Sprawdź, co nas najbardziej interesowało w 2024 r.
Każdemu z nas czasem zdarza się kłamać. Z prawdą często rozmijają się również politycy. Dlaczego kłamiemy? Czy potrafimy rozpoznać, że ktoś nie jest z nami do końca szczery? O tym w rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział Thomas Erikson, ekspert i autor książek. Jego najnowsze dzieło "Otoczeni przez kłamców" jest już dostępne w Polsce.
Skąd ten pomysł?
"Miliony programów będą zarządzać bankami, wojskiem".
1 listopada to nie tylko czas, w którym wspominamy bliskich zmarłych. Tego dnia na wielu cmentarzach organizowane są kwesty. Ich celem jest zwróceniem uwagi na stare, często zapomniane groby i zdobycie środków na ich renowację.
O tym, że ruch to zdrowie wiedzą już chyba wszyscy. Mimo to, polskie dzieci coraz rzadziej uprawiają sport. Mistrzyni olimpijska we wspinaczce sportowej Aleksandra Mirosław oraz dyrektorka wykonawcza Orlen ds. sponsoringu Lidia Kołucka opowiedziały o kampanii zachęcającej młodzież do podjęcia wysiłku fizycznego. Na czym będzie polegała?
W ramach cyklu "OszczędzaMY" sprawdzamy, jak z głową korzystać z tego typu promocji.
Teoretycznie cena z końcówką bez grosika nikogo już nie dziwi. Mimo to wciąż nasza podświadomość cały czas daje się nabrać na ten sprawdzony myk sprzedawców.
Roberta Makłowicza nikomu nie trzeba przedstawiać. Prezenter, podróżnik zaskarbił sobie sympatię widzów doskonałym poczuciem humoru, ale i przepięknym głosem. To właśnie ten wyjątkowy talent postanowiła wykorzystać Małgorzata Ostrowska. Co wyszło z tego spotkania?
Jak wygląda to w praktyce? Jakie mogą być tego skutki?
Zespół IL Volo zajął trzecie miejsce w konkursie piosenki Eurowizji w 2015 roku. Ich kariera zaczęła się 15 lat temu, gdy troje nastolatków o wyjątkowych głosach spotkało się na scenie włoskiego talent show. Jak oceniają ten miniony czas? Z kim mieli okazję współpracować?
Sygnalizacja świetlna ułatwia poruszanie się po mieście zarówno kierowcom, jak i pieszym.
W sobotę, 15 czerwca, odbędzie się 10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Bieg rozpocznie się o godzinie 22.00. Zawodnicy wystartują ze Stadionu Olimpijskiego. Warto dodać, że impreza to nie tylko półmaraton. Co jeszcze przygotowali organizatorzy?
Z głosu można wyczytać informacje na temat naszego zdrowia. Aplikację, która analizuje ludzki głos i wychwytuje nieprawidłowości, stworzyli naukowcy z Wrocławia. Jak ona działa i objawy jakich chorób potrafi wykryć?
Nowy lek testowany już na ludziach.
Sztuczna inteligencja jest coraz bardziej dostrzegalna w naszym życiu. Najlepszym tego dowodem jest najnowszy eksperyment przeprowadzony na Uniwersytecie w Nottingham. Badacze sprawdzili, czy sztuczna inteligencja potrafi zaopiekować się kotami. O szczegółach opowiedział nam Marcin Sawicki.
Wietrzne i mocno nasłonecznione tarasy i balkony nie sprzyjają uprawie roślin. Wysoka temperatura i silny wiatr, to tylko część wyzwań, z którymi muszą się zmierzyć. Istnieją jednak rośliny, które poradzą sobie ze wszystkim. O nich, opowiedział nam architekt krajobrazu i stylista roślin Damian Kohyt.
"Odbicie nie powinno być widoczne".
Kazimierz Funk to imię i nazwisko, które nie jest powszechnie zdane. A szkoda, bo Funk był jednym z najwybitniejszych polskich naukowców. To dzięki niemu poznaliśmy witaminy i ich rolę w organizmie człowieka.
Reporterzy Jan Pirowski i Marcin Sawicki sprawdzili, czy wygenerowany przez komputer obraz może być traktowany jak dzieło sztuki.
Sprawdź, jak wykorzystać długie weekendy, aby mieć jeszcze więcej wolnego.
Nowe technologie niosą ze sobą zmiany, które ułatwiają nam codzienność, jednak osiągnięcia technologi mają również swoją mroczną stronę, jakimi są deepfake'i. Czym jest to zjawisko wyjaśnili w Dzień Dobry TVN - dziennikarz Marcin Sawicki oraz ekspert ds. cyberbezpieczeństwa - Piotr Konieczny.
Olaf choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Szansą dla malca na normalne życie jest opracowana przez badaczy ze Stanów Zjednoczonych terapia genowa. Jednak, aby chłopiec mógł ją otrzymać, potrzebne są pieniądze. Rodzice muszą uzbierać ponad 15 milionów złotych. Jak można im pomóc?
Blue Monday wypada w trzeci poniedziałek stycznia i uznawany jest za najbardziej depresyjny dzień w roku. Czy faktycznie tak należy go postrzegać? Skąd wzięła się ta teoria? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dziennikarz Marcin Sawicki.
Międzynarodowe Centrum Badań Oka to wyjątkowe miejsce. Naukowcy z instytutu stworzyli m.in. badanie, które stosowane jest przez okulistów na całym świecie. Nad czym jeszcze się tam pracuje?
Jak powstawała wystawa?
Statek badawczy "Oceania" na żywo robi ogromne wrażenie. Przekonał się o tym reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, który wszedł na pokład wraz z ekipą, by dowiedzieć się, w jakim stanie jest nasze polskie morze.
W nocy z soboty na niedzielę nastąpiła zmiana czasu z letniego na zimowy. O godzinie 3.00 zegarki w telefonach i komputerach automatycznie przestawiły się na godzinę 2:00. Co dało nam dodatkowe 60 minut snu. Czy takie zmiany mają jednak sens? O tym opowiedział nam Marcin Sawicki, dziennikarz.
Pająki nie cieszą się specjalną sympatią. Wiele osób się ich boi i nie chce mieć z nimi nic do czynienia. Część z nas, gdy tylko znajdzie w swoim domu pająka od razu go za zabija. Czy słusznie? Czy pająki stanowią dla nas zagrożenie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Jakub Skowronek, biolog, hodowca pająków.
W poniedziałek 2 października rozpoczął się Tydzień Noblowski nazywany "Noble Calling". W tym czasie komitety noblowskie w Sztokholmie i Oslo ogłaszają laureatów Nagród Nobla w sześciu dziedzinach. Jak się okazuje, wydarzeniu temu towarzyszy wiele zadziwiających rytuałów. Ciekawostki przedstawił nam dziennikarz Marcin Sawicki.