Materiał promocyjny

Wielkie święto biegania we Wrocławiu. "To jest fantastyczna rekreacyjna impreza"

10. PKO Nocny Wrocław Półmaratonu
Wrocławskie święto biegaczy
Źródło: Dzień Dobry TVN
W sobotę, 15 czerwca, odbędzie się 10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Bieg rozpocznie się o godzinie 22.00. Zawodnicy wystartują ze Stadionu Olimpijskiego. Warto dodać, że impreza to nie tylko półmaraton. Co jeszcze przygotowali organizatorzy?

10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Co warto wiedzieć o imprezie?

Na starcie wrocławskiego półmaratonu pojawią się bardzo dobrzy zawodnicy, którzy kończą bieg z doskonałym czasem. Są też i tacy, którzy potrzebują więcej czasu, aby pokonać taki dystans. - Przede wszystkim od godziny z hakiem, małym, do 3 godzin, bo to jest fantastyczna rekreacyjna impreza. Wszyscy, którzy biorą udział, mają pełną swobodę zakończenia tej imprezy - powiedział Łukasz Sarapuk, dyrektor 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i dodał, że radość sprawia każdy wynik. - Wrocław to jest miasto spotkań. Cieszymy się, że możemy się spotkać przy okazji tego wydarzenia z różnymi profilami biegaczy - przyznał.

Warto dodać, że 10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton to nie tylko bieg na dystansie 21,0975 km. O godzinie 17.00 rozpocznie się bieg rodzinny. - Nie ma przegranych sami zwycięzcy. Rodziny, dziadkowie, wnukowie, dzieci, rodzice. 600 osób startujących również z tej głównej platformy, kilometr z kawałkiem, więc dystans też każdy może pokonać już nie z takimi trudnymi przygotowaniami, wymagającymi tyle wysiłku. Fantastyczna impreza - podkreślił nasz rozmówca.

Jak przebiec półmaraton?

Ambasadorką 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu jest Justyna Święty-Ersetic, polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów oraz multimedalistka olimpijska. Zawodniczka zapytana o to, jak przebiec półmaraton, odpowiedziała, że najlepiej jest zacząć bieg w swoim tempie.

- Żeby się nie podpalać na samym początku, żeby zacząć w swoim, komfortowym tempie. Cieszyć się z tego biegu. Ja sama miałam kiedyś możliwość, ale w 10 km wystartować. Dla mnie to było super przeżycie, bo wtedy ja też nie biegłam na wynik tylko dla zabawy - wyznała.

Biegaczka dodała, że najważniejsze to dobrze się bawić. - Jest to też możliwość poznania innych fantastycznych biegaczy. Poza tym ja sama widzę, jak biegacze wbiegają, powiedzmy przed tym czasem, który jest wyznacznikiem końca, jak ludzie wbiegają z uśmiechem na twarzy i towarzyszy im taka ogromna satysfakcja i to jest super. W momencie, kiedy rodziny wbiegają razem, to jest naprawdę rewelacja - stwierdziła Justyna Święty-Ersetic.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla