Coraz częściej spotykamy się z osobami, które mniej lub bardziej świadomie nami manipulują. Jak rozpoznać manipulanta, co robić i jak reagować? Na te pytania odpowiedziała nam Alicja Żak-Łykus, psycholog.
Co warto wiedzieć o tej akcji?
Najważniejszym celem akcji jest zapobieganie samobójstwom wśród młodych osób.
Uważa się, że to głównie problem dotyczący dzieci i młodzieży, jednak obecnie dotyczy to również dorosłych.
Przytakiwanie ma zarówno sporo plusów, jak i minusów.
30 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Kar Cielesnych i Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci. Mimo że spora grupa rodziców odcina się od takich metod wychowawczych, to problem nie zniknął. Dlaczego dorośli podnoszą ręce na swoje dzieci? Co generuje przemoc wobec dziecka? Jak inaczej i lepiej można wychować młodego człowieka? Na ten temat rozmawialiśmy z Michałem Zawadką, autorem książek z zakresu rozwoju osobistego i ekspertem rozwoju mentalnego młodych ludzi.
Coraz młodsze osoby wpadają w sidła nałogu narkotykowego, a mimo to problem ten wciąż jest tematem tabu.
Żyją w ciągłych obawach i lękach, lecz w czasach kryzysu są gotowi do ogromnej mobilizacji i wsparcia innych w potrzebie. Czy to opis psychiki Polaków? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział psycholog społeczny Michał Bilewicz.
Pewna mama opowiedziała, dlaczego na spotkania towarzyskie nie zabiera na nie swojego dziecka.
Co na jego temat myślą eksperci do spraw zdrowia psychicznego?
Zapytaliśmy o to psycholog Katarzynę Kucewicz.
Jak można pomóc mężczyznom odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości?
"Świadomy człowiek wychwyci".
Co powinni robić rodzice, a czego nie powinni mówić?
Dlaczego przekazywanie tajemnic dzieci nie jest dobrym pomysłem?
Dzieci cechuje naturalna ciekawość świata, szczególnie wtedy, kiedy widzą osobę z niepełnosprawnością, na wózku, czy znacznie różniącą się wyglądem. Zadają pytania i szukają odpowiedzi.
O szczegółach opowiedział w Dzień Dobry TVN dr inż. Adam Mirek, popularyzator nauk.
Jak być świadomym rodzicem?
"Obgadywaniu często towarzyszy atmosfera pełna plotek, zazwyczaj bez jej udziału i z brakiem pozwolenia na dzielenie się informacjami na temat jej życia".
Czym jest lęk uogólniony?
Oto chorobliwy lęk przed dziurami.
Ze stresem zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Choć nie da się go wyeliminować, to warto wiedź, jak sobie z nim radzić. O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Martyna Broda, trenerka biznesu, wykładowczyni, coachka oraz Karolina Stępień-Cach, psycholożka, psychoterapeutka.
Kiedy jest stosowane?
"Warto zacząć od małych kroków".
"Żeby nie tracić zdrowia psychicznego, musimy mieć poczucie kontroli i wpływu".
Choć rozgrywający się za oceanem dramat sprawia wrażenie odległego, warto zadać sobie pytanie, czy Polska ma potencjał na jego powtórzenie.
Nudzenie się wcale nie jest takie złe. Dlaczego?
Reporterka Dzień Dobry TVN wyruszyła na ulice Gdańska z transparentem: "Przytul się".
W naszych snach często pojawiają się powtarzające się motywy, takie jak wypadające zęby i spadanie z wysokości. Jedna z teorii przekonuje, że treści snów odzwierciedlają nasze zmagania, obawy i pragnienia. Czy rzeczywiście tak jest? O tym porozmawialiśmy z analityczką jungowską PTPJ Katarzyną Kwaśny-Czehak.
Z jakimi problemami mierzą się w dorosłym życiu dzieci narcyzów?