Ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim. Kiedy wypadają i co warto zwiedzić podczas przerwy?

Mama z dzieckiem nad morzem
Ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim. Kiedy wypadają i co warto zwiedzić podczas przerwy?
Źródło: AnSyvanych/Getty Images
Ferie zimowe wkrótce się zaczną. Tym razem rozpoczyna je między innymi województwo zachodniopomorskie. Kiedy wypadają ferie w województwie zachodniopomorskim i co warto w nim zwiedzić?
Mądre zabawy na ferie
Źródło: Dzień Dobry TVN

Kiedy wypadają ferie zimowe 2024 w województwie zachodniopomorskim?

Ferie w województwie zachodniopomorskim zaczynają się 15 stycznia i trwają do 28 stycznia. W tym samym czasie przerwę od zajęć będą mieli również uczniowie z dolnośląskiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. Od dwóch lat ponownie obowiązuje podział wolnego na województwa. Dzięki temu miejsca turystyczne zostaną odciążone i wszyscy uczniowie będą mieli równe szanse na wypoczynek. 

Co warto zwiedzić na ferie w województwie zachodniopomorskim?

W Zachodniopomorskiem jest wiele atrakcji, które warto zwiedzić. Aktywne rodziny na pewno chętnie wybiorą się do Wolińskiego parku Narodowego, Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Porzecze, Górę Czciborę, Rezerwatu Bielinek, Cedyńskiego Parku krajobrazowego, Krzywego Lasu czy na szczyt Zwierzyniec na Wzgórzach Krzymowskich. Miejsca te są świetnym sposobem na ucieczkę za miasto i kontakt z naturą.

Osoby lubiące zwiedzać i poznawać nowe miejsca mogą się skusić na wypad na najdalej wysunięty punkt na zachód Polski, do zjawiskowego miasta Moryn, Myśliborza, Gryfinu, Trzebierzy czy do Nowego Warpna. Każde miasteczko ma swój urok i warto je odwiedzić w wolnych dniach. Dzięki temu młodzież będzie miała możliwość lepszego poznania swojego województwa.

Atrakcje na ferie w województwie zachodniopomorskim

W regionie organizowane są różnego rodzaju zajęcia i warsztaty, na które mogą uczęszczać zarówno dzieci, jak i młodzież. Na Zamku Książąt pomorskich odbywają się kreatywne warsztaty, podczas których dzieci mogą uczyć się kreatywności i poznawać nowe pasje. Pomorskie Towarzystwo Oświatowo-Kulturalne prowadzi z kolei warsztaty muzyczne, które mają rozwijać słuch i wyobraźnie uczestników. Muzeum Sztuki Współczesnej przygotowało zajęcia od 6 do 12 lat, w których trakcie będą miały okazję do kreatywnego "wyżycia się". Podobnie w Domu Kultury Krzemień, gdzie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, fotograficznych, muzycznych, a nawet w zajęciach taneczno-sportowych.

Warto też sprawdzić lokalne Domy Kultury oraz muzea i biblioteki, ponieważ często prowadzą one nie tylko warsztaty i zajęcia, ale także półkolonie.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: AnSyvanych/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości