Porady

  Porady

  Wiele osób decyduje się na wypalanie traw bez świadomości, ile szkód takie działanie może wyrządzić na różnych płaszczyznach. Ustawa z 2004 roku o ochronie przyrody obejmuje zakaz wypalania pastwisk, łąk, nieużytków, a także trzcinowisk i szuwarów, rowów, szlaków kolejowych oraz pasów przydrożnych. W tym roku skala pożarów jest wyjątkowo duża. Dlaczego ten zabieg jest szkodliwy i niebezpieczny oraz jakie kary grożą za takie postępowanie?

  Jak zorganizować wyprawę, aby maluchy dobrze się bawiły, a rodzice mieli chwilę dla siebie i mogli doładować baterie? Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne.

  Wiosna to zmiany – w przyrodzie, otoczeniu i nastroju wielu z nas. To także czas tzw. wiosennych porządków w domu i wokół niego. Sprzątanie w ogrodzie to nie tylko przycinanie roślin, sadzenie nowych czy grabienie zbędnych liści i gałęzi. Równie ważne jest zadbanie o czystość elewacji, podjazdu, ścieżki czy innych przestrzeni ogrodowych wyłożonych kostką, zalanych betonem, etc. Do tego przydaje się takie urządzenie jak myjka ciśnieniowa. Jak działa i które wiosenne porządki może ułatwić?

  Makaron z sosem serowym to potrawa znana i lubiana na całym świecie. Przygotowanie tego posiłku nie zajmuje więcej niż 15-20 minut, dlatego może być podany na przyjęciu czy spotkaniu rodzinnym.

  Wizyta u mechanika samochodowego może być nie mniej stresująca niż ta u dentysty. Obawiając się wysokich kosztów naprawy, czy to zęba, czy auta, możemy odkładać go w nieskończoność. Warto jednak się zmobilizować, aby uniknąć zwiększenia kosztów. Sprawdź, co zrobić, aby wizyta u mechanika przebiegła bezstresowo i komfortowo. 

  Zawiasy, klamki i uchwyty do mebli często są wykonywane z mosiądzu. Można go spotkać nie tylko we wnętrzach pełnych antyków, ale i w miejscach bardziej nowoczesnych. Warto dowiedzieć się, co zrobić, by zawsze wyglądały jak nowe. Jak wyczyścić mosiądz?  

  Cyberprzestępcy ciągle szukają nowych sposobów na kradzież pieniędzy lub danych innych ludzi. Wojna w Ukrainie i zaangażowanie w nią kolektywu Anonymous jest dla nich kolejną okazją. Jak odróżnić oszustwa cyberprzestępców od działań haktywistów z Anonymous?

  W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, wiele sklepów wycofuje produkty importowane z Rosji, a osoby prywatne rezygnują z ich kupowania. Sytuacja dotyczy także produktów pochodzących z Białorusi. Które produkty importowane są z tych krajów? Po czym je rozpoznać?

  Według policyjnych statystyk liczba włamań do domów i mieszkań stale rośnie. Do tego złodzieje opracowują coraz to nowsze sposoby. Czasami działają w grupach i zostawiają sobie znak na drzwiach czy wycieraczkach, że dane mieszkanie można obrabować. Jak rozpoznać, że nasze lokum jest celem?

  Pęknięta prezerwatywa zazwyczaj budzi silne emocje u obojga partnerów. Pierwszą myślą w tej sytuacji jest ryzyko niechcianej ciąży. Jednak jeżeli zabezpieczenie przerwie się w przypadku jednonocnej przygody, dużym ryzykiem jest także zarażenie się chorobą weneryczną.