Narodziny dziecka to szczególny czas, który sprawia, że życie kobiety nie przypomina już tego sprzed ciąży. Wiele młodych mam chciałoby, choć na chwilę zadbać o swoje samopoczucie. Z tego powodu jedna z kobiet wybrała się z niemowlęciem na siłownię, co uwieczniła na Instagramie. Filmik spotkał się z dużą krytyką ze strony innych rodziców. Czy dziecko było bezpieczne?
Bezradni rodzice, aby zapanować nad dzieckiem decydują się na najłatwiejsze rozwiązania. Nie mają pojęcia, że mogą być szkodliwe dla ich pociech. Więcej na stronie Dzień Dobry TVN.
Sprawdź nowe informacje w tej sprawie na stronie Dzień Dobry TVN.
Luty to miesiąc chorób rzadkich, w tym miesiącu obchodzi się Światowy Dzień Walki z Rakiem.
Międzynarodowy Dzień Zespołu Angelmana obchodzony jest 15 lutego od 2013 roku. Obchodzenie tego dnia ma na celu podniesienie świadomości na temat tej rzadkiej choroby układu nerwowego. Jak się objawia i na czym polega?
Dorosłym często się wydaje, że miłość to bardzo skomplikowane uczucie. Przedszkolaki wyjaśniły przed kamerami Dzień Dobry TVN, że tak naprawdę emocje są mniej złożone, niż myślimy. Czym jest miłość według najmłodszych?
Są to piankowe puzzle, których używanie stwarza ryzyko uduszenia się dziecka.
Oto inspiracje na każdą kieszeń.
Mogłoby się wydawać, że łupem złodziei padają przedmioty, na których sprzedaży można naprawdę zyskać. Historia pewnego Brytyjczyka pokazuje, że w kradzieży nie zawsze chodzi o pieniądze. Mężczyzna kradł bowiem dziecięce smoczki. Dlaczego?
Małe dzieci wymagają stałej opieki. Chwila nieuwagi rodzica czy opiekuna może doprowadzić do tragedii. Doskonałym przykładem jest historia czterolatka, który zwisał z poręczy balkonu. Kto go uratował? Dlaczego dziecko zostało narażone na niebezpieczeństwo?
Jakie są zalecenia? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Czego potrzebujesz do ich wykonania?
Rodzic stoi przed wieloma wyzwaniami, by w rozsądny sposób dbać o bezpieczeństwo dziecka, jednocześnie pozwalając mu kształtować potrzebną w przyszłości autonomię.
Każdy rodzic doskonale wie, że dziecko w 2. roku życia przechodzi tzw. bunt. Jak się jednak okazuje, w późniejszym okresie także mogą się pojawić podobne problemy wychowawcze – z siedmiolatkiem. Dlaczego pociecha łatwo daje się wyprowadzić z równowagi i krzyczy?
Co robić, jeśli nastolatek stwierdzi, że nie chce już chodzić do kościoła? O tym rozmawiamy z ks. Karolem Gawrysiem.
Szacuje się, że na wyprawkę dla nowo narodzonego dziecka trzeba wydać nawet kilka tysięcy złotych. Czy jest sposób, aby zminimalizować te koszty? Czy wszystkie akcesoria, które ułatwiają opiekę nad dzieckiem, muszą być nowe?
"Nie polega na negowaniu płci".
Sprawdź szczegóły na stronie Dzień Dobry TVN.
Gdzie oferowane są zajęcia sportowe, bezpłatny basen czy warsztaty taneczne?
Dziecko zmarło.
"Już nigdy bym się do niej nie odezwała".
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wskazał, co należy sprawdzić.
"Nigdy czegoś takiego nie widziałam, a jestem położną od 18 lat".
Anoftalmia to bardzo rzadka wada genetyczna. Sprawia ona, że u osoby, która ją posiada, nie rozwijają się oczy. Według szacunków na całym świecie jest jedynie 30 osób z tą anomalią.
Małe dziecko lubi poznawać, dotykać nowych rzeczy i zaglądać wszędzie, gdzie jest to możliwe. Niestety ciekawość może pociągać za sobą bardzo przykre konsekwencje. Jak zabezpieczyć dom czy mieszkanie, aby stało się ono dla malca bezpieczną przestrzenią? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała ekspertka ds. zabawek i akcesoriów Magdalena Kordaszewska.
Połączenie macierzyństwa z edukacją nie jest prostym zadaniem, jednak możliwym. Pewna młoda mama kontynuowała studia po narodzinach dziecka, a na zajęcia przychodziła z maluchem.
Wychowywanie nastolatka w dzisiejszych czasach jest ogromnym wyzwaniem. Presja rówieśnicza, rywalizacja oraz przytłaczające media społecznościowe to codzienność młodych ludzi. W związku z premierą książki "Nastolatki na zakręcie, czyli jak wspierać zdrowie w głowie młodych ludzi" reporterka Dzień Dobry TVN Karolina Kalatzi porozmawiała z prezenterką i podwójną mamą - Darią Ładochą. Co jest najtrudniejsze w opiece nad dorastającymi córkami?
To zdjęcie szybko stało się hitem internetu.
Olaf choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Szansą dla malca na normalne życie jest opracowana przez badaczy ze Stanów Zjednoczonych terapia genowa. Jednak, aby chłopiec mógł ją otrzymać, potrzebne są pieniądze. Rodzice muszą uzbierać ponad 15 milionów złotych. Jak można im pomóc?
Dysleksja czy dysgrafia mogą utrudniać naukę i zdobywanie nowych informacji. Skąd się biorą? Jak można sobie poradzić? Kiedy zaświadczenie o takich trudnościach może być pomocne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Joanna Giżyńska, psycholog, psychoterapeuta, Dominika Sobiesiak, która ma stwierdzoną dysleksję oraz Olgierd Petrajtis, który ma dysgrafię.