Newsy

  Newsy

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemówił na Festiwalu Filmowym w Cannes. Poinformował, że tysiące Ukraińców trafiło i jest siłą przetrzymywanych w obozach znajdujących się w Rosji. Podkreślił również, że nie ma tygodnia, aby na terenach zajmowanych i okupowanych przez wojska wroga nie znajdowano ciał torturowanych, zamordowanych ludzi.

  Open’er Festival 2022 zapowiedział kolejnych artystów, które wystąpią latem na jego scenach. Do tej pory poinformowano już, że w festiwalu wystąpi The Killers, Dua Lipa, Imagine Dragons czy Måneskin. Kto jeszcze pojawi się na Orange Main Stage?

  Jaka będzie pogoda w czwartek, 19 maja 2022 r.? Zdaniem synoptyków czwartek w prawie całym kraju ma być bezchmurny. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C do 29 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Sprawdź, jaki jest horoskop tygodniowy na 16-22 maja 2022 roku. Słońce przebywać w znaku Byka, w sobotę zmieni pozycję i przejdzie do znaku Bliźniąt. Tydzień upłynie nam pod znakiem zaćmienia i Pełni Księżyca, która zajdzie w poniedziałek nad ranem. Do ważnych układów na niebie będzie należeć również niebezpieczna koniunkcja Marsa i Neptuna.

  W sobotę 21 maja rusza nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Będzie się można do niej zapisać w wybranych 32 miejscowościach w całej Polsce podczas pikników wojskowych. Gdzie i kiedy będą organizowane pikniki? Co trzeba ze sobą zabrać, aby móc złożyć wniosek o powołanie do wojska?

  Sezon na truskawki - na ten czas w roku czeka wielu z nas. Pyszne, pachnące, czerwone owoce, które pojawiają się w sklepach i na straganach, są nieodłącznym symbolem zbliżającego się lata. Na razie możemy kupić te ze szklarni i tuneli foliowych, jednak ich cena w tym roku wyjątkowo nie odstrasza. Sprawdź, ile kosztują truskawki.

  Jaki jest horoskop dzienny na wtorek, 17 maja 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku? Słońce przebywa w znaku Byka, Księżyc znajduje się w znaku Strzelca. Srebrny Glob po kumulacji, która miała miejsce w trakcie wczorajszej Pełni, zaczyna zmniejszać widoczność swojej tarczy.

  W 465. odcinku programu "Milionerzy" z niekiedy kłopotliwymi pytaniami w drodze po główną wygraną zmierzyli się Anna Dorabialska i Konrad Jurgiewicz. Ich wiedza musiała obejmować różne dziedziny.