dzieci

  "Kradli i niszczyli towar".

  Do kreatywnych zabaw, które pobudzają wyobraźnię dziecka, wcale nie trzeba specjalnych gadżetów ani drogiego sprzętu. Wystarczą np. kartka i kolorowe flamastry albo koce oraz poduszki.

  Do tej pory w Toruniu orliki były bezpłatne. Dzieci mogły na nich grać m.in. w ramach treningów piłkarskich organizowanych przez kluby sportowe. Niebawem pojawić się mają jednak opłaty za korzystanie z boisk.

  "Straszny widok".

  Prawie połowa rodziców w Polsce decyduje się na dawanie kieszonkowego dzieciom.

  Poznaj porady ekspertki.

  W miejscowości Faściowa w województwie małopolskim doszło do niebezpiecznego wypadku. Samochód osobowy uderzył w bus, w którym podróżowały dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie.

  W Krakowie przy klubie sportowym Prokocim działa drużyna złożona z mam młodych piłkarzy. Panie, kiedy uporają się już z codziennymi obowiązkami spotykają się wieczorami na traningach. co ciekawa, żadna z nich wcześniej nie miała styczności z piłką nożną, zatem, jak to się stało, że zaczeły grać? Drużyna mam

  Anna Przybylska była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Mimo że od wielu lat nie żyje, to widzowie wciąż ją wspominają i kochają. A jak ją zapamiętał najmłodszy syn Jan Bieniuk? W chwili śmierci mamy miał tylko 3 lata.

  Badacze nie mają wątpliwości.

  Dzieci potrafią być bardzo pomysłowe i niejednokrotnie potrafią odnaleźć się w każdej, nawet bardzo trudnej sytuacji. Doskonałym tego przykładem jest postawa 6-letnich bliźniaczek. Dziewczynki zdołały odwrócić uwagę napastnika, który zaatakował ich mamę, a tym samym - najprawdopodobniej - uratowały kobiecie życie.

  Zwolnienie z WF to plaga w polskich szkołach. Powodów dla których dzieci niechętnie chodzą na lekcje wychowania fizycznego jest wiele, m.in. słaba infrastruktura sportowa czy nudne zajęcia. Co jeszcze sprawia, że młodzież unika WF-u? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: mamę dwóch synów Iwonę Tomaszewską, dziennikarkę TVN24 Justynę Suchecką i mamę trójki dzieci Olgę Hilger. Byliśmy także w miejscowości, gdzie uczniowie lubią zajęcia sportowe w szkole.

  Doradcy royalsów wyrazili się jasno.

  Fizoterapeuta: "Jest zasada, że dziecko zawsze ma rację".

  Agnieszka i Elias Våhlund napisali serię książek o Lisie, która pada ofiarą przemocy w nowej szkole. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o kulisach powstania "Podręcznika dla superbohaterów".

  Dziewczynka, która w tyczce zakochała się od pierwszego wejrzenia, skoczyła ostatnio 2,82 m bijąc tym samym rekord świata w swojej kategorii wiekowej.

  Marzena Brodowska-Skupin, Magdalena Kuszewska i Izabela Kopeć to kobiety, które w macierzyństwie nie zapominają o sobie. Bo wiedzą, że jeśli one będą szczęśliwe, to ich dzieci także. Z jakimi opiniami się mierzą, kiedy udają się w samotne podróże? Jak udaje im się pogodzić obowiązki? Na te pytania odpowiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Z powodu wybuchu wojny wiele ukraińskich rodzin wyemigrowało do Polski. Wśród osób przekraczających granicę były dzieci, które musiały przerwać naukę w swoim kraju.

  Z czym muszą mierzyć się dzieci z FAS? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z adopcyjnymi rodzicami oraz dr n. med. Katarzyną Dyląg, specjalistką pediatrii i dr n. med. Grzegorzem Południewskim, ginekologiem.

  Sprawdź, na czym polega metoda "wieszaka ortograficznego".

  "Nie ma innego sposobu na wytłumaczenie tego niż cud".

  "W piątek lekcje kończą się o godzinie 17".

  Sprawą zajęła się policja.

  "Ludzie powinni wiedzieć, jak się ubierać przy dzieciach".

  Talent to pewna wrodzona predyspozycja, której podłożem jest układ neuronalny w mózgu. Jak go odkrywać i wspierać u najmłodszych? Zapraszamy na czat z psycholog dziecięcą Aleksandrą Piotrowską.

  W ten sposób pracuje ponad 20 tysięcy dzieci.

  Dzieci zaczynają rok szkolny i znów musimy wejść w codzienną poranną rutynę. A jednym z ważniejszych punktów poranków są dziecięce śniadania. Andrzej Polan ma dziś dla was nietypowe propozycje. Żeby ułatwić sobie poranną krzątaninę, warto ciasto na naleśniki czy gofry przygotować wieczorem. Sprawdź przepisy.

  Początek września jest nieodłącznie związany z rozpoczęciem roku szkolnego. To szczególny moment, kiedy stresują się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Jak dobrze zorganizować czas, by rano się nie spieszyć?

  Widzowie TVN już czekają na najnowszą odsłonę "Kuchennych rewolucji". Zanim jednak obejrzycie premierowe odcinki, zachęcamy do lektury artykułu, w którym wymieniamy wszystko, co chcielibyście wiedzieć o prowadzącej program.