Gorące tematy

  Gorące tematy

  Policja pochwaliła się niedawno sukcesem – uniemożliwieniem sprzedaży wartego ogromne pieniądze obrazu Edwarda Okunia, rzekomo zrabowanego przez hitlerowców. Ale czy rzeczywiście "Donzella" była na liście strat wojennych? Wiele osób ma wątpliwości. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga TVN.

  Nie tylko kobiety, ale także chłopcy oraz niemowlęta przeżywają w Ukrainie prawdziwy horror. Rosyjscy żołnierze dopuszczają się bestialskich gwałtów, nie hamując się przed żadnym okrucieństwem. Tylko w ciągu ostatniej doby wpłynęło na specjalną infolinię 56 zgłoszeń dot. napaści seksualnych.

  Wiele osób marzy o własnym domu czy mieszkaniu. Ogromna większość z nich, aby spełnić to marzenie, musi wziąć kredyt. Niestety inflacja i wysokie stopy procentowe sprawiły, że uzyskanie pożyczki nie jest takie proste. Co gorsza, dotyczy to nie tylko kredytów hipotecznych. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Marek Zuber, ekonomista.

  Oszuści wymyślili kolejną metodę. Tym razem podszywają się pod PGE i wysyłają fałszywe SMS-y z informacją o rzekomym planowanym odłączeniu energii elektrycznej w przypadku nieuregulowania należności. Jak się przed nimi bronić? Co zrobić, gdy klikniemy szkodliwy link? O tym porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z insp. Mariuszem Ciarką.

  16 maja maturzyści podchodzą do egzaminu z chemii. Dlatego w Dzień Dobry TVN powróciliśmy do zdarzenia, które miało miejsce 11 lat temu. Wówczas kilkudziesięciu osobom zdającym w Ostrowcu Świętokrzyskim unieważniono maturę z rozszerzonej chemii. Sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Co się wydarzyło? Jak potoczyły się losy młodych ludzi? Na te pytania odpowiedział Paweł Osik, adwokat i pełnomocnik maturzystów.

  Karolina Brzuszczyńska szerokiej publiczności znana jest z udziału w programie "Top Model". Celebrytka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Za ich pośrednictwem stara się zarażać fanów pozytywną energią i motywować do działania. Jednak w swoim ostatnim poście to ona prosi o pomoc. Modelka musi uzbierać półtora miliona złotych, aby uratować życie ukochanego brata.