Czy filozofia to dziedzina, którą powinny interesować się dzieci? W ocenie Tomasza Stawiszyńskiego - tak. To właśnie z myślą o najmłodszych czytelnikach stworzył książkę "Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii".
Poród i przyjście dziecka na świat to dla części kobiet najważniejszy moment w życiu. Przyszłe mamy – do pewnego stopnia – mogą zdecydować, w jaki sposób chcą, aby ich pociecha przyszła na świat. Co mają do wyboru? Czy wszystkie możliwe formy porodu są tak samo bezpieczne? Zapytaliśmy o to dr Annę Horbaczewską, ginekologa.
Kalendarz adwentowy daje się 1 grudnia. Zatem, w tym dniu powinien być już gotowy. Żeby zdążyć na czas warto zacząć już dzisiaj myśleć o nim, aby uszczęśliwić swoich bliskich. Sprawdź nasze pomysły na taki kalendarz i jak go przygotować.
Program 500 plus powstał po to, aby zachęcić młodych ludzi do posiadania dzieci, a także wspomóc rodziców finansowo. Kto powinien dysponować tymi środkami? Czy dzieci mają prawo domagać się zwrotu tych pieniędzy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli: Dominika Nawrocka, ekspertka finansów osobistych oraz prof. Witold Orłowski, ekonomista.
Manicure dla niemowlaka? Wielu osobom taki pomysł może wydawać się niedorzeczny, ale jest też spore grono jego zwolenników. Wykorzystują to niektóre kosmetyczki i umieszczają w mediach społecznościowych oferty wystylizowania paznokci bardzo małym dzieciom.
"Nastolatki na zakręcie" to rzetelne kompendium wiedzy dla rodziców młodych ludzi, które nie radzą sobie z życiem. Poradnik stanowiący klucz do poprawienia relacji z dorastającym dzieckiem stworzyła redakcja czasopisma "Charaktery" we współpracy z 22 specjalistami w dziedzinie psychologii oraz Fundacją TVN. Już dziś, na naszej stronie możesz pobrać darmowy fragment książki.
Wielu rodziców i dziadków zastanawia się, co mogą oznaczać niektóre słowa wypowiadane przez współczesną młodzież. Z pomocą przyszli uczniowie z jednej ze szkół, którzy wyjaśnili nam, kim jest boomer, byczek i petek. Dzięki nim dowiedzieliśmy się także, kiedy należy używać takich określeń, jak: rel, cringe, essa czy slay.
Rodzice często marzą o tym, by pociechy poszły w ich ślady. Ale czy rzeczywiście dzieci powinny podążać podobną ścieżką kariery co ich opiekunowie? O zdanie zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Agę Rogalę - terapeutkę rodziców i pedagożkę oraz Hanię Zborowską - prezenterkę programów podróżniczych.
Zaglądanie do telefonu podczas opieki nad dzieckiem zdarza się każdemu z nas, jednak gdy dzieje się to zbyt często - może mieć opłakane skutki. Odrzucenie i lęk to tylko początek konsekwencji phubbingu. Czym jest to zjawisko i dlaczego jest tak szkodliwe dla psychiki dziecka?
Nie od dziś wiadomo, że silny stres w ciąży może niekorzystnie odbić się na rozwoju dziecka. Zdenerwowanie i napięcie kobiety w stanie błogosławionym jest odczuwalne także dla maluszka i może powodować zaburzenia jego prawidłowego rozwoju.
Coraz chłodniejsze dni sprawiają, że zaczynamy ubierać nasze pociechy wielowarstwowo. Jak się okazuje - większość nas nieco przesadza z ciepłą odzieżą dla niemowląt.
Pewne małżeństwo ze Stanów Zjednoczonych pojechało do salonu samochodowego, by obejrzeć auta. Zachwyceni jednym z modeli, postanowili go przetestować. Towarzyszące im dziecko zostawili pod opieką sprzedawcy. Jak zakończyła się ta historia?
Zmiana garderoby z jesiennej na zimową bywa kłopotliwa. Zwłaszcza jeśli pod jednym dachem mieszkają rodzice i 11-osobowa gromadka. Rodzina Clarków w materiale Dzień Dobry TVN "Pełna Chata" pokazała, jak skomplikowana logistycznie potrafi być sezonowa wymiana garderoby.
"Zaopiekujcie się Mayą" to dokument, który nagłośnił sprawę polskiej rodziny mieszkającej od lat w Stanach Zjednoczonych. Beata i Jack Kowalscy, na skutek oskarżeń szpitala, stracili prawa rodzicielskie do chorej córki. Mama dziewczynki nie mogła się pogodzić z tą decyzją i z rozpaczy popełniła samobójstwo. 9 listopada 2023 r. sąd w Venice na Florydzie przyznał rodzinie ogromne odszkodowanie.
Od bycia rodzicem nie można wziąć urlopu na żądanie czy zwolnienia lekarskiego, ale można spróbować nauczyć się odpuszczać i szukać równowagi. Jak to zrobić?
Doktor Wojciech Falęcki opowiedział o tym, jak wyglądają jego nocne dyżury na porodówce. Zaznaczył, że to nie jest najprzyjemniejsza część jego obowiązków, ale i tak uwielbia swoją pracę. Co dzieje się w trakcie takich dyżurów?
Kasia, Małgosia i Kinga to matki, które z dużym zaangażowaniem pomagają swoim dzieciom w lekcjach i szkolnych pracach plastycznych. Mimo stosowania różnych strategii, niezaprzeczalnie łączy je jedno - chcą być w tym najlepsze.
Poród to dla wielu kobiet jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Część przyszłych mam chce, aby w tej wyjątkowej chwili był przy nich ktoś bliski. Taką możliwość daje rodzącym szpital w Chełmnie. Jak to wygląda w praktyce?