Dom

    Odmulanie dna akwarium to czynność niezbędna do utrzymania prawidłowego środowiska, optymalnego do życia roślin i ryb. Ten rodzaj pielęgnacji powinien być powtarzany regularnie i na stałe wejść w nawyk akwaryście. Dzięki temu łatwiej i dłużej będzie można utrzymać domową hodowlę rybek w dobrym stanie. Jak czyścić akwarium i jaką rolę spełnia odmulacz?

    Według niektórych oszczędzanie energii elektrycznej jest niepotrzebne, być może dlatego, że nie zdają sobie oni sprawy z konsekwencji, jakie niesie długotrwałe nadużywanie prądu dla środowiska. Dlaczego oszczędzanie energii jest ważne i jak robić to skutecznie, bez większych wyrzeczeń i zmian w codziennym życiu? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał o tym z popularyzatorem nauki, fizykiem ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki Darkiem Aksamitem.

    Bezpańskie psy lub te puszczane samopas przez opiekuna mogą niekiedy być agresywne w stosunku do ludzi. Atakują zwłaszcza biegaczy, rowerzystów i listonoszy. Odstraszacz psów może skutecznie ochronić przed atakiem, należy jednak wybierać produkty i akcesoria bezpieczne dla zwierząt.

    Jeśli chcemy stworzyć komfortową i estetyczną atmosferę, nie zapominajmy o odpowiednim wyborze mebli. Ta zasada również obowiązuje w przypadku pokoju młodzieżowego. Które meble wybrać, by zapewnić komfort i indywidualność młodzieżowego pokoju?

    Rządowe Centrum Bezpieczeństwa co jakiś czas wysyła nam różnego rodzaju alerty. Na początku roku przekazało informacje o przypadkach wścieklizny w Warszawie i okolicach. Jak rozpoznać, że zwierzę jest chore? Jak chronić naszych pupili przed wścieklizną? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Marcinem Kostrzyńskim, przyrodnikiem i filmowcem.