Parenting

  Parenting

  Dzień Ojca ma o wiele krótszą tradycję niż Dzień Matki, obchodzony właściwie od starożytności. Tradycja Dnia Ojca sięga roku 1910 (w Stanach Zjednoczonych), natomiast w Polsce święto jest obchodzone od 1965 roku. Jest to święto ruchome, obchodzone w różnych krajach w różnych okresach roku. Początek lata jest jednak najbardziej popularną na świecie datą świętowania Dnia Ojca.

  Marihuana działa podstępnie, szczególnie w przypadku najmłodszych jej wyznawców. W nich ma grono wielbicieli, oddanych, lojalnych i zupełnie nie dostrzegających zagrożenia. Niszczy życie stopniowo, bez pośpiechu, jakby sama upajała się upadkiem, odurzonej nią jednostki. Brak motywacji, brak poczucia winy, brak poczucia czasu, brak czasu na życie. Jest tylko MJ, to ona dyktuje warunki i pociąga za sznurki.

  Przed nami koniec roku szkolnego, a co za tym idzie wystawianie ocen końcowych, które pojawią się na świadectwie. Wielu uczniów walczy o czerwony pasek. Niestety są szkoły, w których zaniżane są oceny, a przez to niewiele dzieci dostaje oceny celujące. Kiedy należy się taka ocena? Co zrobić, jeśli nauczyciel zaniżył ocenę ucznia?

  Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, pora więc powoli zacząć planować naszym pociechom atrakcje. Wśród turystycznych ofert kuszą liczne wycieczki, kolonie i obozy. Jak poznać, że nasz maluch gotowy jest na ten krok i wyjazd sprawi mu przyjemność, a nie stres? Jak przygotować dziecko do pierwszej dłuższej rozłąki? O tym opowiedzieli nam Zosia Ślotała-Haidar, projektantka mody, Justyna Kozłowska, vlogerka oraz Wojciech Śmieszek, organizator obozów tematycznych.

  Prezent na Dzień Ojca przede wszystkim powinien być od serca. Nie kupiony na siłę, bo tak wypada, w biegu między jednym a drugim spotkaniem. Prezenty z tej okazji mogą być mniejsze lub większe, bogatsze lub tylko symboliczne. Ważne, aby wyrażały miłość, jaką obdarzamy tatę. Sprawdź nasze propozycje.

  Piotr Głowacki to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Mało kto wie, że wielką pasją artysty jest wspinaczka. Co ciekawe, bakcyla chwyciła również jego żona i dzieci. Jak zaczęła się przygoda aktora z tym sportem i za co lubi go najbardziej?