Parenting

  Na Wielkanoc do dzieci przychodzi Zajączek, który przynosi różnego rodzaju podarki. Część dzieci znajduje je pod poduszką lub na parapecie, inne muszą poszukać w całym domu lub ogrodzie. Jak sprytnie schować prezenty? Jakie wymyślić zagadki? Sprawdź nasze pomysły na świetną zabawę z dzieckiem. 

  Praktyka surogacji to odpowiedź na problemy kobiet, które bezskutecznie starają się o dziecko. Procedura w wielu krajach wciąż jest nielegalna, jednak za oceanem wiele par decyduje się na takie rozwiązanie. Najlepszym tego przykładem jest historia Chalise Smith z Utah w Stanach Zjednoczonych. 50-latka zdecydowała się urodzić własną wnuczkę. W ten sposób pragnie pomóc córce i jej mężowi.

  Autyzm należy do zaburzeń rozwoju dziecięcego układu nerwowego i objawia się zwykle przed 3 rokiem życia. Objawy autyzmu to trudności w odbieraniu bodźców zmysłowych, komunikacji z otoczeniem oraz okazywaniu emocji względem innych ludzi i sytuacji. Autyzm dziecięcy jest zaburzeniem nieuleczalnym i utrzymuje się przez całe życie chorego. Da się jednak z nim funkcjonować. Co to autyzm? Jak rozpoznać autyzm?

  Czytanie nie cieszy się popularnością wśród wielu najmłodszych. Dzieci trudno obwiniać o brak czasu, najczęstszym powodem nieczytania jest niechęć do książek. Taki stan rzeczy wynikać może z nieodpowiednio dobranych, nudnych czytadeł. Jakie zatem historie cieszą się popularnością wśród dzieci? Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci sprawdź ciekawe tytuły.

  Dziecięca fryzura wbrew pozorom może budzić wiele emocji. Nie chodzi tu wcale o to, czy maluch jest właścicielem bujnej i ciężkiej do ujarzmienia czupryny, czy raczej skromnych pasemek, z których trudno jest wyczarować spektakularne upięcie. Okazuje się, że niektórzy rodzice zabierają swoje dzieci do fryzjera nie tylko po to, aby ich pociechy czuły się komfortowo ze swoimi włosami a ich pielęgnacja była łatwiejsza.

  Smoczek dla dzieci to często kość niezgody wśród rodziców, którzy dzielą się między sobą swoimi doświadczeniami. Jedni wręcz nie wyobrażają sobie bez niego życia, inni używają w awaryjnych sytuacjach. Najważniejsze jest to, by przed wyborem, zastanowić się, jakie cechy powinien mieć ten idealny, który będzie bezpieczny dla naszego maluszka.