Czytanie niechcianych komentarzy i osądów na swój temat to codzienność osób, które dzielą się życiem w przestrzeni internetu.
Praca daje nam nie tylko pieniądze, ale i poczucie bezpieczeństwa. Mimo że ogłoszeń wystawianych przez firmy, które szukają pracowników, jest mnóstwo, to nie wszystkim udaje się przejść płynnie z jednej posady na drugą. Dlaczego tak się dzieje? Jak możemy zwiększyć swoje szanse na zlezienie pracy? Co zrobić, kiedy skończyliśmy 50 lat i przestaliśmy być atrakcyjni dla pracodawców? O tym rozmawialiśmy z Małgorzatą Czernecką, psycholożką i ekspertką ds. well-being.
Niestety, czasem i po zawarciu małżeństwa wizja wspólnego życia może się zmienić. Co możemy wówczas zrobić?
Kiedy przekraczamy granicę między pracowitością a nałogiem?
23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Wielu rodziców myli bunt nastolatka z tą właśnie chorobą. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jak je rozróżnić i jak pomóc dziecku w tej sytuacji.
Niektóre osoby będące w związkach z dłuższym stażem zapominają o okazywaniu partnerom wdzięczności za małe akty przysługi czy życzliwości. Tymczasem to właśnie na dostrzeganiu drobnych gestów i dziękowaniu za nie można budować bliskość i więź. Jak zatem postrzegać partnera/partnerkę jako osobę, której warto okazywać wdzięczność i budować zdrową relację na lata? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN nasi goście.
Na państwa pytania na czacie odpowie ekspertka - psychodietetyczka i psychoterapeutka Elżbieta Lange.
Czy takie zachowanie to zdrada? O tym rozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą Jessicą Kmieć.
Wielu rodziców lubi wyręczać swoje dzieci i kontrolować. Czy tak powinno wyglądać wychowanie? Jak taka nadopiekuńczość wpływa na pociechy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Ewelina Pańczyk - psychotraumatolożka, mama Ewy, dr Maciej Dębski - socjolog problemów społecznych, Uniwersytet Gdański, tata Idy i Antka oraz Basia Kurdej-Szatan - aktorka, mama Hani i Henia.
Kim są klienci? Jak wygląda taka sesja?
"Mam jedną niepopularną radę".
Zjawisko generalizowania i przypisywania pewnych cech niektórym grupom ludzi to stygmatyzacja społeczna. To podstawowy mechanizm tworzenia stereotypów, które są krzywdzące dla wielu ludzi. Skutkiem stygmatyzacji jest wykluczenie społeczne. Jak z nim walczyć? Przypominamy o tym w Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej.
Ich podstawą są specyficzne, niestandardowe metody pracy, które mają pobudzić kreatywność.
Wiele osób nie potrafi się nudzić, wciąż szukając bodźców stymulujących do działania. Okazuje się jednak, że nudząc się możemy pobudzać kreatywność.
Wiele osób chciałoby, aby określony sposób na to, jak osiągnąć cel, zakończył wszystkie ich problemy i doprowadził je do upragnionego zwycięstwa.
Światowy Dzień Ducha Ludzkiego może kojarzyć się z religijnością, jednak nie jest to do końca prawda. To dzień, w którym należy celebrować wszystko to, co związane z duchowością, ale także z tym, co zostało poznane. Czym jest Świtowy Dzień Ducha, kiedy powstał i jak go celebrować?
Czarnowidz, krytyk i nadzorca. To emocjonalni terroryści, którzy mieszkają w głowie wielu z nas. O trudnych myślach, którzy utrudniają nam codzienne życie, książkę pod tytułem "Bliskość i lęk. Jak budować lepsze relacje" napisał psychoterapeuta dr Marcin Matych. Jak radzić sobie z sabotującymi nas natrętnymi myślami?
Hejt dotyka bardzo wiele osób niezależnie od wieku, pochodzenia, statusu. Z tym zjawiskiem w nietypowy sposób postanowiło walczyć jedno z liceów w Krakowie. Szkoła wraz z Fundacją Dobry Hasztag zorganizowała wyjątkową galę, wzorowaną na MMA. Czy to pomogło młodym ludziom zrozumieć, jak niebezpieczny jest hejt i dlaczego nie można ignorować takich zachowań?
Rodzic stoi przed wieloma wyzwaniami, by w rozsądny sposób dbać o bezpieczeństwo dziecka, jednocześnie pozwalając mu kształtować potrzebną w przyszłości autonomię.
Sprawdź, co to może oznaczać.
Kiedy nastoletni eksperyment zamienia się w ryzykowne zachowanie?
Kto go otrzymuje?
Dysleksja czy dysgrafia mogą utrudniać naukę i zdobywanie nowych informacji. Skąd się biorą? Jak można sobie poradzić? Kiedy zaświadczenie o takich trudnościach może być pomocne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Joanna Giżyńska, psycholog, psychoterapeuta, Dominika Sobiesiak, która ma stwierdzoną dysleksję oraz Olgierd Petrajtis, który ma dysgrafię.
"Ja często tobie zazdroszczę".
Influencer to dla wielu młodych ludzi jeden z najbardziej atrakcyjnych zawodów. Choć czasem pozwala zdobyć popularność i naprawdę duże pieniądze, to ma swoją ciemną stronę. O tym, jak naprawdę wygląda ten świat w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Janek Strojny, były influencer, autor książki "Nie zostawaj influencerem" oraz Anna Kusz, psychoterapeutka, specjalista od uzależnień.
Statystyki pokazują, że jedna osoba na 90 może być interpłciowa, czyli nie wpisuje w podręcznikowe normy, jak wygląda typowo męskie czy kobiece ciało. Jak wygląda życie tych osób w Polsce? Jak wyglądają procedury medyczne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Magda Rakita, osoba interpłciowa, Fundacja Interakcja oraz Katarzyna Stadnik, mama interpłciowej córki, Fundacja Interakcja.
"The Traitors. Zdrajcy" to nowy program, który już niedługo będzie można obejrzeć na antenie stacji TVN. Uczestnicy show, aby wygrać, muszą nauczyć się nie tylko panować nad emocjami, ale kłamać i rozpoznawać kłamstwo. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Malwina Wędzikowska, prezenterka programu "The Traitors. Zdrajcy" oraz Łukasz Kaca, ekspert od komunikacji niewerbalnej.
Kreowanie wizerunku to potężna broń, którą osoby związane z mediami, ale również politycy potrafią się umiejętnie posługiwać.
Znacie to? Wchodzicie w nowy związek, pragniecie, by tym razem było idealnie i nagle zdajecie sobie sprawę, że powracają do was dokładnie te same problemy, co przy poprzednich parterach. Kolejny raz trafiacie na "ten sam model". Jak to możliwe? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Jak ważne w życiu jest pozytywne nastawienie, wiemy wszyscy. Kirsten Harrell, psycholog z USA, prowadzi badania nad wpływem optymistycznego nastawienia na zdrowie i jego rolą w procesie leczenia. Wyniki badań potwierdzają, że optymiści rzadziej chorują na nowotwory, choroby serca czy depresję. Dzień Pozytywnego Myślenia jest okazją do zastanowienia się nad swoim podejściem do życia.