Bańki mydlane kochają wszyscy, a ich największymi miłośnikami są oczywiście dzieci. W sklepach jest dużo produktów, które pozwalają wyczarować mieniące się, latające bąbelki. Warto jednak wiedzieć, jak zrobić bańki mydlane samodzielnie, bo przepis na ich wykonanie jest niezwykle łatwy.

  Jak zrobić piasek kinetyczny? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy zamiast kupować drogi produkt wolą przygotować go samodzielnie. Jest to możliwe, ponieważ przepis na piasek kinetyczny jest niezwykle prosty i opiera się na składnikach znajdujących się w każdym domu.

  Piankolina to obok ciastoliny i piasku kinetycznego jedna z najpopularniejszych mas plastycznych. Można ją kupić jako gotowy produkt w sklepie, jednak ze względu na prosty skład łatwo robi się ją również w domu. Przepis na piankolinę opiera się na kilku składnikach, dlatego warto wykorzystać go podczas codziennej zabawy.

  Dla dziecka czas spędzony na wspólnej zabawie z rodzicem jest nie tylko wspaniałą rozrywką, lecz także pozwala wzmocnić więzi. Zabawy dla dwulatka powinny być interesujące dla dziecka, a przede wszystkim dostosowane do jego wieku, aby nie zniechęcić malucha do wspólnej aktywności.

  Ekologiczne zabawki z odpadów to naprawdę świetna zabawa! Bawiąc się w ten sposób z dziećmi, uczymy je odpowiedzialności i zwiększamy ich kreatywność. Jak zrobić zabawkę z odpadów?

  Zabawy dla 2-latka powinny być dopasowane do indywidualnego stopnia rozwoju dziecka. Jest to jednak wiek, w którym większość dzieci wykazuje podobne cechy. Jak bawić się z dzieckiem dwuletnim i dlaczego warto wymyślać własne zabawy?

  Chociaż dzieci rozwijają się w różnym tempie, istnieją pewne wytyczne dotyczące tego, co powinien umieć 5-latek. Obejmują one m.in. aspekt językowy, manualny, a także psychospołeczny. O rozwój umiejętności 5-latka muszą zadbać przede wszystkim jego rodzice.

  Pomysłów na zabawy z dziećmi jest wiele. W internecie nie brakuje inspiracji stworzonych przez rodziców czy pedagogów, po które można sięgnąć. Co więcej, wiele nietuzinkowych pomysłów często podsuwają same dzieci. Warto ich słuchać, bo wyobraźnia najmłodszych nie ma granic.

  Matematyka to jeden z najważniejszych przedmiotów szkolnych, który ma ogromne znaczenie z punktu widzenia całej edukacji. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak nauczyć dziecko liczyć, aby nie miało problemów w szkole.

  Czy siedmioletnie dziecko jest już gotowe, by samodzielnie pójść do sklepu osiedlowego, do szkoły, pobawić się z kolegami na podwórku? Jaką dojrzałością powinni wykazać się nasi najmłodsi byśmy im na to pozwolili? Porozmawialiśmy o tym z psycholog dziecięcą Martą Bąkowską oraz adwokat Katarzyną Stopińską. Zobaczcie też eksperyment Michała Nobisa, który sprawdził, jak reagujemy na zagubione dziecko.

  Z powodu zagrożenia koronawirusem zapadła decyzja o zamknięciu szkół i przedszkoli oraz odwołaniu zajęć na dwa tygodnie od poniedziałku, 16 marca 2020 roku. Dzieci i młodzież muszą pozostać w domach. Dla nich to również nowa sytuacja. Filip Chajzer postanowił sprawdzić, co o decyzji premiera Morawieckiego myślą uczniowie. Będą się uczyć w domach, czy przymusową przerwę od szkoły potraktują jako dodatkowe wakacje?

  Coraz częściej rodzice karmią swoje dzieci przed ekranem telewizora, tabletu czy telefonu. Powszechnie wiadomo, że zajęty bajką maluch zje bez większego marudzenia cały posiłek. Czy jest to dobre rozwiązanie? O tym, jak prawidłowo karmić dziecko porozmawialiśmy z naszymi kulinarnymi i dietetycznymi ekspertkami, Anetą Kuroń i Agatą Ziemnicką.

  Problemy związane ze smoczkiem dotyczą większości rodziców i ich pociech. Trudno jest sobie poradzić z jego odstawieniem bez zbędnego krzyku i płaczu dziecka. Kiedy można podawać dziecku smoczek, a kiedy tego nie robić? Jaką rolę pełni funkcja ssania? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z neurologopedą dr Mirą Rządzką.

  Od kiedy dziecko widzi kolory, świat zaczyna być dla niego jeszcze bardziej interesujący. Odkrywanie go krok po kroku jest dla maluszka pasjonującym przeżyciem. Rodzice jednak często nie wiedzą, ile tak naprawdę ich pociechy są w stanie zobaczyć, z jakiej odległości i w jakich barwach.

  „Ale przecież obiecaliście”- słyszą często rodzice. Co mają zrobić, gdy nie mogą spełnić prośby dziecka? O konsekwencjach niedotrzymanej obietnicy rozmawialiśmy z psycholog Aleksandrą Piotrowską oraz blogerami: Marią Wolną-Pasek i Michałem Będźmirowskim.