Największe gwiazdy zachęcają do refleksji o zdrowiu psychicznym
Opublikowana 21 lipca piosenka jest swego rodzaju manifestem, który powstał przy współpracy z fundacją UNWEZA Martyny Wojciechowskiej. Utwór "Powiedz mi jak?" stworzyli DOBRY oraz producent Kuba Galiński. W inicjatywę zaangażował się także legendarny aktor, Piotr Fronczewski, który pełni w klipie, wyreżyserowanym przez Tadeusza Śliwę, rolę narratora. Numer nawiązuje do projektu "MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym".
- To współczesny manifest, pochwała bycia tu i teraz. Dostrzegania wielu małych-wielkich codziennych rzeczy, które składają się na nasze życie. Dlatego zachęcamy wszystkich do uważności. Na otaczający nas świat, na ludzi którzy są wokół nas i na nas samych. Niezależnie od wieku, bo przekaz kierujemy i do młodych, i do starszych głów. Bez wyjątków. Utwór "Powiedz mi jak?" zachęca do zatrzymania się, do refleksji. A wszystko to z narracją jedynego w swoim rodzaju Piotra Fronczewskiego - mówi Martyna Wojciechowska, prezeska fundacji.
W teledysku pojawiło się wiele znanych osób. Wśród nich są Dawid Podsiadło, Adam Małysz, Robert Makłowicz, Monika Brodka, Krzysztof Hołowczyc, Bedoes 2115, Julia Konopka, Natalia Sisik, Konrad Braciak, Magda Morales, Aniela Czartoryska, Filip Głodek, Dominik Kuc i Martyna Wojciechowska.
"Młode Głowy" - na czym polega inicjatywa?
Inicjatorką projektu "Młode Głowy" jest Martyna Wojciechowska, podróżniczka, dziennikarka i prezeska fundacji UNAWEZA, zajmującej się pomocą dzieciom na całym świecie. Celem inicjatywy jest zadbanie o dobrostan psychiczny najbardziej potrzebujących, przede wszystkim dzieci i młodzieży. Działania podejmowane przez fundację oraz jej partnerów ukierunkowane są głównie na edukację oraz realną pomoc młodym ludziom, by w pełni mogli korzystać ze swojego potencjału, a także potrafili zidentyfikować zagrożenia. Organizacja dba także o to, by wiedzieli, gdzie i w jakiej sytuacji udać się po wsparcie. Program oferuje także narzędzia dla nauczycieli.
W 2023 roku fundacja opublikowała raport dotyczący zdrowia psychicznego młodych ludzi w Polsce. W badaniu ankietowym wzięło udział 184 447 uczniów i studentów w wieku 9-21 lat. Z dokumentu dowiedzieliśmy się, że 65,9 proc. z nich chciałoby mieć więcej szacunku do samego siebie, 58,4 proc. towarzyszy poczucie bezużyteczności, a aż 46 proc. ma skrajnie niską samoocenę.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Martyna Wojciechowska ocenia stan psychiatrii dziecięcej w Polsce: "Jest strasznie"
- Niepokojący stan psychiczny nastolatków. Dove i MŁODE GŁOWY łączą siły
- Martyna Wojciechowska poruszyła w sieci temat zdrowia psychicznego. "Depresja coraz częściej dotyka dzieci i młodzież"
Autor: Regina Łukasiewicz
Źródło: cgm.pl, mlodeglowy.pl
Źródło zdjęcia głównego: mwmedia