Pogoda

  Pogoda

  W piątek temperatury zbliżą się do 30 st. C. To jednak ostatnia dobra wiadomość dla spragnionych weekendowego wypoczynku. Napływające chłodniejsze powietrze oznacza gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Można spodziewać się burz z gradem i silnego wiatru.

  Jaka będzie pogoda w czwartek, 19 maja 2022 r.? Zdaniem synoptyków czwartek w prawie całym kraju ma być bezchmurny. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C do 29 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  O Zimnej Zośce i Zimnych Ogrodnikach z pewnością wielokrotnie każdy z nas słyszał od babć pielęgnujących przydomowe ogródki. Przez te chłodniejsze majowe dni ogrodnicy boją się o rosnące na grządkach rośliny. O majowych ochłodzeniach i ludowych mądrościach rozmawialiśmy z blogerem naukowym Piotrem Stanisławskim. Jaki wpływ mają zmiany klimatyczne?

  Po słonecznym wtorku, w środę nastąpi niewielkie załamanie pogody na północy Polski. W pozostałej części kraju będzie bezchmurnie. Temperatura będzie sięgać 27 st. C.

  Dłuższe dni i coraz więcej słońca sprawiły, że częściej myślimy o lecie. Choć jeszcze się nie zaczęło, wiele osób już planuje wakacje. Ci, którzy zamierzają spędzić urlop w Polsce, zastanawiają się, jaka będzie pogoda. Będziemy cieszyć się wysoką temperaturą czy też czekają nas opady deszczu? IMGW wydał eksperymentalną długoterminową prognozę na czerwiec, lipiec oraz sierpień. Są też wstępne przewidywania na wrzesień.

  Na niedzielę, 8 maja 2022 r. synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Na termometrach w dzień od 10 stopni C w Gdańsku do 19 stopni C w Krakowie i Katowicach. Uwaga na przymrozki w nocy z niedzieli na poniedziałek. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na niedzielę.

  W ostatnich latach pogoda w majówkę nie rozpieszczała i krzyżowała plany wyjazdowe wielu Polaków. Czy w tym roku będzie szansa na spędzanie czasu niekoniecznie pod dachem lub parasolem? Sprawdź prognozę pogody na majówkę 2022.

  Jaka będzie pogoda w piątek 29 kwietnia? Według synoptyków w Polsce będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie kraju spadnie słaby deszcz. Sprawdź prognozę pogody na piątek.

  Jaka będzie pogoda w środę 27 kwietnia? Zdaniem synoptyków w Polsce zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami pojawi się przelotny deszcz. Sprawdź prognozę pogody na środę.