Bruno urodził się, jako całkowicie zdrowe dziecko. Mimo że, później niż jego bracia, zaczął chodzić - nikt nie widział w tym nic niepokojącego. Niestety po pewnym czasie okazało się, że chłopiec choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Szansą dla niego może być podanie leku za 16 milionów złotych.
Prawo oświatowe jasno o tym przesądza.
Pośpiech, roztargnienie i brak uważności może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych oraz przy szkołach.
Na szpital nałożono karę.
Poalkoholowe zaburzenia rozwojowe, a w tym najcięższe FAS, czyli płodowy zespół alkoholowy pojawia się u dzieci, których matki w czasie ciąży piły alkohol. Z czym mierzą się dzieci, które mają FAS? Jakie mają trudności?
Kiedy kończą się wymówki, a zaczyna prawdziwy kryzys?
Z czym muszą mierzyć się dzieci z FAS?
- Kilku pacjentów zwróciło uwagę - komentuje pracująca w szpitalu pielęgniarka.
To niezwykle ważny moment zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
Pani Edyta Wrzosek gościła w studiu Dzień Dobry TVN w towarzystwie dr Anny Krawczak z Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Interdyscyplinarnego Zespółu Badań nad Dzieciństwem UW.
Pozwolą szybko i skutecznie nauczyć się dużych partii materiału.
Na czym mają polegać?
"Szkoły Pełne Talentów" to jedna z akcji podejmowanych przez Lidl Polska w ramach promocji zdrowia oraz zaangażowania w dialog, która trwa od 2 września do 31 października. W szkołach dzieci i młodzież uczą się, ale także odkrywają swoje talenty. Co jeszcze warto wiedzieć o tym przedsięwzięciu i jak placówki oświatowe mogą z niego skorzystać?
Czy "hitowe" imię z PRL-u powróci do łask?
Kto się decyduje na jej posiadanie?
Coraz więcej europejskich państw wprowadza rozwiązania, które mają na celu ograniczenie korzystania przez uczniów ze smartfonów w szkołach. W Polsce regulacji w tym zakresie praktycznie nie ma.
Kolejny rok nauki często wiąże się ze stresem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Na szczęście istnieją gadżety, które mogą ułatwić nam edukacyjną adaptację. Jak przekonuje ekspertka Dzień Dobry TVN Magda Kordaszewska, odpowiednie przygotowanie do szkoły poprawi samopoczucie najmłodszych. Jakie gadżety sprawdzą się podczas nauki?
Rozmowa z dzieckiem nie zawsze jest łatwa. Odpowiedzi na niektóre pytania w wydaniu najmłodszych potrafią mocno zaskoczyć. W ramach naszego cyklu "Pan tego nie wie" Bartek Dajnowski spotkał się z kilkulatkami i spytał o to, co je denerwuje oraz czego chciałyby się nauczyć od rodziców. Co od nich usłyszał?
W Wielkiej Brytanii coraz więcej dzieci umiera z powodu choroby płuc wywołanej zarażeniem wirusem RSV. Kobiety, które straciły swoje pociechy, przestrzegają rodziców i apelują, aby nie rezygnowali ze szczepień.
Czym Augustum-Annen-Gymnasium różni się od innych placówek nauczania?
Są rodzice, którzy ze względów finansowych i logistycznych celowo decydują się na organizację wakacji w trakcie roku szkolnego. W niektórych krajach tego typu praktyki bywają surowo karane. A jak to wygląda w Polsce?
O dokonywaniu niemożliwego w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała sama Aleksandra, a tajnikami rozwoju neonatologii podzieliła się towarzysząca jej na naszej kanapie położna - Monika Całko.
Rok szkolny oficjalnie się rozpoczął. Gospodarz Dzień Dobry TVN Krzysztof Skórzyński odwiedził najnowocześniejszą szkołę w Polsce, by sprawdzić, jak uczniowie czują się w tym ważnym dniu. Jak wygląda nowa placówka?
Kiedy uczniowie będą mieć wolne?
Każda zmiana jest trudna, ponieważ wiąże się w mniejszym lub większym stopniu z poczuciem straty.
"Nie dzieliłam się informacją, że mam w domu małe dzieci".
Poznaj porady psychologa.
Sprawdź, co na ten temat mówią eksperci.
Samodzielność dzieci zależne jest od wielu czynników. W jakim wieku maluch może zostać sam w domu? Na to pytanie starały się odpowiedzieć gościnie Dzień Dobry TVN: psycholożka kliniczna Marta Bąkowska, adwokatka Eliza Kuna oraz pedagożka i poczwórna mama - Edyta Plich. O czym musimy pamiętać, gdy chcemy nauczyć dziecko odpowiedzialności?