psychiatria

  "To nie jest program, na którym można coś wygrać".

  Z problemami zdrowia psychicznego zmaga się w Polsce coraz więcej małych pacjentów.

  Kim jest Małgorzata Halber?

  Osoby zmagające się z problemami skórnymi mogą dzięki niej dowiedzieć się m.in. czy podłożem choroby są np. zaburzenia psychiczne.

  19 lutego na naszym profilu na TikToku odbędzie się live, w trakcie którego porozmawiamy z psycholożką Magdaleną Chorzewską o problemach ze zdrowiem psychicznym wśród dzieci i młodzieży.

  Konfabulacja często utożsamiana jest z kłamstwem. Osoba, która konfabuluje, nieświadomie przyjmuje za fakty coś, co jest nieprawdą. Co o tym zjawisku mówią badania i psychiatrzy? W Dzień Dobry TVN wyjaśniła to Marzena Mawricz, psycholog i terapeutka.

  "Bezpośrednie zagrożenie życia".

  Uczniowie zebrali 4 tys. złotych

  Powstaje wielkie i nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, które budowane jest dzięki współpracy Fundacji TVN oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Prace z każdym dniem nabierają tempa.

  "To najstraszniejsza rzecz, jakiej doświadczyłam"

  Aktorka włączyła się w akcję mającą na celu budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

  9 marca obchodzimy Dzień Statystyki Polskiej. W tym dniu dr Maciej Kawecki poruszył w mediach społecznościowych temat liczb, które przerażają najbardziej. W czasie pandemii wzrosła liczba młodych ludzi, którzy potrzebują pomocy. Według statystyk w minionym roku samobójstwo było przyczyną co piątej śmierci dziecka. Najmłodsza osoba, która odebrała sobie życie, miała zaledwie 8 lat!

  Fundacja TVN obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji wraz z Centrum Zdrowia Dziecka zbuduje nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. O projekcie w Dzień Dobry TVN opowiedzieli: Katarzyna Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN, Katarzyna Kolenda-Zaleska - prezes Fundacji TVN oraz dr Marek Migdał - dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

  Dramatyczną walkę o życie dziecka, które próbowało popełnić samobójstwo, opisał lekarz z warszawskiego szpitala. Dr Tomasz Rawo opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie sali operacyjnej oraz emocjonujący wpis. Lekarz nie ukrywając wzburzenia podkreślił, że dramatu można by uniknąć, gdyby wcześniej zdesperowany młody człowiek mógł liczyć na pomoc psychologa i psychiatry.

  Schizofrenia paranoidalna to najczęściej występująca odmiana tej choroby. Szacuje się, że jest to aż 65% przypadków zachorowań na schizofrenię. Chorują najczęściej ludzie młodzi, między 20. a 30. rokiem życia. Psychoza paranoidalna objawia się głównie poprzez różnego rodzaju urojenia.

  Andrzej Piaseczny zaangażował się w akcję #zdrowiewglowie Fundacji TVN, która ma na celu zbiórkę funduszy na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Skąd według niego biorą się problemy psychiczne u najmłodszych i czy sam musiał się z nimi zmierzyć? Opowiedział o tym Kamili Glińskiej z serwisu dziendobry.tvn.pl. Zdradził także, jakie ma sposoby na poprawę nastroju.

  Małgorzata Rozenek-Majdan zaangażowała się w akcję #zdrowiewgłowie. Głównym celem przedsięwzięcia jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał gwiazdę, jak rozmawia z dziećmi o emocjach.

  Dawid Woliński apeluje, by skupić się w Polsce na pomocy psychologicznej dla najmłodszych pacjentów. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl wyznał, że widzi światełko w tunelu, jeśli chodzi o poprawę sytuacji związanej z psychiatrią w Polsce. Ogromna zasługa przypada tutaj dla Fundacji TVN, która zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

  Problemy Pawła Kąkola zaczęły się już w okresie nastoletnim. Mężczyzna przez wiele lat poszukiwał specjalisty, który pomógłby mu uporać się z utrudniającymi normalne funkcjonowanie zaburzeniami. Rozwiązania sugerowane przez kolejnych lekarzy nie przynosiły pożądanych efektów. Na szczęście jednemu z ekspertów w końcu udało się postawić trafną diagnozę.

  Anna Cieślak jest jedną z gwiazd zaangażowanych w akcję #zdrowiewgłowie, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Aktorka w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych ze zdrowiem psychicznym.

  Smolasty to jedna z gwiazd, która zdecydowała się wesprzeć akcję Fundacji TVN #zdrowiewgłowie. Jak otwarcie przyznaje, w przeszłości sam musiał zmierzyć się ze swoimi demonami. W szczerej rozmowie z Adamem Barabaszem z dziendobry.tvn.pl zdradził, czego nauczył się na terapii.

  Od jakiegoś czasu piszemy o tym, że Fundacja TVN zbiera środki na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży, które będzie działało przy Centrum Zdrowia Dziecka. W ramach zbiórki środków na ten szczytny cel

  Trzeci dzień Top Of The Top Sopot Festival 2021 poświęcony był 20-leciu stacji TVN24. W tym roku taki sam jubileusz świętuje także Fundacja TVN "Nie jesteś sam". Z tej okazji organizacja chce wybudować nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. O projekcie na sopockiej scenie opowiadały Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka TVN i prezes Fundacji oraz Kasia Kieli, przewodnicząca Rady fundacji i prezes zarządzająca Discovery EMEA.

  W 2021 roku Fundacja TVN świętuje swoje 20. urodziny i rozpoczyna kolejny ważny projekt – budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Zbiórkę funduszy na inwestycję wspiera kampania #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy. Spełniający światowe standardy ośrodek zostanie oddany do użytku pod koniec 2023 roku. Wartość inwestycji wyniesie 26 milionów złotych.

  Dorota Szelągowska zaangażowała się w akcję #zdrowiewgłowie, która ma na celu nagłośnienie problemów z opieką psychiatryczną w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem. W tym celu powstanie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Dorota Szelągowska w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedziała o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym.

  Anna Mucha jest jedną z gwiazd, które wsparły zbiórkę Fundacji TVN na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Aktorka opowiedziała, dlaczego zdecydowała się zostać twarzą kampanii #zdrowiewgłowie i zdradziła, jak sama radzi sobie ze stresem.

  Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się problemami z dostępem do psychologów i psychiatrów dla dzieci i młodzieży. Budowa Centrum to zaledwie jedna z odnóg. Oprócz tego problem depresji i prób samobójczych będzie szeroko nagłaśniany przez stację TVN. Katarzyna Kolenda-Zaleska w rozmowie z dziennikarzem serwisu dziendobry.tvn.pl, Oskarem Netkowskim, opowiedziała o kulisach akcji i potrzebnym wsparciu.

  Mimo że u Igora nie zdiagnozowano choroby psychicznej, decyzją sądu chłopiec od blisko trzech lat przebywa na detencji. Uznano, że jest "niedostosowany społecznie". - Dalsze przedłużanie pobytu w szpitalach psychiatrycznych jest barbarzyństwem – uważa psycholog. Czy chłopiec wróci do matki?

  Ze względu na pandemię koronawirusa, u wielu osób na całym świecie wystąpiły bądź nasiliły się problemy psychiczne. Nie dotyczy to wyłącznie dorosłych, ale także młodzieży i dzieci. Z tego powodu Grupa Santander Bank Polska stworzyła akcję charytatywną. Każdy ma teraz szansę wesprzeć placówki, które pomagają najmłodszym.

  Agata Młynarska wspiera budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Aby zebrać fundusze na ten cel, dziennikarka postanowiła wystawić na sprzedaż rzeczy ze swojej szafy. Są wśród nich takie, które darzy szczególnym sentymentem i z którymi trudno się jej rozstać. Opowiedziała o nich w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl. Zdradziła nam także swoje kolejne pomysły na rzecz Fundacji TVN.