nakryć do stołu. Sztućce na stole muszą być również ułożone w sposób zgodny z przyjętymi zasadami. Estetycznie i prawidłowo nakryty stół zrobi wrażenie na przybyłych gościach, a przyjęcie pozostawi miłe wspomnienia.

  Okres cieczki u suki jest dużym wyzwaniem dla jej opiekunów. Oprócz oczywistej rzeczy, jaką jest dbanie o brak kontaktu z psem, dochodzi element higieny. Suki krwawią przez cały okres cieczki, najobficiej przez pierwsze 9 dni. Pierwsza cieczka pojawia się między 7 a 20 miesiącem życia i od tego momentu ma miejsce w miarę regularnie, co pół roku. Aby zadbać o czystość mieszkania, najlepiej zaopatrzyć się w specjalne majtki dla psa na cieczkę.

  Figowiec pospolity to przykład egzotycznej rośliny, która rozgościła się w naszych domach. Doniczek z tym gatunkiem można spotkać coraz więcej. Jednak aby figowiec pospolity cieszył oko, jego uprawa musi być przemyślana. Czego potrzebuje ta roślina, by mogła dać słodkie owoce?

  Wśród roślinności występującej na obszarze Polski znaleźć można 3 gatunki o właściwościach trujących. Są to barszcz Sosnowskiego, szalej jadowity i szczwół plamisty. Zdarzało się, że ten ostatni mylony był z różnymi roślinami jadalnymi. Jak rozpoznać szczwół i jakie są objawy zatrucia nim?