Drzemki w przedszkolu albo uwielbialiśmy, albo nie znosiliśmy. Okazuje się też, że niektóre firmy swoim pracownikom pozwalają na leżakowanie dla regeneracji i podwyższenia koncentracji. Tym miejscom przyjrzał się bliżej Piotr Wojtasik z Dzień Dobry TVN.
Psycholożka Katarzyna Kucewicz wyjaśnia w jaki sposób porozmawiać o takiej relacji z naszym dzieckiem. Kiedy związek nastolatka z dorosłym jest czymś niewłaściwym?
Przekłuwanie uszu u małych dzieci to temat, który spotyka się ze skrajnymi reakcjami. Dla wielu mam to niegroźny zabieg, któremu można poddać nawet niemowlęta, inne zdanie mają z kolei profesjonalni piercerzy.
Każdy rodzic ma prawo do tego, aby wychowywać dziecko zgodnie z własnymi przekonaniami. Pewna mama postanowiła przekazać swojej córce bardzo tradycyjne wartości. Postawa kobiety spotkała się z krytyką internautów.
Telefon komórkowy to sprzęt, bez którego większość z nas - niezależnie od wieku - nie wyobraża sobie życia. Władze Wielkiej Brytanii zamierzają z tym walczyć. Tamtejszy rząd planuje wprowadzić ograniczenia w korzystaniu ze smartfonów dla uczniów.
Olej lniany jest bardzo wskazany dla kobiet spodziewających się dziecka, ponieważ zawiera składniki, których wówczas ich organizm najbardziej potrzebuje.
Katarzyna Madej to ratowniczka medyczna, która od dwóch lat uczy przedszkolaków, jak udzielić pierwszej pomocy. Ponadto dba, by najmłodsi mogli dzielić się zdobytą wiedzą z rodzeństwem czy rodzicami. Jak wyglądają zajęcia prowadzone przez instruktorkę?
Październik to miesiąc świadomości ADHD. Jak wygląda codzienność osób, które usłyszały taką diagnozę? Co może sugerować, że dana osoba ma właśnie ADHD. O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Agata Strzegowska, osoba z ADHD, Kamila Szulc, mama dziecka z ADHD oraz dr Wenesa Gajos, psychiatra, kierowniczka Poradni ADHD u Dorosłych w Centrum Terapii Dialog.
Codziennie czy co kilka dni? W czym? I przede wszystkim - jak trzymać malucha w czasie kąpieli? Wszelkie wątpliwości naszych czytelników i czytelniczek rozwieje Monika Łapczyńska, położna i fizjoterapeutka.
Kolki niemowlęce to najbardziej znana i prawdopodobniej najmniej zrozumiała przypadłość dotykająca dzieci krótko po narodzinach. Jej uciążliwość sprawia, że zarówno specjaliści, jak i matki, wciąż szukają skutecznego sposobu na pozbycie się jej.
Zaledwie jedno przytulenie może uratować komuś życie. Przekonała się o tym pewna mama. Gdy złapała w objęcia swoją córkę, wyczuła na jej żebrach zgrubienie. Dziecko trafiło do szpitala. Szybka interwencja lekarzy ocaliło go przed najgorszym.