W Dzień Dobry TVN sprawdziliśmy, jakie zwyczaje mają Polacy.
Co zrobić, aby nie zrezygnować i nie stracić wiary, że w końcu uda nam się osiągnąć cel?
Gdzie szukać pomocy, jeśli czujemy, że ktoś bardzo mocno przekracza nasze granice?
Bolesne doświadczenia mogą mieć realny wpływ na kolejne relacje, a to zjawisko nazywane jest przez psychologów "efektem końca".
Jak pokonać natłok myśli?
Uścisk dłoni to jeden z najbardziej rozpowszechnionych gestów na świecie.
Do czego jest nam potrzebny?
- To co nas tworzy to inne osoby - ci bliscy, ale i ci odlegli - stwierdził krótko psychiatra.
Na czym polega? Wyjaśnia to psycholog Katarzyna Kucewicz.
Czym jest terapia wspinaczkowa?
Blue Monday nazywany jest najbardziej depresyjnym dniem roku. Kiedy się pojawił i jak zyskał na popularności? Kiedy wypada w 2025 roku? Dowiesz się na stronie Dzień Dobry TVN.
O tym zjawisku porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholożką dr Marzeną Cypryańską-Nezlek oraz parą influencerów Marią Jeleniewską i Jakubem Nowosińskim.
Psychologowie nie od dziś wiedzą, że człowiek przejawiający zachowania narcystyczne to poważne wyzwanie dla ludzi z jego otoczenia.
Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat spożycie alkoholu w Polsce wzrosło prawie dwukrotnie.
Na jakie trendy z TikToka należy uważać?
O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholożką Aleksandrą Piotrowską oraz dr Patrycją Gołąbek-Jonak, mamą, pedagożką i terapeutką.
O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholożka Joanna Chmura.
Kiedy ta sytuacja może się zmienić? Jak rozpoznać, że trafiliśmy do hochsztaplera?
- Głównym powodem są konflikty - twierdzi psycholog Paulina Gdańska.
"Wzorzec kulturowy obecny od wielu lat".
Czym jest ten trend, kiedy staje się niebezpieczny i jak wpływa na nasze życie?
Choć znaczna część młodych ludzi zmaga się na co dzień z wieloma problemami, ich zdrowie psychiczne nierzadko jest bagatelizowane.
Sezon jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny, jeżeli chodzi o zdrowie psychiczne.
Czy zdarzyło Ci się kiedyś przepraszać za nawet najmniejsze, mało istotne błędy? Było Ci głupio, gdy musiałeś przypominać innym o swoich granicach fizycznych i psychicznych? Czułeś, że zawiodłeś siebie i innych, bo okazywałeś wszystkie, również te mniej dla drugiej strony wygodne emocje? Koniecznie przeczytaj ten tekst.
Muzyki słuchamy w domu, w samochodzie, a nawet w autobusie. Kontakt z nią zazwyczaj sprawia nam przyjemność. Co się dzieje w naszych mózgach, gdy mamy styczność z muzyką? Czy reszta naszego ciała też na nią reaguje? Jakie procesy zachodzą w nas, gdy słuchamy ulubionego utworu? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr Adam Mirek, popularyzator nauki
Na jego wsparcie i pomoc mogą liczyć?
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność wyrażania siebie, komunikowania swoich wartości i potrzeb w kontaktach z otoczeniem. Niestety, trzeba się tego nauczyć.
Jak łatwo jest się od nich uzależnić od mediów społecznościowych i w jaki sposób kształtują one psychikę dziecka? Odpowiedzi na te pytania udzielili w Dzień Dobry TVN Mariusz Jędrzejko i Agnieszka Burton.
Czy zazdrościć i nienawidzić kobietę tak mocno potrafi tylko druga kobieta?
Każdemu z nas czasem zdarza się kłamać. Z prawdą często rozmijają się również politycy. Dlaczego kłamiemy? Czy potrafimy rozpoznać, że ktoś nie jest z nami do końca szczery? O tym w rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział Thomas Erikson, ekspert i autor książek. Jego najnowsze dzieło "Otoczeni przez kłamców" jest już dostępne w Polsce.