Anna Cieślak szczerze o problemach ze zdrowiem psychicznym. "Młodzi ludzie mają problem z tożsamością"

FUNDACJA_CIESLAK
Anna Cieślak jest jedną z gwiazd zaangażowanych w akcję #zdrowiewgłowie, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Aktorka w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych ze zdrowiem psychicznym.

Anna Cieślak o zdrowiu psychicznym

Aktorka nie ma wątpliwości, że najmłodsi potrzebują natychmiastowej opieki w związku ze zdrowiem psychicznym. Także wśród pociech swoich przyjaciół zauważyła, że nie każdy ma beztroskie dzieciństwo.

- Robimy to, by pomóc młodym ludziom, którzy mają problemy psychiczne. To zjawisko, które odczuwam w kręgu dzieci moich najbliższych przyjaciół. Chodzi o tożsamość. Młodzi ludzie mają problem z tożsamością. Dzieje się za dużo i za szybko. Dlatego ta pomoc jest tak potrzebna - tłumaczyła aktorka.

- Kiedyś budowało się szpitale psychiatryczne z dala od miasta. A dziś psychiatra, psycholog to nasi przyjaciele. Jesteśmy z każdej strony dociskani - my dorośli, a co dopiero dzieci, które mają dużo obowiązków. Przychodzą ze szkoły i muszą poświęcić pół dnia, żeby odrobić lekcje. Gdzie jest miejsce na ich wrażliwość? - dodała Anna Cieślak.

Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Budowa Centrum Psychiatrii już ruszyła, a plany zakładają, że potrwa 2 lata. W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów (tyle będzie łóżek na oddziale). Oprócz tego w placówce powstanie poradnia psychiatryczna. Cały budynek będzie miał 6 000 m2. Oprócz Centrum Psychiatrii zostanie przeniesiona tu i powiększona Klinika Onkologii. Fundacja TVN odpowiedzialna jest finansowo za segment psychiatrii. To milowy krok, ponieważ lekarze od lat alarmują o fatalnej sytuacji dziecięcej psychiatrii. Pod tymi słowami podpisał się dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

Każdy może pomóc w budowie Centrum. Wystarczy wysłać SMS o treści POMAGAM na 7126 (koszt 1, 23 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online/.

Zobacz też:

Reporter: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości