Sukienka dla dziewczynki powinna być przede wszystkim wygodna. Sukienki dziecięce warto wybierać w jasnych i żywych kolorach. Hitem są sukienki koronkowe. Na co dzień sprawdzą się natomiast te wykonane z jeansu lub tkaniny dresowej. Jak dobrać sukienkę do okazji?

  Weekendowy poranek to dokonały czas na relaks i jogę. Mało kto wie, że mogą ją praktykować także dzieci. Jak przekonać maluchy do takiej aktywności? Jak połączyć jogę dla dorosłych z jogą dla dzieci? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat Agnieszką Sygitowicz-Stańkowską, instruktorką jogi.

  Nacinanie krocza przy porodzie wykonuje się najczęściej, gdy zachodzi ryzyko pęknięcia krocza. Przy problemach z odpowiednim parciem lub niekorzystnym ułożeniu dziecka część lekarzy decyduje się naciąć krocze. Niektórzy twierdzą, że nacinanie krocza jest lepszym rozwiązaniem niż dopuszczenie do jego pęknięcia. Inni lekarze są przekonani, że pęknięcie goi się szybciej, a nacinanie krocza wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem powikłań.

  Zgodnie z przepisami, pozostawienie bez opieki dziecka do 7. roku życia może zostać uznane za wykroczenie. Z kolei eksperci sugerują, że 8-letnia pociecha nie jest jeszcze gotowa, by zostać sama w domu. Czy zatem można ustalić odpowiedni wiek? I jak przygotować syna lub córkę na informację, że idziemy na chwilę do sklepu, więc musi zaopiekować się młodszym rodzeństwem? O to zapytaliśmy dr Aleksandrę Piotrowską, psycholog dziecięcą i dr Macieja Zaleskiego, radcę prawnego.

  Aż 40 proc. porodów w Polsce odbywa się przez cesarskie cięcie. Mimo, że w większości przypadków jest to procedura ratująca życie, to nie pozostaje ona bez wpływu na zdrowie dziecka. Badania pokazują, że maluchy, które przyszły na świat właśnie w ten sposób częściej zmagają się alergiami. Czy można temu zapobiec? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z dr hab. Andreą Horvath z Klinki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Davina Wright jest mamą trojaczków. Zrobiło się o niej głośno w zagranicznych mediach za sprawą postu, który zamieściła na blogu The Milk Meg. Kobieta napisała, że ma już dość karmienia piersią swoich 5-letnich pociech. Jednak kiedy próbuje je odstawić, Willow, Connor i Summer mocno się buntują.

  Mała rzecz, duży problem, szczególnie gdy z pieluchą za nic w świecie nie chce rozstać się nasz trzylatek, który za chwilę rozpocznie naukę w przedszkolu. Jak się okazuje, coraz więcej publicznych placówek odmawia przyjęcia dzieci, które nie są odpieluchowane. Jak przygotować siebie i dziecko? O tym opowiedziały nam Anna Stożek, blogerka, mama trójki dzieci oraz Mariola Kurczyńska, doradca rodzicielski, pedagog.

  Sukcesy Roberta Lewandowskiego czy Igi Świątek sprawiły, że młodzi ludzie chętniej uprawiają sport. Część z nich ma szansę na wielką karierę. Jednak, aby młodzież mogła się rozwijać, poza talentem, potrzebne są też pieniądze. Ile kosztuje wychowanie mistrza? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Marcinem Urbasiem, halowym mistrzem Europy na 200 m i trenerem młodzieży oraz Dariuszem Motałą, trenerem.