ferie zimowe

  ferie zimowe

  Ferie zimowe wyglądają w tym roku inaczej niż zwykle. W związku z pandemią uczniowie z całego kraju mają wolne w tym samym terminie. Wyjazdy są utrudnione ze względu na zamknięte wyciągi narciarskie i nieczynne hotele. Okazuje się jednak, że wiele rodzin, mimo tych ograniczeń, spędza czas w górskich kurortach. W niektórych miejscach tworzyły się kilometrowe korki i interweniowała policja.

  Prawdopodobnie będą to najdziwniejsze ferie od wielu wielu lat. Zamknięte stoki uniemożliwiają szusowanie na nartach, a nieczynne hotele utrudniają wyjazdy. Rodzice zastanawiają się w związku z tym, co robić ze swoimi pociechami. Kilka ciekawych propozycji przedstawiła w naszym programie Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci,

  Na konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz szefa KPRM Michała Dworczyka poinformowano o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce oraz o ewentualnym złagodzeniu obostrzeń w czasie ferii. Niedzielski zaapelował, by najbliższe dwa tygodnie potraktować "jak przysłowiową kwarantannę" i przestrzegać obowiązujących zaleceń.

  4 stycznie rozpoczną się ferie zimowe dla wszystkich uczniów w Polsce. Ale czy na pewno dla wszystkich? Jeśli nic się nie zmieni, młodzież do 16. roku życia spędzi je w "domowym areszcie". Dlatego Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zbiera podpisy pod petycją, w której apeluje, by zawiesić obowiązywanie zakazu. O tym, dlaczego to takie ważne wyjaśniły psycholog Marta Skierkowska oraz Justyna Suchecka, dziennikarka zajmująca się tematyką edukacyjną.

  Zapadła decyzja w sprawie ferii zimowych 2021. Dopuszczone są tylko dwie formy zorganizowanego wypoczynku: półkolonie i obozy szkoleniowe. I tu pojawia się pytanie, kto zapłaci za pobyt dziecka: miasto, szkoła, a może rodzice?

  Ferie zimowe kojarzą się z wyjazdami w góry na sanki i narty lub też dalekimi podróżami w ciepłe kraje. Co robić w ferie, gdy spędza się je w domu w mieście lub na wsi? Sposobów na nudę jest naprawdę wiele!

  Z powodu pandemii koronawirusa Rada Ministrów zarządziła jeden termin ferii dla wszystkich dzieci w Polsce, nie wprowadzając jednak zakazu organizacji zimowisk dla sportowców. Stąd przygotowania do wyjazdów trwają w najlepsze. Sprawie przyjrzał się "Dziennik Gazeta Prawna".

  Zbliżające się ferie - ze względu na pandemię koronawirusa - będą przebiegać inaczej, niż zwykle. W całej Polsce potrwają w tym samym terminie, od 4 do 17 stycznia. Żeby nie dopuścić do wzrostu zakażeń rząd odradza wyjazdy i zaleca pozostanie w domach. Ministerstwo Edukacji Narodowej zgodziło się natomiast na półkolonie. Sprawdź, kto będzie mógł z nich skorzystać.

  Nieodpowiednio dobrane buty narciarskie nie tylko nie zapewnią komfortu, lecz także bezpieczeństwa na stoku. Wybierając te najlepsze, zwróć uwagę na wykonanie, rozmiar, dopasowanie i flex, nie na wygląd. Ważne jest również przechowywanie butów narciarskich. Dowiedz się, jak wybrać buty narciarskie.

  Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan walki z COVID-19 oraz przekazał informacje na temat działalności galerii handlowych, szkół oraz organizacji ferii zimowych. Szef rządu zapowiedział wdrożenie planu "100 dni solidarności". Co nas czeka i od kiedy? O tym opowiedział ekonomista Paweł Cymcyk oraz Justyna Suchecka dziennikarka TVN24.

  Premier Matusz Morawiecki poinformował podczas sobotniej konferencji prasowej, że decyzją rządu cała Polska będzie miała ferie w tym samym terminie, tj. 4-17 stycznia. Jak mówią hotelarze, to gwóźdź do trumny dla branży turystycznej, która i tak przez pandemię nie ma lekko. Przedstawiciele branży wystosowali list do premiera, a w sieci pojawiają się apele oraz głosy nawołujące do strajku generalnego - jeden z przedsiębiorców nagrał bardzo mocne wideo.

  Ferie zimowe i wakacje w 2021 roku będą wydłużone? Wariant taki pojawił się w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Powodem jest chęć uniknięcia skumulowania grup, co zmniejszyłoby ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Premier Morawiecki jednak rozwiał wszelkie wątpliwości na konferencji prasowej. Szef rządu ogłosił, że ferie 2021 będą się odbywały dla wszystkich w jednym terminie.

  Już jutro w pięciu kolejnych województwach rozpoczynają się ferie zimowe. Przez ostatnie dwa tygodnie zimowa aura, zwłaszcza w górach dopisywała. Co nas czeka w kolejnych dniach? W Sopocie, na stoku narciarskim reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger spotkał się z instruktorem narciarstwa Krzysztofem Skalskim. Dlaczego sopocki stok jest tak bardzo wyjątkowy?

  W czterech województwach rozpoczęły się ferie zimowe. Nie wszystkie dzieci wyjeżdżają w tym czasie na narty. Jak kreatywnie wykorzystać ten okres? O grach i zabawach angażujących całą rodzinę opowiedziała Magdalena Kordaszewska, ekspert do spraw zabawek.

  Już od poniedziałku w czterech województwach rozpoczynają się ferie zimowe. Czy w polskich zimowych kurortach spadnie śnieg? Gdzie warto wybrać się na narty? Z klimatologiem Mieczysławem Sobikiem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Posiadanie dzieci nie jest przeszkodą w podróżowaniu - tak twierdzą Wojciech i Eliza Łopacińscy. Udowodnili to zabierając dzieci w roczną podróż dookoła świata. Przez rok pokonali ponad 114 tysiące kilometrów i ponad dwa razy okrążyli Kulę Ziemską. Do studia Dzień Dobry TVN przyszli oczywiście z dziećmi: synem Wojtkiem i córką Łucją. Jakie rady mają dla rodziców dzieci, które wkrótce wyruszą na ferie zimowe? Poznajcie sposoby Łopacińskich na udane ferie!

  Zaczynają się ferie zimowe. Jak zorganizować dziecku czas, by nie spędziło dwóch tygodni przed komputerem? Dziennikarz Dzień Dobry TVN wybrał się na lodowisko w Tychach, by sprawdzić, co oferuje dzieciakom w czasie zimowych wakacji. Zobaczcie, jak sprawdził się w roli hokejowego bramkarza!

  Ferie zimowe już blisko. Niektóre dzieci wyjadą na pierwszy samodzielny obóz. Jak zatem przygotować je do tego? O rady poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: psychologa dziecięcego Patrycję Rzepecką i doświadczonego w temacie aktora Andrzeja Deskura, który ma trzy córki.

  Krzysztof Bieńkowski uczy dzieci wykorzystując roboty. Ferie z robotami to kreatywne ferie w mieście. Na tych zajęciach dzieci projektują i konstruują roboty. Roboty z klocków na pilota, dmuchany R2D2. I drukarka 3D, która wydrukowała logo Dzień Dobry TVN!