Parenting

    Parenting

    Wejście w dorosłość to niezwykle emocjonujący moment dla młodego człowieka. To także doskonały powód do świętowania i okazja do otrzymania hojnych prezentów od rodziców, dziadków i chrzestnych. Ci ostatni komentują na forach internetowych aktualne kwoty wkładane do kopert z okazji 18. z niedowierzaniem, nazywając je wprost: "kopertami grozy".

    Kiedy wpadał w szał, niszczył, demolował, uciekał z domu, wtedy kiedy policja i pogotowie interweniowały kilka razy w miesiącu, kiedy prosiłam o pomoc nie nadchodziła znikąd. Musiałam pokonać szereg formalnych przeszkód, żeby dziś patrzeć z pękającym sercem na chłopaka, który mimo, że się stara przegrywa walkę z nałogiem, a ja muszę być tą osobą, która tej walki przegrać nie może i musi podjąć finalną decyzję o leczeniu zamkniętym.

    Ciało kobiety od pierwszych dni ciąży bardzo intensywnie się zmienia. Są to najczęściej dolegliwości fizjologiczne, jednak kłucie w narządach rodnych zawsze budzi niepokój przyszłych mam. O czym świadczy kłucie szyjki macicy na różnych etapach ciąży i czy rzeczywiście jest powodem do zmartwienia?